Czy to jest alkohol metylowy

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Autor tematu
lenin bis
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 16 cze 2010, 22:20

Post autor: lenin bis »

Zrobiłem zacier,fermentował 3 dni ochłodziło się do 20 stopni C,po 2 tygodniach przepuściłem część zacieru no i zaczęło kapać od 60 stopni .Reszta zacieru doczekała się upałów osiągając 27 stopni odczekałem tydzień i destylat zaczął kapać od 78 stopni .Destylując drugi raz zmieszałem te dwa odciągi razem i ciekawostka zaczęło kapać od 60 stopni a od 80 stopni odkładałem osobno czy mogę ryzykować opierając się na temperaturze wrzenia alkoholi że to od 80 stopni jest zdatne do spożycia
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Czy to jest alkohol metylowy

Post autor: Zygmunt »

Z czego ten "zacier"? Alkohol metylowy jest produktem przemiany pektyn, więc powstaje tylko w moszczach owocowych. A owoców (i cukru) się nie zaciera.

http://alkohole-domowe.com/forum/termom ... c-t52.html

Przeczytaj ten temat ze zrozumieniem.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Czy to jest alkohol metylowy

Post autor: jouu »

Sugerujesz ze w cukrówkach metanol się nie wydziela ?

----------------

THX
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 sie 2010, 13:56 przez jouu, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Czy to jest alkohol metylowy

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”