Domowe spawanko :D

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...
Awatar użytkownika

lesgo58
3000
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Domowe spawanko :D

Postautor: lesgo58 » środa, 11 sty 2017, 18:46

robert4you pisze:Oprócz termometru na 10 półce, mam też termometr na wysokości 5 cm i w czasie prowadzenia procesu kilkukrotnie koryguję moc grzania starając się utrzymać w ten sposób temperaturę na tym najniższym termometrze.

Brawo... :klaszcze: i tej opcji się trzymaj. Ja też mam nisko i korekty robię tylko odbiorem. Moc grzania jest cały czas stała. Jestem w stanie utrzymać tam stałą temp. aż do końca. Temperaturę, którą utrzymuję jest temperatura, która mi się ustala w pierwszych minutach po rozpoczęciu odbioru z wyliczoną prędkością. Wiadomo jest wyższa od tej na tzw. "10 półce" , ale mi to nie przeszkadza. Utrzymując tę temperaturę jestem pewien że cała kolumna pracuje na moją korzyść.
Tak, że jak widać do tego samego można dojść różnymi sposobami. Ważne, żeby efekt był na jak najwyższym poziomie. :D
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209758160523914&set=a.10205045946241502.1073741826.1028206842&type=3&theater
https://www.gofundme.com/lukaszcancer?r=13123
"Coraz więcej ludzi, człowieka jakby mniej"

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

Lis098
150
Załączniki
Re: Domowe spawanko :D

Postautor: Lis098 » środa, 11 sty 2017, 18:59

Ja mam kolegę/sąsiada smakosza. Ostatnio zrzuciłem jeziorko trzy razy "do sucha". Efekt? Nie mógł się nachwalić. Takiego jeszcze nie pił mówi.
Temperaturę do samego końca mam stałą. Koryguje odbiorem. Moc na liczniku pokazuje 2.3kw (a załączona grzałka to 2.5kw plus wszystkie media z domu????Wiem, że coś nie halo ale..... ). Wsad to zawsze 46l, proces u mnie trwa koło 12h. Ostatnie seteczki to dosłownie po kropelce.
Jeszcze jedno czego nie zrobiłem to próbka do badań dla własnej spokojnosci

:D

robert4you
150
Załączniki

Postautor: robert4you » środa, 11 sty 2017, 19:14

@lesgo58
Jeżeli delikatnie skorygujesz moc grzania to na początku procesu będziesz miał identyczne temperatury. Moim zdaniem to jest ta właściwa moc pracy kolumny jeżeli stawiamy na jakość. To oznacza że na wszystkich półkach teoretycznych mamy prawidłową wymianę i kolumna pracuje z maksymalną jakością, oczywiście kosztem wydajności.

@lis089

Wszystko jest halo. Grzałka 2,5kW tak naprawdę ma ok 2,2 kW.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Piję bo nie muszę!

Awatar użytkownika

Autor tematu
herbata666
600
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Załączniki

Postautor: herbata666 » środa, 11 sty 2017, 19:33

Grzałki są projektowane na 240V, jeżeli mamy mniej V w sieci automatycznie mamy mniejszą moc na grzałce

Wszystko zależy kto ile ma V u siebie w domku.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Pozdrawiam
Piotrek

Wróć do „Budowa Aparatury”