Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
rektiv
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lip 2009, 09:17

Post autor: rektiv »

Witam noszę się z zakupem destylarki przeglądałem sklepy i aukcje na allegro. Mam do dyspozycji jakieś 1100zł. Szczerze nie chce mi się bawić w składanie samemu. Chciałbym mieć sprzęt w miarę przyzwoity moją uwagę przykuła ta kolumna:
http://www.allegro.pl/item673447304_des ... lacja.html

Właśnie nad nią się zastanawiam...

Drugie co mi wpadło w oko to coś takiego :

http://www.allegro.pl/item679529277_des ... a_keg.html

Zastanawiam się nad tą kolumną miedzianą tylko rozumiem musiałbym dokupić zbiornik i to sklecić razem to też pewnie też łatwe nie będzie... Co byście polecili do tej kwoty ?
koncentraty wina

clapus
150
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:42
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: clapus »

Ten tekst jest genialny:
"Dzięki specjalnemu kształtowi i małej średnicy osiągnięto powierzchnię 2x większą niż powierzchnia używanych tradycyjnie zmywaków a dodatkowo ZERO ołowiu. "

Generalnie im większa średnica, tym większa wydajność, jeśli to są 54mm średnicy wewnętrznej to OK. Jeśli zewnętrznej to zrób sobie lepiej sprzęt z kwasówki średnica zew. 60,3mm (2 cale). Wypełnienia nie ma raczej lepszego niż zmywaki pod względem powierzchnia/objętość, no chyba że pierścienie Raschiga, ale biorąc pod uwagę ich bardzo dużą cenę są nieopłacalne. Gdzieś czytałem o sprężynkach z kwasówki i mają podobne parametry jak zmywaki.


A ten drugi to możesz sobie kupić jak robisz nastawy owocowe, chociaż ja bym tyle za to nie dał!

Keg 50l + grzałka to koszt około 200-250zł.
Deflegmator (rurka z kwasówki 1m) wspawany w fitting + wypełnienie to jest około to około 100-150zł

Więc jak już masz zamiar kupować coś z tego to lepiej poczytaj forum...
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: bloniak91 »

@rektiv
Sam niedawno myślałem nad kupnem gotowego sprzętu, potem tylko głowicy, ale jakoś wybiłem to sobie z głowy. Budowanie własnego sprzętu od podstaw to jedna wielka przyjemność, zabawa jakich mało! To jeżdżenie po wszystkich znajomych, zdobywanie materiałów (b. często za darmo) to jest to. A jak potem odpalisz sprzęt i wszytko pięknie będzie współgrać to dopiero będzie przyjemność. Radzę Ci zbuduj sam wszystko.
A co do ceny to nigdy nie wydał bym tylu pieniędzy na taki sprzęt....
Zdradzę tylko, że zgromadziłem wszystkie materiały oprócz wypełnienia na kolumnę(Keg, rury (rur mam po prostu mnóstwo! fi 50mm), termometr, kondensor itd.) i wydałem na to 300zł. Doliczę tylko ze 150zł spawanie i wszystko.
Przemyśl decyzję jeszcze raz :mrgreen: A ja życzę trafnych decyzji :hahaha:
Pozdrawiam bloniak91
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!

voytis
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: voytis »

Mnie także wydaje się, że budowa od podstaw, udoskonalenie i w końcu realizacja coraz to bardziej zaawansowanych projektów to jest to co konesera domowych trunków powinno charakteryzować. Ja osobiście dopiero zaczynam ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że satysfakcja z własnoręcznie zbudowanej sprawnie działającej aparatury ( po tych wszystkich perypetiach i problemach z częściami, zespoleniem ich, itd.) to coś niesamowitego. Nie tyle wynik w procentach ile cała otoczka, łącznie z budową to jest to co sprawia, że psocenie jest takie fajne. Jak miałbym taką kwotę jak Ty to zainwestowałbym w części z lepszych materiałów tak aby psota byłą jak najlepsza. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: Kucyk »

voytis pisze:Nie tyle wynik w procentach ile cała otoczka, łącznie z budową to jest to co sprawia, że psocenie jest takie fajne.
I z tym nie sposób się nie zgodzić :poklon;

Jednak, jeśli ktoś chce kupić coś gotowego, to ma do tego takie prawo, więc prośba do Kolegów o recenzje aparatów.

Ten pierwszy to kolumna, drugi wygląda na pot still więc nie wiem, czy Kolega Rektiv do końca jest obeznany z zastosowaniem poszczególnych procesów uzyskiwania gorzałeczki.

Najgorsze jest to, że kupując wysyłkowo nigdy nie mamy pewności że to co kupiliśmy działać będzie tak jak sobie to wyobrażaliśmy i jak to sprzedawca reklamował, dlatego i Kucyk popiera własnoręczną budowę sprzętu, oczywiście pod czujnym okiem doświadczonych kolegów z forum... :D

Autor tematu
rektiv
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lip 2009, 09:17
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: rektiv »

ok to się dogadaliśmy zrobię jak mówicie. Mam już kolegę który mi to zespawa. Muszę tylko znaleźć i zamówić wszystkie części. Poczytam trochę na ten temat. Wybiorę jakiś schemat i liczę ,że z waszą pomocą zamówię najlepszy sprzęt :) i to zespolę :)

Tak naprawdę potrzebuję coś do spirytusu. Chciałbym zrobić kilka starych trunków... Których nie sposób już kupić...
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: Kucyk »

rektiv pisze:Tak naprawdę potrzebuję coś do spirytusu. Chciałbym zrobić kilka starych trunków... Których nie sposób już kupić...
:!: A można wiedzieć o jakich trunkach Kolega myśli?? To by ułatwiło wybranie typu sprzętu...

Autor tematu
rektiv
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lip 2009, 09:17
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: rektiv »

Ok między innymi :
Starogdańską złotą wodę z XVI w.
Ratafię Łódzką
Wódkę Gdańską
Polską whisky

Wszystkie przepisy opierają się na spirytusie 70-97 %

Cały problem polega na tym ,że ciężko jest zdobyć niektóre zioła. Tylko w samej złotej wodzie występuje 19 ziół :)

clapus
150
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:42
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: clapus »

Polecam lekturę: opis kolumny 30-04-2009.pdf
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2019, 19:33 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
rektiv
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lip 2009, 09:17
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: rektiv »

znalazłem taki schemat :
download/file.php?id=696&mode=view

co myślicie o wykonaniu czegoś takiego ?

Drugie pytanie odnośnie pierścieni rachiga. Znalazłem taką aukcję. Czy nie lepiej było by je zastosować zamiast zmywaków ? Kupić np. 1-2 kg ? Z tego co wyczytałem kolumna nie musiała by być taka wysoka.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=682378386
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2019, 19:33 przez Qba, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: bloniak91 »

Kolego coś ten Twój link nie działa ;) Popraw go może.
Co do pierścieni raschiga to lepiej je zastosować moim zdaniem niż zmywaki. Nie wiem czy przeglądałeś już forum i czy czytałeś trochę o wypełnieniu. Zmywaki z półek sklepowych to niestety w większości chińskie podróbki :| Jeżeli dysponujesz kwotą taką jaką pisałeś na początku możesz spokojnie sobie pozwolić na kupno tych pierścieni. Taka moja opinia :punk:
Pozdrawiam bloniak91
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!

clapus
150
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:42
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: clapus »

Ja bym kupował na Twoim miejscu zmywaki, ale odpowiednie...
Na forum C2H5OH możesz znaleźć test zmywaków. Pierścienie te nie są podobno zbyt dobre. I to raczej przy zmywakach może być niższa kolumna niż przy tych pierścieniach!
Pozdrawiam.

Autor tematu
rektiv
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lip 2009, 09:17
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: rektiv »

Teraz trochę się skołowałem bo przyznam ,że czytałem trochę na temat wypełnień i każdy twierdzi inaczej :) Dotarłem także do Pierścienie Palla i Białeckiego zapewne ich cena będzie wyższa więc proszę o jakieś opinie cenowe i jakościowe. Co prawda będzie to moja pierwsza maszynka do destylacji ale chciałbym to zrobić raz a porządnie. Ewentualnie może połączenie zmywaków i pierścieni? Załatwiłem już kega 50l w zaprzyjaźnionej knajpie (jak dobrze pójdzie w ciągu dwóch dni będę go mia 30l - 150zł a 50l -180zł Taniej nie załatwię bo twierdzi ,że sam tyle płaci. Na allegro może dorwałbym taniej ale przesyłka zje mi całą różnicę.). Rurki postaram dorwać się gdzieś na miejscu (chyba ,że będą mieli tylko 6 m :) ) Przeglądam aukcje odnośnie innych części np. Chłodnic (głównie allegro) niestety szału z wyborem nie ma. Szukałem w dziale zakupów jednak na żadne konkrety nie natrafiłem.
Więc pierwsza sprawa odnośnie wyboru schematu (który wkleiłem kilka postów wcześniej) Czy wybór padł na dobry model ? Ewentualne jakieś modyfikacje które usprawnią proces. Lub zupełnie inny schemat. Nim więcej czytam tym bardziej się kołuję jeśli chodzi o wybór sprzętu. Kiedy już byłem pewien co do chłodnicy znalazłem opis na rurce karbowanej ;) W każdym razie może podajcie jakieś linki do sklepów wysyłkowych w których będę mógł nabyć brakujący sprzęt...

ps. Co do chłodnicy myślałem ,żeby zrobić z tego :
http://sklep.artom.com.pl/produkt.cfm?prod=000068
przeraża mnie tylko to ,że trzeba kupić 5m
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2019, 19:33 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: Winiarek5 »

rektiv pisze:Tylko w samej złotej wodzie występuje 19 ziół :)
19? To i tak mało :D
W Trojance Litewskiej (Trejos Devynerios) jest 27 ziół :shock:
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: bloniak91 »

Schemat sprzętu dobry....Taka aparatura na pewno się sprawdzi. Jednak ja proponowałbym Ci typową kolumnę z głowicą Nixona Stona z modyfikacją Aabratka (którą sam już kończę).
http://akas.tuba.com.pl/opis/opis%20kolumny%2030-04-2009.pdf (link ten jest nieaktywny, kopia znajduje się pod tym linkiem: https://gofile.io/?c=dYjhIo) poczytaj trochę tutaj. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne inf. kosztorysy, opisy budowy, zasada działania itp...
Sprawdzi się ten model lepiej, ponieważ zyskasz na wysokości kolumny, a tak dużo miejsca będziesz musiał poświęcić głowicy pionowej.
Pozdrawiam bloniak91
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2019, 19:32 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!

Autor tematu
rektiv
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lip 2009, 09:17
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: rektiv »

Kurcze faktycznie nie zwróciłem uwagi na wysokość... W piwnicy mam puste pomieszczenie które przeznaczyłem na ten właśnie cel... Co do wysokości mam tam tylko 215cm (wysokości) Chciałem zastosować taboret gazowy i kega 50l... Tak sobie teraz wyliczam ,że może być ciężko... Podajcie mi proszę wysokość kega 30l. i 50l na start trzeba doliczyć 18cm do taboretu... Nie chciałbym zbytnio zmniejszać wysokości kolumny ,żeby potem kaszana nie wychodziła.
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: bloniak91 »

http://www.kegtechnika.nazwa.pl/keg_tec ... -normy.php na tej stronie znajdziesz wymiary różnych Kegów :mrgreen:
[mod: link nieaktywny]
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 lis 2019, 19:34 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!
Awatar użytkownika

PiotrekRodzyn
50
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 20:47
Ulubiony Alkohol: własne wyroby, szczególnie o posmaku owocowym
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: południe mazowsza
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: PiotrekRodzyn »

Witam!!

Zdecydowanie odradzam zakup gotowej aparatury :krzycze:
sam zaczynam dopiero kompletować niezbędne podzespoły i materiały i nie żałuję że nie kupiłem ,,gotowca'' choć była możliwość za 500-600zł. jednak postanowiłem z niewielką pomocą kogoś kto potrafi spawać czy raczej lutować zmontować sobie zestaw BF-20 wg projektu Kucyka. myślę, że na moje potrzeby jak i na potrzeby innych początkujących psotników taki zestaw w zupełności wystarczy. :D

myśle, że z czasem i nabyciem pewnych doświadczeń aparatura się zmodernizuje i delikatnie rozrośnie o kolumnę, odstojniki itd

pozdrawiam!!
--------------------------------------

rozczarowanie wynikające z zakupu wadliwego sprzetu - 1000zł

montaż własnej aparatury 300zł

konsultacje i ,,uśmiechy zrozumienia'' przy zakupie podzespołów - BEZCENNE :P
Pozdrawiam, Piotrek
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: Winiarek5 »

piotrek555-26@o2.pl pisze:...i delikatnie rozrośnie o kolumnę, odstojniki itd
Jak już tak delikatnie rozrośnie się aparatutka o kolumnę to odstojniki będą zupełnie niepotrzebne.

:ok:
Awatar użytkownika

PiotrekRodzyn
50
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 20:47
Ulubiony Alkohol: własne wyroby, szczególnie o posmaku owocowym
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: południe mazowsza
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zakup destylarki sklep/ allegro

Post autor: PiotrekRodzyn »

Oczywiście, zgadza się :|

chylę czoło przed bardziej doświadczonymi forumowiczami :poklon;
Pozdrawiam, Piotrek
Awatar użytkownika

osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:
Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: osatattoo »

Witam,

Ponieważ jestem leniwą babą i absolutnie nie chce mi się spawać wszystkiego samej (od czego w końcu są faceci :D ), wiec postanowiłam pójść na gotowe i upatrzyłam sobie na allegro następujący sprzęt:
http://www.allegro.pl/item702629165_des ... l_keg.html
Skład zestawu:

* Kolumna wypełniona spiralami na wysokosc 65 cm
* Wysokość destylatora 121 cm
* Wysokość kolumny 80
* Chłodnica o pojemności 2.5 L , wężownica o długości 3 m
* Keg o pojemności 30 litrów
* Termomanometr (masz kontrolę nad temperaturą i cisnieniem )
* Reflux wewnetrzy i zewnetrzy

Mial już ktoś doświadczenia z tymi gotowcami z allegro? Myślę, ze to i tak o niebo lepsze od tego, co byłabym w stanie zrobić sama, ale może ktoś mógłby mi otworzyć oczy na ewentualne wady takiego sprzętu. No i jak jest z czyszczeniem kega? Ten z obserwowanej przeze mnie aukcji ma dość mały wlew, wiec trudno się będzie do niego porządnie dobrać. Bardzo się brudzi coś takiego? A może to w ogóle do kitu i polecicie coś innego?

Pozdrawiam
Osa
Awatar użytkownika

bloniak91
50
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2008, 21:14
Krótko o sobie: Myślę, więc jestem? :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniels
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: bloniak91 »

Te destylatory z allegro to jedna wielka lipa niestety :poklon; :x ładnie są zrobione, wykończone, ale tylko to jest ich zaletą. Gdyby facet trochę poczytał mógłby robić naprawdę cacka. Ale do rzeczy. Ten destylator, którym jesteś zainteresowana to też badziew. Krótka kolumna, mało ZP, i reflux za nisko :D
Namawiam jednak do budowy sprzętu od podstaw. Jest to frajda jakich mało, a potem produkt z własnoręcznie składanego sprzętu również smakuje lepiej ;)
A i łączenie refluxu wew. i zew. to mijanie się z celem :freak:
Wódka TWÓJ wróg.....Więc lej GO w mordę! ; )
Piszę Poprawnie Po POLSKU!!!
Awatar użytkownika

leon996
30
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2009, 13:35
Ulubiony Alkohol: piwko i swoje produkty
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: na wschód od warszawy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: leon996 »

Witam :)
Popieram kolegę @bloniak91
Koleżanko ten destylator to jest masło maślane :!:
Za niska kolumna,efektywny reflux to zimne palce (lecz najprawdopodobniej za mało) reflux zewetrzny wykorzystywuje niewielka ilość wypełnienia.
Nie inwestuj w taki sprzęt, ja od tego pana kupiłem chłodnicę jeszcze do pot stilla a teraz wykorzystuje ją do kolumny, nie nażekam na nią :klaszcze: ale ten zestaw to widze ze nie wypał ;/
Jeżeli nie chcesz się bawić w spawanie to upatrz sobie jakąś formę kolumny i zleć produkcje swojego cacka jakiemuś panu :D widze że i ten sie oferuje że wyspawa co tylko zechcesz. Jeszcze inne wyjście odkupienie od kogos już sprawdzonego sprzętu np z forum :P
Pozdrawiam Leon!!!

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: bogdan »

Potwierdzam, to ci Koledzy wyżej napisali. Cena zestawu wg mnie nie jest wysoka i jeśli dogadasz się z tym sprzedawcą a on zrobi to co mu zlecisz po dogłębnej analizie tematu "budowa aparatury" to bez bawienia się w poszukiwanie odp. materiałów możesz stać się właścicielką dobrego i sprawdzonego sprzętu.

pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika

osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: osatattoo »

Dzieki za porady :poklon; A może ktoś z Was chce się starego sprawdzonego i nadal dobrego sprzętu pozbyć, w celu zbudowania sobie lepszego? :)
Interesuje mnie coś, co nadawałoby się do postawienia na kuchnie żeliwna, tudzież na gazową, i w miarę możliwości (to pewnie problem będzie) nie przekraczające 125 cm wysokości.

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: bogdan »

W tej wysokości zmieści się tylko prosta aparatura pot-still lub aparatura Calyxa zajżyj na jego galerię.

pozdrawiam Bogdan

Turtles
5
Posty: 8
Rejestracja: środa, 26 sie 2009, 20:41
Czy taka aparatura jest wporzadku?

Post autor: Turtles »

Jak w temacie. znalazlem destylator na allegro z taka sama koncepcja co chcialem stworzyc. i chcialem sie zapytac czy to dobry pomysl jakie sa plusy i minusy takiej konstrukcji http://www.allegro.pl/item725419402_des ... _stal.html
z gory dzieki za odp xd

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: bogdan »

Cztery palce to za mało, brak termometra na górze, po za tym OK. No i jakie wypełnienie?

pozdrawiam Bogdan
Awatar użytkownika

osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: osatattoo »

Opisany destylator ma 5 zimnych palców, chyba ze coś w opisie aukcji się zmieniło^^

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: bogdan »

Moja odpowiedź dotyczyła pytania z początku wątku, czyli osatattoo, tam w ofercie były 4 ZP.
Powinno być ich 6 przy średnicy 50-60mm. Termometr między kegiem a kolumną to fikcja.
Powinien byc jeden na wys. zacieru (tarczowy, rtęciowy, spirytusowy lub jakikolwiek), natomiast drugi na górze kolumny. (wg mnie koniecznie elektroniczny z podzielnością do 0,1 stC)

pozdrawiam Bogdan

khann
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 21:29
co warty sprzet

Post autor: khann »

Witam
Jak zły dział to sory - nowy jestem:) Co warte są destylarki z aleDrogo pana piotrek_2116 ?? np tu: http://www.allegro.pl/item757016510_bec ... lator.html. Podpowiedzcie cos proszę np czy to ze zaworów na refluksie nie ma to ok?

Pozdrawiam:D
m.

zegar525
20
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 30 sie 2009, 13:41
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: co warty sprzet

Post autor: zegar525 »

To, że nie ma zaworów i refluksu zewnętrznego to jeszcze nie jest żadną stratą. Mnie osobiście nie podoba się montaż zimnych palców na całej długości kolumny. Nie wiemy jakie zostało zastosowane wypełnienie kolumny - a to jest bardzo ważne. Zastosowany refluks wewnętrzny (zimne palce) powinien chyba znajdować się pomiędzy wypełnieniem kolumny a punktem wylotu samej dobroci.

khann
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 21:29
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: khann »

Rozumiem - dziki za odpowiedz. Palce penie można po prostu odłączyć (te niżej) a wypełnienie wg producenta to szkło + zmywak na dole żeby nie 'wylatło'. Jak się odbiera wtedy w takim sprzęcie np dla owocówek? zatyka się wylot trochę czy jak? Dużo konstrukcji i następna to chyba sam zrobię...ale teraz potrzebuje gotowca bo śliwki już gotowe:)
pozdr maciek

EDIT/ kolego khann jeśli chcesz się dowiedzieć jaki sprzęt się nadaje do produkcji, to zacznij pisać po polsku dziki kócyk

khann
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 21:29
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: khann »

izwienicie towariszcz admin - opera nie wyłapała

To zmień przeglądarkę inaczej twoje posty zmienią miejsce stacjonowania...

Adus
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2009, 18:16
Wypełnienie kolumny

Post autor: Adus »

Witam,
zakupiłem tą kolumnę http://allegro.pl/item748081580_destyla ... sowka.html i mam pytanie czy mogę do srodka kolumny włożyc zmywaki? Zmywaki musiałbym włożyc od dołu ,a następnie przyspawac ,aby nie wylatywały , ponieważ na górze kolumna jest już zespawana. Moje drugie pytanie dotyczy tego, czy ewentualne zamieszczenie tych zmywaków przy takiej kolumnie poprawi jakosc/moc destylatu?.Przepraszam za niektóre błędy, ale mam zepsutą klawiaturę i nie mogę używac "ci" oraz "si".
Pozdrawiam,
Adus
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wypełnienie kolumny

Post autor: Kucyk »

Przenoszę Twój post do działu o sprzęcie z Aledrogo, bo nie tylko o wypełnienie tu może chodzić. Ogólnie ta lufa jest podejrzana...
Podejrzana kolumna.jpeg
Na co te odstojniki.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adus
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2009, 18:16
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: Adus »

Witam ponownie,
zauważyłem, że zdjęcia tej kolumny były kilkakrotnie obejrzane, więc proszę o odpowiedź, bo chciałbym wreszcie wypróbować ten sprzęt:)

Pozdrawiam,
Adus
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: Zygmunt »

Eh, kolumna i odstojniki w jednym świadczą tylko o tym, że ten kto to zaprojektował i/lub pospawał pojęcia o temacie nie miał. Di tego część z ZP powinna być jakoś odłączana, chociażby w celu zapewniania wygodnego sposobu wymiany wypełnienia.
Mi się to nie podoba...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: Kucyk »

Skoro sprzęt został kupiony, to już jest po ptokach. Trzeba go jakoś ucywilizować, bo to ni pies, ni wydra, coś na kształt kolumny pot still'owej. Czyli połączenie bolidu F1 z walcem drogowym. Niby pasuje, ale jak tego używać?
Nie znam się na kolumnach, ale widzę że nie ma innego wyjścia jak nadziać rurę zmywakami nanizanymi na jakiś szpagat, bo inaczej ich nie wyciągniesz. Resztę niech Koledzy z działu refluks omówią, bo ja nie mam pewności co do tego co to za aparatura, ale ZP dyskwalifikują ją jako mój ulubiony pot still...

Adus
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2009, 18:16
Re: Jak sprawdza się gotowy sprzęt z allegro?

Post autor: Adus »

Czyli wiem już, że do kolumny warto wrzucić zmywaki. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, aby z tej "beznadziejnej" kolumny utworzyć coś trochę lepszego?

Dzięki za wszystkie nadesłane odpowiedzi,
Adus
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”