co sadzicie o tym sprzęcie i kilka pytań

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
gabrys27
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 1 maja 2017, 14:24
Podziękował: 1 raz

Post autor: gabrys27 »

Witam

Mam tak zwany wieszak i chciał bym go zmienić i myślę o tym sprzęcie

https://www.aabratek.pl/produkty/786/OL ... bufor.html

czy cos w nim zmieniać
1. czy zostawić olm czy zmienić na OVM ( ja jestem na 90 % zeby zostawić olm ale technika sie zmienia i wole sie spytać i rożnie piszą)
2. czy jest duża różnica miedzy 3500W a 4000W ( bo nie wiem czy bezpieczniki mi wytrzymają bo w klace mam 25 A a w mieszkaniu sa 16)
3. czy zadać jakieś pytania sprzedawcy tego sprzętu czy cos w nim zmienić
4. mam jeszcze kilka innych pytań ale wolał bym na pw jak ktos by miał chwile wolna :D
koncentraty wina

lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: co sadzicie o tym sprzęcie i kilka pytań

Post autor: lasso »

Cześć. No to niezły masz przeskok- z wieszaka na "kombajn" :D Producent jest zaufany i kiedy widzę tą maszynkę to nie mam pytań :D Niejeden będzie zazdrościł :ok:
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: co sadzicie o tym sprzęcie i kilka pytań

Post autor: masterpaw2 »

Kolego powiem tak, sprzęt jak najbardziej godny polecenia :ok:
OLM jest swojego rodzaju ewolucją OVM, przede wszystkim łatwiejszy w sterowaniu. Grzałki do bloku radziłbym zostawić 3,5kW, zabezpieczenie 16A mówi samo za siebie max ~3,7kW, a i tak musisz uważać przy rozgrzewaniu z pełną mocą, bo podłączając w tym czasie cokolwiek mocniejszego np. czajnik bezprzewodowy, stanie się ciemność ;).
Dobrze się zastanów, zaplanuj podłączenie wody chłodzącej i odpowiednio dobierz armaturę (polecam trójnik na wylocie z możliwością pomiaru temperatury).
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”