Elektronarzędzia

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy

Post autor: Pretender »

Korzystał ktoś może z elektronarzędzi akumulatorowych firmy Ryobi? Jak z jakością, trwałością i czasem pracy na akku?
koncentraty wina

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Elektronarzędzia

Post autor: akczak »

Mam ich dość sporo, z trwałością jest całkiem nieźle, używam do prac remontowych przy domu jak i w warsztacie i cena/jakość jestem pozytywnie zaskoczony. Z czasem pracy zależy jakie narzędzie. Mogę tylko powiedzieć, że bateria 5ah rozładujesz o 1/4 szybciej niż Dewalta w takiej samej konfiguracji. Na bezszczotkowej wkrętarce wystarcza na długoooo.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Elektronarzędzia

Post autor: Pretender »

Masz bezszczotkowe? Wiem, że ciężko to określić, zależy co się robi, ale bardzo długo tzn? Daj jakiś przykład. Dewalt to już inna bajka, ale cena również. Ryobi ma też niezłe parametry.

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Elektronarzędzia

Post autor: akczak »

Mam wkrętarkę bezszczotkową, z baterią 5ah jak kładłem dach na garażu wystarczyła mi na cały dzień. Bezszczotkowa ma dużo więcej mocy jak wkręcałem długie wkręty w belki zwykła nie dawała czasem rady ta bez problemu. Jak masz w planie jakieś inne sprzęty oprócz wkrętarki pytaj konkretnie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Elektronarzędzia

Post autor: Pretender »

Z którego modelu korzystasz? Ja myśle nad wiertarko-wkrętarce lub/i zakrętarka, udar, duży moment. Może jeszcze kątówka, pilarka. Fajnie, że jest możliwość korzystania z jednego typu akumulatorów. Wygoda, i troszkę mniej wydamy.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Elektronarzędzia

Post autor: masterpaw2 »

W dobrym kierunku kombinujesz, jeśli już się w takie zabawki zaopatrywać to zdecydowanie jednego sprawdzonego producenta (wymienność akumulatorów), i kupować z możliwie największymi dostępnymi bateriami (rzadsze ładowanie = większa wygoda).
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

akczak
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 20:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Elektronarzędzia

Post autor: akczak »

Bezszczotkową mam wiertarko wkrętarkę z udarem, jak kątówkę to tylko bez szczotek zwykła żre baterie i ma mało mocy. Pilarkę mam zwykłą i daje radę (płyty OSB, sklejka 18mm, panele itp. Itd.) zrobiłem nią remont całego domu, garażu i dalej rżnie! Co do zakrętarki udarowej to mam zwykłą ale co do mocy nie mogę się wypowiedzieć bo mało używałem. Klucz udarowy 1/2 w miarę ok, koło w samochodzie (jak normalnie dokręcane) odkręcisz i przy zawieszeniu porobisz.

Pisz staranniej - ogonki zwłaszcza "ę" - MANOWAR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”