Ocena kupna pomoc

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

WojciszPL
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 20 wrz 2014, 22:50

Post autor: WojciszPL »

Cześć,

Robiłem niedawno na takim sprzęcie (pożyczonym, sam takiego raczej bym unikał) śliwowicę z węgeriek i z mirabelek i potwierdzam słowa poprzedników - sprzęt wymaga doświadczenia i wprawy przy obsłudze aby coś dobrego osiągnąć. Owocówkę to raczej bez problemu, ze spirytusem pewnie byłby większy problem, tzn. więcej zabawy aby zachować rygor temperaturowy - tu jeszcze dochodzi tylko 1 punkt pomiarowy i to mało precyzyjny - termometr tarczowy.
Nie mniej jednak, śliwowica wyszła super i jestem bardzo zadowolony :) Ale do spirytu, to faktycznie będziesz mieć sporo zabawy.

Co do obsługi:
Grzejesz na max, jak temp. zaczyna rosnąć na termometrze to odkręcasz mocno wodę (aby wywołać reflux na ZP) oraz skręcasz grzanie, wtedy następuje zwilżenie wypełnienia. Zabieg ten powtarzasz min. 2 razy. Nastepnie stabilizacja, odbiór przedgonu, a później serca.

Życzę powodzenia!

Pozdrawiam,
W.

Saccharomyces
Re: Ocena kupna pomoc

Post autor: Saccharomyces »

jackzz pisze: Powiem że zrobiłem już próbę i z 40 L zacieru udało mi się nazbierać 1,7 L , po 3 i pół godziny o 88% .
Straszna porażka raczej - tyle urobku to z 10 litrów dobrego wsadu. Chociaż musiałbyś jeszcze określić co to był za "zacier"

M
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”