Jak używać zolu?

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
chuck66
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 2 cze 2016, 17:00

Post autor: chuck66 »

Witam,
kupiłem ostatnio zol z tej strony http://www.eurowin.pl/pl/p/Zol-krzemionkowy-1-kg-/1371
i nie wiem dokładnie jak tego używać. Do 25 litrów daje około 10 ml zolu i po około godzinie 10g żelatyny(zwykła żelatyna spożywcza) rozpuszczonej w szklance ciepłego zacieru. Niestety prawie nic nie siada po przelaniu na dnie zostaje ścięta żelatyna a na górze "kluski" z zolu.
Zacier zrobiłem na cukrze z Ukrainy czy może to mieć coś z tym wspólnego że się nie klaruje?
alembiki
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Jak używać zolu?

Post autor: Kamal »

Z tym środkiem nie miałem doświadczenia. Ale z zacierem owszem. I Ty zrobiłeś nastaw, a nie zacier.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jak używać zolu?

Post autor: JanOkowita »

@chuck66 - może najpierw zapytaj Sprzedawcę?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Jak używać zolu?

Post autor: gadaka »

@chuck66 - napisz lub zadzwoń do p. Mariusza - na pewno powie co i jak:)

henik
100
Posty: 126
Rejestracja: wtorek, 3 cze 2014, 12:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z resztą jak Wszyscy tutaj.
Ulubiony Alkohol: Nalewka z wiśni Kelleris
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jak używać zolu?

Post autor: henik »

Kiedyś stosowałem. Po dodaniu zolu i zamieszaniu należy odczekać chwilę na uspokojenie płynu, dodać żelatynę rozpuszczoną w wodzie 40' C ,delikatnie zamieszać, gotowe.

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Jak używać zolu?

Post autor: Imbir »

Wszystkie te środki do klarowania nastawów to kant dupy rozbić, pieniądze wyrzucone w błoto ! Wystaw cukrówkę na świeże powietrze lub gdzieś w zimnej piwnicy pozostaw na tydzień i będziesz miał ten sam efekt co przy użyciu tych wynalazków. Taka jest moja opinia na ten temat oczywiście potwierdzona próbami z klaro-cudami i bez lecz każdy zrobi co uważa za słuszne według siebie. Ewentualnie kup sobie sproszkowany bentonit za 10zł 1kg i będziesz klarował setki lirów cukrówki, np. taki: http://www.eurowin.pl/pl/p/Bentolit-Bentonit-1-kg/200 Kupiłem kiedyś 2kg, użyłem kilka razy i leży, szkoda czasu na takie głupoty.

dibi
100
Posty: 102
Rejestracja: środa, 17 sie 2016, 18:32
Krótko o sobie: Zawsze w ruchu
Ulubiony Alkohol: Koniak
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Ślōnsk
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Jak używać zolu?

Post autor: dibi »

Potwierdzam, że lepiej stosować bentonit. Nawet żwirek dla kota działa fantastycznie.
Natomiast nie uważam, że jest to strata czasu. Rozpuszczenie bentonitu, odgazowanie nastawu i wlanie rozpuszczonego to ok. 10 min. Jeżeli chcesz się szybko uwinąć z całym cyklem (nastaw, klarowanie i rurka - koniecznie w weekend), i marsz jeden zestaw naczyń do fermentacji (bo np. mało miejsca w domu), to musisz klarować inaczej niż grawitacyjnie. Polecam bentonit.
Pozdrawiam,
~~~~~ dibi ~~~~~

Autor tematu
chuck66
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 2 cze 2016, 17:00
Re: Jak używać zolu?

Post autor: chuck66 »

Zawsze robiłem tak ze po skończeniu pracy drożdży, zlewałem do beczki,odgazowałem wiertarką i po tygodniu było czysciutkie teraz zachciało mi się oszczędności i kupiłem zagraniczny cukier, stało odgazowane 2 tyg i nic. Postanowiłem dlatego kupić ten zol, lecz też klapa, bentonit nieznacznie pomógł. Wcześniej używałem jednorazowych klarów z alcotec i za każdym razem po 8h było czysciutkie a teraz z tym felernym cukrem nie pomogły i tylko zmarnowałem 3 klarowniki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”