Czy warto mi dodać bufor?

Temat rozwiązany

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam Wszystkich serdecznie :P Jestem świeżakiem na tym forum, lecz przeglądam je już od dawna. Jestem właśnie na etapie, nazwijmy to "projektowania" własnej kolumny opartej na pomyśle @Radiusa http://alkohole-domowe.com/forum/radius ... t4461.html.
Za kocioł domyślnie ma posłużyć gar 30L, zamykany szczelnie na klipsy. Łatwo taki znaleźć nawet na Alledrogo :) Kolumna, jak wcześniej wspominałem, wzorowana na "Mini-Stillu" (może trochę wyższa), lecz chcę dodać do niej właśnie owy bufor.
Pytanie 1-sze: czy wystarczy do tego projektu rura fi42mm, czy lepiej dać już fi54mm? Nie zależy mi bardzo na prędkości odbioru. 25L wsadu to nie jest dużo przecież :scratch:
Pytanie 2-gie: w których punktach rozmieścić termometry? Jeden w kotle, drugi w buforze (tylko na jakiej jego wysokości? :problem: ) oraz 3 tak jak w pomyśle Radiusa?
Pytanie 3-cie: chyba najważniejsze, czy jest w ogóle sens bawić się w dodawanie tego ustrojstwa (bufora ;) ) do takiej mini-kolumny?
Wiem, że post nie dotyczy w całości tematu, lecz nie chcę zaśmiecać forum, a nie znalazłem odpowiedz na moje pytania :(

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i sugestie! :D
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”