Pierwsza kolumna

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
Absolut82
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 10 gru 2017, 12:55

Post autor: Absolut82 »

Witam wszystkich sympatyków księżycówki jaki wszelkiego innego trunku %...
Postanowiłem że też chciałbym dołączyć do waszego grona ;P
Zacząłem czytać i czytać i czytać i szczerze im dalej w las to już mam taki mętlik w głowie że nie wiem za co się chwycić.. ;P
Ale przejdźmy do meritum sprawy , nie zbuduje kolmy bo A nie mam spawarki , B doświadczenia , C wprawy itd..
Wiem ze jest tu grono fachowców co zjadło zęby pewnie na próbach , doświadczeniach ze swoimi kolumnami..
Może i ja kiedyś coś poeksperymentuje bo lubię rozwijać sprzęt i ulepszać i wniosę jakiś news do tematu..

Primo o co mi chodzi ?
No jak wiadomo chciałbym zacząć przygodę z psoceniem głównie cukrówki w miarę na najwyższym poziomie , ale z czasem i jakąś smakówkę lub winiaczek..
Po analizie prawie 3 tygodniowej padło na Aabratek (ale się nie upieram na mus)..
Mam pomieszczenie 2.6 m .. budżet około 3K .. i nie chciał bym go przekraczać..
Marzyły mi i się kolumna Aarbatek LM//OLM z katalizatorem + latarka 360 + złącza sms + Bufor + wężownica karbowana 3,5m fi16 , Baniak 60 L najlepiej jak najniższy + grzałki 2x2kw+ ocieplenie + kilka termometrów (10 ta półka w buforze, głowicy pod olm i w baniaku ewentualnie na zaworze wody )i jak by sterowanie jeszcze było to miodzio.. Nie wiem czy w ogóle są w sprzedaży same elementy z systemem OLM tak iż w razie "w" można by było mieć i OLM I OVM ?? Czy ktoś próbował mieć wszystko w jednej kolumnie ??
Nie wiem czy też dzielić kolumnę właśnie na jakieś tam kawałki odcinki ??..
Co poradzicie czy może inne rozwiązania ??
Czekam na ocenę poproszę o łaskawą krytykę .. Biorąc pod uwagę że dopiero zaczynam.. ;P
koncentraty wina

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pierwsza kolumna

Post autor: aronia »

W budżecie 3k się z tym wszystkim nie zmieścisz... Sterowanie w jakim sensie - kierownica czy wystarczy zaworek, bo w tym budżecie na jakiś bardziej zaawansowany sterownik z elektrozaworami też raczej nie ma opcji? Robienie 2 systemów czyli OVM i OLM nie ma sensu, bo oba mają służyć temu samemu, więc tylko niepotrzebnie byś wydał pieniądze. Elementy są - wystarczy poszukać ale patrz wyżej. Podział zawsze można zrobić - tylko znowu budżet...

BimbrownikNI
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2016, 15:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pierwsza kolumna

Post autor: BimbrownikNI »

Używany za 3k kupisz ze sterownikiem. Nowy bez sterownika powinno być ok. Podpisz do paru majstrów i popytaj.

Moja rada lepiej dołożyć i mieć ma lata, niż za parę miesięcy sprzedawać albo rozbudowywać.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”