Transport psoty.

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Zajmuję się sprzedażą profesjonalnych kosmetyków samochodowych, więc większość jest w postaci płynnej, tudzież półpłynnej, co wzmaga nacisk na prawidłowe zapakowanie przesyłki.
Koledze kiedyś Inpost własnie rozwalił butelkę z cleanerem Zymola- może od Was?:)

Nie wiem na ile to ich wina, a na ile pakującego, ale ze szkłem nigdy Inpost niespodzianki nie robił- flaszki dochodziły zawsze w całości. Pewnie jak wszędzie- kwestia zabezpieczenia i... szczęścia. DPD kiedyś uszkodziło 6/6 butelek zabezpieczonych kauczukiem i styropianem, a K-EX kiedyś dowiózł w całości butelkę piwa zawiniętą w... gazetę.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Transport psoty.

Post autor: JanOkowita »

Pozwolę sobie na komentarz, jako że od 3 lat wysyłamy dużo butelek - a reklamacja była tylko jedna (źle zapakowaliśmy).
Każdą butelkę należy owinąć najpierw papierem, a potem folią bąbelkową. Następnie zależy zadbać o odpowiednią konstrukcję kartonu - wzmocnienie ścianek dodatkową tekturą i zrobienie przekładek pomiędzy warstwami - jeśli jest taka potrzeba. Generalnie trzeba przyjąć, że podczas pakowania należy unikać wszelakich naprężeń, czyli raczej pakować luźno niż ściśle. Warto przeprowadzić test - karton rzucony na posadzkę z wysokości około 1,5 metra ma przetrwać w całości. Kurierzy w trakcie pracy muszą przerzucić około 1,5 tony paczek, więc trudno wymagać, aby obchodzili się z każdą delikatnie.
Oznaczenia nic nie dają (ostrożnie szkło, itp.)

Idealne pakowanie to styropian lub wypełnienia z nadmuchanej folii, ale to zupełnie inny koszt.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

K-Zaq
50
Posty: 58
Rejestracja: środa, 9 lip 2014, 19:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mamrot :D
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Pogranicze Świętokrzysko-Lubelskie :)
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: Transport psoty.

Post autor: K-Zaq »

Jakby nam Zymola rozwalili w drodze, to bym za morderstwo pewnie już siedział :)
Co do kurierów to w UPS podoba mi się sposób układania paczek w samochodzie i ogólny porządek jaki tam panuje, DHL drogi więc korzystaliśmy krótko, Siódemka tania ale jak paczki lądują w samochodzie w różnych pozycjach i jadą jak słoma luzem na wozie drabiniastym, a to odstrasza, że kiedyś się przydarzy coś paczkom, W DPD na razie jest najbardziej wyważony stosunek ceny do jakości transportu (przynajmniej tego, który widzę gołym okiem u kuriera odbierającego).
Jednakże najwięcej zależy od naszego pakowania. Jeśli zapewnimy butelkom odpowiednią ochronę właśnie z bąbelków i chipsów, do tego będzie ona w pionie całą drogę, na 99% dotrze w całości niezależnie od wybranej formy wysyłki.

@Jan Okowita - ostrożnie szkło daje dużo przy hipotetycznym spisywaniu protokołu szkody ;) Oczywiście jeśli puścisz paczkę np. pocztą i nie zaznaczysz sobie opcji ostrożnie, to możesz całą paczkę opisywać i na nic to się zda.

Spiewaczek1
20
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 15 lut 2014, 18:59
Podziękował: 3 razy
Re: Transport psoty.

Post autor: Spiewaczek1 »

Ja moge dodac coś o firmie zajmującą sie paczkomatami. Widziałem jak są traktowane przesyłki wtedy jeszcze z blachami były. Rzucanie ciągnięcie spadanie z wielkiej kupy przesyłek i takie tam różne. Prawda w in post dzialo sie tak około 2 lat temu teraz nie wiem. Ale ja się bym bał.
Tam szukam promocji i kupuje 2x taniej niż gdzie indziej https://goo.gl/A91OBp
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Transport psoty.

Post autor: magius »

Ja wysyłałem litra psoty dla koleżanki pocztą polską. Zaznaczyłem opcje "ostrożnie" i wio!
Najgorzej było z wpisaniem zawartości paczki... Wpisałem "przetwory domowe" i już :)
Paczka dotarła na miejsce cała. Butelkę obwinąłem dwa razy folią bąbelkową i spakowałem w karton taki, żeby nie było luzów i butelka razem z folią się w niej nie poruszały.

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Transport psoty.

Post autor: MikeB »

Najważniejsze to opakować tak, żeby po zrzuceniu paczki z 2m nic się jej nie stało. Musi byc szczelnie napakowane materiału w środku- można wypełnic gąbką, ścinkami, tekturą, gazetami- ma być grubo i na maksa upchane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”