Typhoon

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Typhoon
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 4 cze 2015, 21:43
Krótko o sobie: Jestem świeży w temacie winiarstwa, ale nadrabiam to dociekliwościa :)
Lokalizacja: Frodsham Uk
Podziękował: 5 razy

Post autor: Typhoon »

Witam wszystkich winiarzy :)

Jestem nowy na forum, oraz w temacie winiarstwa, przeczytalem sporo poradnikow, niestety pozostalo troche watpliwosci, ktore mam nadzieje pomozecie mi sprostowac.
Mianowicie:

1) Czy wina mocne 15-18% rowniez musze siarkowac? (do spozycia w przeciagu 2-3 lat)

2) Chce uzyskac sok z czeresni z miazgi. Rozumiem ze do rozdrobnionych owocow musze dodac piro, pektapol i silna MD, oraz po 3-5 dniach oddzielic sok od owocow.

A) Po dodaniu piro ile musze odczekac zanim bede mogl dodac MD?
B) Do uzyskanego soku dodaje wode z cukrem, kwasek, pozywke i ponownie MD? Czy moze matka dodana do miazgi nadal bedzie aktywna i to ona przerobi cukier?

3) Pracuje w rozlewni alkoholi i mam dostep do srodka zwanego KMS 18% ( pirosiarczyn potasu E224)

oto link: http://www.murphyandson.co.uk/msds/MSDS ... lution.pdf

A) Jest to srodek w plynie, wiec jak to sie ma do dawkowania - piro w proszku dodaje sie do stabilizacji
0,6-1 g /10 litrow, ile wiec ml musialbym wlac tego srodka ?
B) Jest on oznaczony jako 18% (wiem ze jest tez KMS 9%) - co to moze oznaczac i jak porownac to z piro w proszku?

Z gory dzieki za wszystkie odp
pozdrawiam
promocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”