Czy pojemnik po pokarmie dla pszczół może być stosowany do fermentacji?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
INTseed
50
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 27 sie 2017, 18:55
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: INTseed »

Witam.
Dostałem od kolegi 2 pojemniki około 10l po pokarmie dla pszczół.
Zastanawiam się czy można je zastosować jako fermentor do cydru lub wina. Nie znalazłem na nich znaczka łyżki i widelca. Jest taki trójkąt ze strzałkami a w środku cyfra 5.
alembiki
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Czy pojemnik po pokarmie dla pszczół może być stosowany do fermentacji?

Post autor: masterpaw2 »

Kolego, skoro jest to po karmie dla pszczół jak napisałeś to z pewnością można to wykorzystać jako fermentator, tylko czy jest sens (poj. 10l trochę mało wg mnie), skoro za dwie, trzy dychy kupisz beczkę 50l po spożywce, albo jeszcze taniej plastikowe kegi 30l po piwie.
Jedna robota a więcej dobroci :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Czy pojemnik po pokarmie dla pszczół może być stosowany do fermentacji?

Post autor: Doody »

Ja wszystkie swoje wiadra mam właśnie po Apifood'zie, dzięki uprzejmości kolegi posiadającego pasiekę. Wiadra nadają się spokojnie do spożywki.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”