Kolumna półkowa

Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy

Post autor: Doody »

Ja miałem to szczęście, że uszczelki robili co prawda na zamówienie, ale forma już na nie była zrobiona wcześniej. Ja zamówiłem uszczelki w kształcie litery "L", więc zakładam dwie na każde szklane połączenie a między nie wchodzi sito.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 lip 2017, 13:23 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek
promocja

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

U mnie wyjdzie w końcu na to, że pewnie zrobię sam. Ewentualnie, bo tak też chyba się da, zamiast uszczelek o przekroju L użyję zwykłych uszczelek do triclampa 76. Tyle tylko, że te ostatnie są mniej wygodne bo nie trzymają się na szkle. A jeszcze inna opcja to wyciąć uszczelki z maty silikonowej 2-3mm, ale wada taka sama. Nie chce mi się zmieniać szkieł bo są całkowicie wystarczające dla moich potrzeb.
O ile pamiętam, to na uszczelki.biz.pl mają w przyzwoitej cenie gotowe L-kształty na rurę 4" (zewnętrzne o ile pamiętam). Część z nas tam te uszczelki kupowała.
Awatar użytkownika

wladka
100
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 26 gru 2014, 14:30
Krótko o sobie: Psotnik
Ulubiony Alkohol: Mokry
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Milówka
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: wladka »

herbata666, czy te uszczelki 4'' można u Ciebie dostać ? ,ewentualnie podpowiedz gdzie i za ile.
Roboty nie przerobisz a gorzały nie przepijesz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Doody »

kwik,
Tak sobie głośno myślę ;)
Gdyby przeciąć uszczelkę "L" o średnicy 100mm, wyciąć z niej kawałek i owinąć na szkle fi75, sklejając do odtłuszczonego szkła dobrym silikonem?
Pozdrawiam
Darek

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Doody - jest klej do silikonu, również spożywczy. Da się oczywiście, ale na razie byłem w modzie "nie narób się" ;)
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: herbata666 »

wladka pisze:herbata666, czy te uszczelki 4'' można u Ciebie dostać ? ,ewentualnie podpowiedz gdzie i za ile.
Oczywiście posiadam je w sprzedaży, śmiało dzwoń 501-050-098 lub napisz na PW ile i jakich sztuk potrzebujesz. Cena za szt. to 30zł.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Kolumna półkowa

Post autor: Pretender »

wladka pisze:herbata666, czy te uszczelki 4'' można u Ciebie dostać ? ,ewentualnie podpowiedz gdzie i za ile.
Zerknij na stilldragona, do ich sklepu.

Ps

Doody, ile płaciłeś za szt uszczelki?
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Doody »

Za tą "elkę" setkę płaciłem chyba 7 z groszem netto ale głowy nie dam bo zamawiał to kolega. Razem kupowaliśmy 24 szt.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: szatajoh »

Podaję linka na strone StilDragona są ringi i uszczelki silikonowe do cylindrow szklanych moze cos dobierzecie. :?
https://www.stilldragon.eu/de/24-dichtungsringe
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: herbata666 »

Są takie jak moje na SD, wcześniej szukałem ale znaleźć nie mogłem, cenowo też podobnie bo po 7,5 euro za sztukę, tylko nie widzę u nich uszczelek kończących i zaczynających kolumnę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Pretender »

Zamawiałeś je na uszczelki.biz?

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

Chłopaki mam pytanie o kolumnę z kołpakami i prace na zbyt małej mocy. Czy praca na zbyt małej mocy grzania pogarsza nam jakość destylatu. Dla przykładu czy praca na polkowej ze SD 2,5' na mocy 1400 a 1800 zmieni jakość przy założeniu ze resztę operator zrobi podobnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: szatajoh »

kerajx pisze: Czy praca na zbyt małej mocy grzania pogarsza nam jakość destylatu. Dla przykładu czy praca na polkowej ze SD 2,5' na mocy 1400 a 1800 zmieni jakość przy założeniu ze resztę operator zrobi podobnie
Praca na małej mocy da destylat podobnie jak z potstila mniej oczyszczony .

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

Tak podejrzewałem. Czas zainwestować w regulator mocy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Co znaczy "podobne" ustawienia? Paradoksalnie destylat może być nawet bardziej oczyszczony jeśli ustawienia wody "te same". Kwestia w tym jak będziesz prowadził destylację w obu przypadkach. Mała moc może faktycznie skutkować niskim poziomem płynu na półkach czy ich szybkim opróżnianiem, ale wniosków raczej nie da się ot tak uogólnić. Zbyt wiele zmiennych jest do uwzględnienia. Wypróbuj obie wartości mocy na takim samym nastawie/zacierze i daj znać po roku dojrzewania trunków w takich samych warunkach jakie są wyniki...

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Szlumf »

Szatajoh.
Jeżeli wszystkie półki pracują to moim zdaniem jest wręcz przeciwnie. Frakcje są lepiej separowane.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: szatajoh »

Według moich doswiadczeń/prób to mała moc dawała mi za mały poziom płynu na połkach albo prawie nic , byl przedmuch przez kolumne jak przez komin.
Smak destylatu tak jak sugeruje Kwik do dojrzewania OK czekac i co z tego wyjdzie.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Szlumf »

Czyli półki nie pracowały prawidłowo. Albo błąd w konstrukcji albo w sposobie prowadzenia destylacji.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: szatajoh »

Pólki orginały SD.To znaczy operator :dupa: musi jeszcze poćwiczyć

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

To może inaczej zadam pytanie do posiadaczy procaps. Ile cm ma u was ciecz z pianą w trakcie pracy kolumny?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

kerajx - pytanie - co tak naprawdę chcesz osiągnąć? Co da ci wysokość piany na półce? Ja, wprawdzie na sitach, ale destyluję tak, żeby jej praktycznie nie było. Na kołpakach też tak można z tego co czytałem. Przynajmniej w przypadku destylatów beczkowych i owoców. No chyba, że mówimy o kompresji przedgonów to wtedy pierwszą półkę od góry mam zalaną pianą całkowicie, środkową w połowie, a dolną ledwo-ledwo. Moja sugestia... Odbierz dobrze przedgon, a następnie trzymaj zakładany % destylatu, który odbierasz, a nie zawracaj sobie głowy ilością piany na półce... No chyba, że budujesz eksperymentalną kolumnę i walczysz o super wydajność.

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

Mam kolumnę półkowa od stilldragon i do niej podpięta głowice thora z olm. Do tej pory używałem zwykłej kolumny z wypełnieniem na czysta. Teraz na polkowej mam wrażenie ze odbieram dużo pogonów i stad moje pytania. Może to tylko kwestia nauczenia się nowych smaków i zapachów. Odbieram zboże w zakresie 80-65%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: redhot »

Po co stosuje się OLM w półkowej? Przecież wtedy odbierzemy czystszy destylat a nam chodzi własnie o ten "brudny", czyli ze smakiem. W wypełnionej kolumnie do spirytusu to jest jasne, ale przy półkach? Nie szkoda Wam zmarnowanego aromatu?

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

Moge odpowiedzieć jedynie na podstawie info z forum i od kolegi który mi to polecał. Chodzi o lepszą i łatwiejsza separacje przedgonów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

kerajx - a jaką masz temperaturę w kegu jak kończysz odbiór? Mnie wychodzi, że najbezpieczniej zakończyć odbiór w okolicy 98/98,5 stopnia w kegu. Następnie wyłączyć refluks i resztę odebrać jak leci do 0% i dodać do kolejnej partii destylatu. Natomiast redhot ma rację - spirytus z kilku półek będzie brudny - i o to chodzi. Taki nadaje się do starzenia w beczce czy też kamionce. Jak chcesz wódkę z posmakiem zboża to najlepiej najpierw zrobić odpęd (do zera) na pot-still. W drugim przebiegu postabilizować, odebrać przedgon i dopiero wtedy destylować na półkowej. Z tego co czytam, to destylarnie robią taki spirytus na 92%. Smaki są inne, pyszne ;) Ale destylat musi się odleżeć przynajmniej kilka miesięcy. Świeży jest słabo pijalny. Ogólnie półkowa da trunki na dłuższe leżakowanie. Daj temu co masz odsapnąć chwilę. Jak możesz to w otwartym naczyniu, albo mieszaj z powietrzem co jakiś czas.

@redhot - zamiast chłodnicy CM i końcowej.
//edit
hmm to w końcu przed- czy pogonów?
//edit2 proszę admina o usunięcie poprzedniego posta. Coś za dużo wyklikałem :(

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: redhot »

Dla mnie taka seperacja przedgonów to kastracja. Śliwki i gruszki mają najwięcej smaku na początku i odjęcie tego da wprawdzie owocowy trunek ale zupełnie spłycony...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: radius »

Oj, tu bym polemizował ;) Śliwki "jadę" jednokrotnie z minimalnym refluksem i pierwsze 150 ml (powyżej 85%) odcinam z przeznaczeniem na spirytus. No i nie chwaląc się, moja śliwowica została najwyżej oceniona przez kolegów degustatorów :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: herbata666 »

redhot pisze:Po co stosuje się OLM w półkowej? Przecież wtedy odbierzemy czystszy destylat a nam chodzi własnie o ten "brudny", czyli ze smakiem. W wypełnionej kolumnie do spirytusu to jest jasne, ale przy półkach? Nie szkoda Wam zmarnowanego aromatu?
Wszystko zależy Kolego od gustu, ja nie wyobrażam sobie pić czegoś co śmierdzi przedgonem, a kolejnego dnia głowę mi urywa.
Faktem jest że możemy destylaty starzeć, tylko co jeżeli po 3 latach w beczce dalej trunek jest nie pijalny, bo jest za dużo frakcji lekkich, rozumiem że wtedy wyciągamy wnioski robimy kolejny destylat i znowu czekamy kolejne 3 lata i może nam się uda, albo kolejne 3 lata (łącznie 9 lat żeby delektować się trunkiem). Tak z ciekawości się zapytam bo widzę, że staż Kolegi na forum to dopiero kilka miesięcy, skąd wzięły się takie wnioski że OLM spłyca aromaty ?, czy to wynika z testów czy tylko z gdybania ?.

PS.
Kolega robił na kolumnie sitowej, a ona względem kołpakówki również daje mniej aromatyczny destylat.

PS2.
Główną zaletą systemu OLM przy kolumnie półkowej jest właśnie separacja wszystkiego co lekkie, po to żeby trunek nie walił mieszanką benzyny ekstrakcyjnej ze zmywaczem do paznokci, wiadomo są różne gusta i guściki, ale przynajmniej mi i kilku moim znajomym takie aromaty i smaki nie do końca pasują.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: redhot »

Ja nie starzyłem nic z półek nawet roku, bo mam je krócej. A podpijać z beczki uwielbiam, juz po miesiącu czy dwóch własna łycha jest zajebista, a owocówki mogę pić praktycznie od razu. Jakie wsady dają różnice taki, że od razu to wyczujesz? Piłem wyroby ze stilldragona, którego kopiujesz i nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł odróżnic destylaty z sit i kołpaków po jednym tastingu.
Główną zaletą systemu OLM przy kolumnie półkowej jest właśnie separacja wszystkiego co lekkie, po to żeby trunek nie walił mieszanką benzyny ekstrakcyjnej ze zmywaczem do paznokci
Kopiesz coś na etapie fermentacji, że masz takie smaki po destylacji. Może nie doczyszczony sprzęt? Może infekcja?

Do Kolegów którzy mają SitllDragonowe kołpaki- czy ktoś jest chętny na wymianę próbek? Dysponuję destylatem gruszkowym, śliwkowym i jabłkowym oraz oczywiście łyski. Łyski cięzko odnieśc, bo każda zmiana w zacieraniu da coś innego ale owoce możemy porównywać.

Aha, nie mówię, że OLM spłyca smaki, tylko że kastrujemy destylat z półek pozbawiając go ważnej części aromatycznej, co spłaca destylat.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Pretender »

Sprzęt sprzętem, ważniejszy jest operator. To, że piłeś z stilldragona nie znaczy, że była to ambrozja ... szczyt szczytów. Co do zmywaczem to poczytaj ...
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: herbata666 »

Nie ma to jak wszechwiedza użytkownika który jest na forum od 6 miesięcy, a kolumnę sitową użytkuje od 3 miesięcy. Zrozum mnie Kolego, mi akurat o destylaty z tym jak to nazwałeś
"brudem" nie chodzi, wole trunki bardziej aksamitne i łagodne w smaku, tak jak wspominałem każdy ma swój gust, jeden lubi rozpuszczalnik drugi owoce.

Odnośnie kopiowania, to wszyscy kopiują kolumny półkowe, a Twoja kolumna to co innego jak nie kopia ??? ;).

Można robić coś podobnego, ulepszonego względem oryginału oraz można tłuc to samo co inny producent (to jest wtedy kopiowanie), a jeżeli wzorujemy się już na sprawdzonych konstrukcjach i wprowadzamy zmiany i ulepszamy (według mnie wypadało by to nazwać rozwojem).



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

kerajx - to w końcu pytasz o przedgony czy pogony? Wrócę do właściwego tematu po OT nt. nie związanej z twoim pytaniem dyskusji o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

Z przedgonami problemu nie mam. Właśnie chodzi o pogony bo mam wrażenie, że mi przechodzą do destylatu i stąd moje pytanie o wysokość zalania półek i moc grzania bo szukam pomysłu na ich mocniejsze odseparowanie. Kupiłem regulator mocy i teraz sprawdzę w ciągu 2 tygodni jak będzie mi się z nim pracowało. Pracuje na 3 półkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Kolumna półkowa

Post autor: szatajoh »

Mam SD 2.5 i 4 półki. Po rozgrzaniu pracuje na jednej grzałce 2000 W. Moc destylatu reguluje refluksem. Moc przyłożona na grzałke jest do końca ta sama. Odbieram aż czuję na zapach pogony.Pogony zbieram i po weryfikacji albo dolewam do destylatu albo wlewam do nastepnej destylacji.
Półkowa SD jest tak prosta i intuicyjna że jezeli zna się teorie i praktyke to nie wiem co wiecej moge Ci napisać.
Na priva pośle filmik z pracy mojego SD.

kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kerajx »

Pomocne info o mocy bo tez mam półki z SD i do tej pory pracowałem na 1500W bo nie miałem regulatora do drugiej grzałki. Miałem wrażenie zbyt małego zalania półek. Teraz sprawdzę jak będzie na 2000W jak dojdzie regulator.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: kwik44 »

Najprościej zmniejszyć prędkość odbioru przy tym samym refluksie. Albo zwiększyć odrobinę refluks również. To podniesie % i zbuforuje pogon na półkach. Ja mam CM to steruję głównie wodą. herbata pisał, że przy OLM steruje mocą grzania, jak rozumiem odbiór i/lub refluks stały? Koledzy z półkową i OLM - jak sterujecie? Bo mało kto chce pisać jak wygląda jego destylacja...
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: herbata666 »

Już Mariuszu opisuję.
U mnie zestaw wyglada następująco :

Zbiornik 50l

Bufor 1,7l zasypany 20cm miedzi

Kolumna półkowa 5 półek 4" (Procap, jednogrzybkowe)

Moduł OLM do niego zaworek precyzyjny, rotametr, chłodnica i papuga

Głowica z buforem nad OLM w postaci 25cm stali oraz powiększona półka (250ml) LM.

Przebieg destylacji :
Rozgrzewam
Stabilizuje 1 godzinę
Spuszczam jeziorko LM 250ml
Stabilizuje 30min
Spuszczam jeziorko LM 250ml
Stabilizuje 30min
Płuczę OLM 150ml
Moc robocza 2,8kW
Prędkość na początku odbioru 80ml
Destylat odbierany 0,5l butelki
Staram się nie dopuszczać do spadku poniżej 88% podczas odbioru, cały czas regulując refluksem. Gdy kończę na ogół jest już 100C w kegu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Maniecki
50
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 06:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wszystko co sam wyprodukuję, choć nie zawsze!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Maniecki »

Cały proces odbierasz z OLM? czy później przechodzisz na odbiór z głowicy. Ostatnio goniłem wsad o niskim % nie dałem rady odbierać z OLM gdyż pogony były wyczuwalne. Cały proces odbierałem z głowicy.

Sent from my F3213 using Tapatalk
Ostatnio zmieniony środa, 5 lip 2017, 01:21 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: konieczne poprawki
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: herbata666 »

Cały proces tylko z OLM, na górnym LM-ie zostają jeszcze śladowe ilości przedgonu na który jestem dość mocno wyczulony.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Maniecki
50
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 06:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wszystko co sam wyprodukuję, choć nie zawsze!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kolumna półkowa

Post autor: Maniecki »

Czy ktoś próbował puścić wujka Jesse na kolumnie półkowej? Drugi nastaw lada dzień będzie gotowy i myślę jak by to przerobić. Przez ostatnie 2 lata grałem na puzonie Radiusa i Mr zawsze robiłem stripping run a jak uzbierałem wystarczająco ilość surówki to robiłem gon z podziałem na frakcje. Rodzinka i znajomi chwalili efekt końcowy. Teraz zastanawiam się czy po pierwszym razie na kolumnie półkowej dzielić na frakcje czy po prostu zrobić stripping run na puzonie a później podział na frakcje.

Sent from my F3213 using Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny półkowe”