Wziernik, zrobić czy kupić?

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Jerzy Dobry
50
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 11 lut 2018, 23:44
Podziękował: 9 razy

Post autor: Jerzy Dobry »

Witam, mam prośbę o poradę. Chciałbym zaopatrzyć aparaturę w wziernik. Tak żebym mógł obserwować proces. Nie wiem czy robić to samemu czy komuś zlecić a może część elementów zrobić a część zlecić. Czy moglibyście mi doradzić gdzie i jakie elementy mogę kupić? Jak do tego się zabrać? Czy ktoś na forum toczy detale? Ktoś może tnie szkło?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Wziernik, zrobić czy kupić?

Post autor: masterpaw2 »

Dobry Jurku, sądząc po Twoim poście http://alkohole-domowe.com/forum/topic1 ... ml#p176319
planujesz zakup/zrobienie pot stilla, tak?
To za przeproszeniem na chorobę tam wziernik, zbędny wydatek. Wzierniki i owszem mają uzasadnione zastosowanie przy kolumnach rektyfikacyjnych do łatwiejszego wychwycenia momentu zalania. Przy PSie mija się z celem.
Lepiej zaopatrzyć się w papugę, zdecydowanie bardziej przydatne urządzenie :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Jerzy Dobry
50
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 11 lut 2018, 23:44
Podziękował: 9 razy
Re: Wziernik, zrobić czy kupić?

Post autor: Jerzy Dobry »

Wziernik chciałem bo ładnie wygląda :) no i tak jak napisałem w innym poście chciałbym by mój pot still miał możliwość podłączenia refluksu i bardzo mnie interesuje jak ten refluks w praktyce pracuje. Papuga to jak już się zorientowałem stały pomiar alkoholu. Myślałem, że sam wpadłem na pomysł automatycznego pomiaru alkoholu :) a tu proszę okazuje się, że to jest powszechnie zastosowanie. Do tej pory kombinowałem na własną rękę. Pozdrawiam J.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”