Kilka pytań związanych z destylacją w kegu 50 L

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
kuba 82
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2013, 17:20
Podziękował: 1 raz

Post autor: kuba 82 »

Witam serdecznie, budowa kolumny niestety stoi w miejscu, dlatego zmontowałem na szybko prosty sprzęt-keg 50 l, deflegmator 60mm średnicy i 50 cm wysokości wypełniony miedzią i do tego chłodnica zwinięta z rurki kwasowej dł 3 metrów. Zamierzam rozgrzać wsad grzałką 2x2KW, czy po rozgrzaniu dam rade destylować na jednej grzałce bez regulatora? Jeżeli są jakieś poważne zastrzeżenia to ostatecznie mogę podłączyć jedną grzałę pod autotransformator i nim regulować moc grzania.W jakim czasie przedestyluje wsad z 8 kg cukru? będę pracował po godzinie 23 z racji taryfy na prąd , ale jeżeli proces ma trwać do rana, i oczy maja mi się same zamykać to bezpieczniej będzie w dzień. Koledzy i koleżanki proszę o nakreślenie jak mniej więcej będzie wyglądał proces w moim przypadku.Serdecznie dziękuję

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Kilka pytań związanych z destylacją w kegu 50 L

Post autor: mirek109 »

kuba 82 pisze:Serdecznie dziękuję

Nie ma za co :)
Rozgrzejesz i kiedy zacznie kapać to jedną grzałkę odpinasz.
Jeżeli wlejesz do kotła 25l to cały proces zajmie ci około trzech godzin.
To co wykapie będzie lepsze od sklepowego ale dużo pozostawi do życzenia. Zostaw sobie przynajmniej 0,20l byś mógł kiedyś porównać co wykapie jak jest regulator. Zdziwisz się jakością przy podpiętym regulatorze :)

Na zdrowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”