Pierścienie Białeckiego

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
lupus1978
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 sty 2010, 21:11
Ulubiony Alkohol: Naleweczka domowa - każda
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: lupus1978 »

Witam,

Szukałem trochę na forum o pierścieniach Białeckiego. I zobaczyłem, że jest mało napisane.

Zastanawiam się nad wsadzeniem wyżej wymienionych pierścieni do pojedyńczej rurki miedzianej
fi 15.

Interesują mnie konkretnie te "Pierścienie Białeckiego fi 12x12x0,3 wykonane ze stali nierdzewnej
w gatunku PN 0H18N9 - AISI 304 - EN 1.4301"

Link do strony sklepu sprzedającego omawiane pierścienie
http://sklep.artom.com.pl/Pierscienie-Bialeckiego-fi-12mm-ze-stali-nierdzewn(3,,2032).aspx

Co sądzicie o tym pomyśle?
www.MojaNalewka.pl wszystko o nalewkach.
koncentraty wina

zebazdan
100
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 20 lis 2010, 00:19
Krótko o sobie: Pasjonat
Ulubiony Alkohol: własna wódka po barmańsku
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: świecie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: zebazdan »

A wiesz kolego, że ja się pierwszy raz na nie natknąłem w twoim poście. Ciekawe, bardzo ciekawe.

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: sverige2 »

To się nadaje tylko do kolumn przemysłowych. Nie nadają się zupełnie do naszego sprzętu. Ci którzy mówią że się nadają, szukają tzw. jeleni, i nabijają klientów w butlę. Są one po prostu o wiele za duże do średnic naszych kolumn i destylat otrzymany na nich będzie bardzo podłej jakości ,zarówno smakowo jak też procentowo.

mociumpan
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 22 kwie 2010, 14:00
Podziękował: 5 razy
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: mociumpan »

To się nadaje tylko do kolumn przemysłowych. Nie nadają się zupełnie do naszego sprzętu. Ci którzy mówią że się nadają, szukają tzw. jeleni, i nabijają klientów w butlę.
Nie wiem dlaczego tak źle je oceniasz. Używam ich od jakiegoś czasu i jestem zadowolony zarówno z jakości jak i z mocy (94-95%). Średnica wieży to 2 cale (wewnątrz) i wys. 120cm. Pierścienie mają wymiary: fi 0,9*0,9. Dodam, że nie handluję nimi, więc pewnie jestem tym jeleniem, ale jeleniem zadowolonym.

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: sverige2 »

Właśnie o tym mówię. Moc destylatu 94% - 95% jest dla mnie i nie tylko , bo dla wielu innych hobbystów których już na tym forum jest całkiem sporo, nie jest do zaakceptowania po prostu. Konsumpcyjny spirytus to pełne 96%. i tylko to możemy nazywać spirytusem. To co poniżej to już są niestety tylko bimbry.
http://alkohole-domowe.com/forum/jak-zr ... t4012.html Te opisy mówią wszystko co trzeba wiedzieć w temacie wypełnień. Pragnę nadmienić, że nie jestem producentem tych wypełnień, ani też przedstawicielem handlowym żadnej firmy. Kto nie chce nie musi korzystać i wierzyć.

mociumpan
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 22 kwie 2010, 14:00
Podziękował: 5 razy
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: mociumpan »

Nie twierdzę że pierścienie Białeckiego są najlepszym wypełnieniem. Wydało mi się nadużyciem twierdzenie, że nie nadają się do domowego sprzętu. Ja mówię o uzyskach na tak przez Ciebie pogardzanych (nie wiem czy słusznie czy nie) ZP. Bardzo chętnie wypróbowałbym polecane przez Ciebie sprężynki i być może racja byłaby po Twojej stronie. Nie zgodzę się na nazwanie mojego produktu bimbrem (brak jakichkolwiek posmaków i zapachów oprócz spirytusowego), chyba że za wykładnię bimbru przyjmiemy tylko moc destylatu.

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: sverige2 »

Wobec powyższego stwierdzenie dotyczącego kryteriów jakości destylatów, poddaję się i dalszą polemikę uważam za bezprzedmiotową.

Autor tematu
lupus1978
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 sty 2010, 21:11
Ulubiony Alkohol: Naleweczka domowa - każda
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: lupus1978 »

Witam i dziękuję za udział w dyskusji.
Pozwolę sobie rozwinąć mój pomysł użycia pierścieni Białeckiego w moim Generatorze Pary.
Jednym słowem, chcę włożyć ww. pierścienie do rurki miedzianej fi 15.
Jeden nad drugim i tak przez ok. 60cm.
Chodzi mi oto aby zamieścić "jakieś" wypełnienie do rurki, powodujące oczyszczenie destylatu.
Na mocy mi osobiście tak nie zależy, ponieważ w pierwszej destylacji uzyskałem 70%.
Nie chce zmywaków, ponieważ zmniejszy mi się wydajność. A teraz na spokojnej pracy mam ok. 1,5litra 65/70% na godzinę.
W tym przypadku odstępy pomiędzy wypustkami są spore, więc
wydajność powinna być "mniej więcej" taka sama.
Lecz destylat "trochę" bardziej oczyszczony.
www.MojaNalewka.pl wszystko o nalewkach.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: Zygmunt »

Kolego, to nie łatwiej zbudować prawdziwa kolumnę o odpowiednio dużej średnicy? >95 z wydajnością 1,5l/h nie jest niemożliwe....
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
lupus1978
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 sty 2010, 21:11
Ulubiony Alkohol: Naleweczka domowa - każda
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierścienie Białeckiego

Post autor: lupus1978 »

Witam,

Te moje modyfikacje są ostatnimi rzeczami, jakie będe robić przy Generatorze Pary.
Zrobiłem go do owocówek i z opisów wiem, że to wystarczy.

A machinę do produkcji czystej "96" :) to kupię sobie, mam nadzieję, jeszcze w tym roku.

Kombinowanie "polska" rzecz :)
www.MojaNalewka.pl wszystko o nalewkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”