tomek1radom

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
tomek1radom
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 gru 2014, 21:30

Post autor: tomek1radom »

Witam szacowne grono. Od pewnego czasu czytam forum i pochłaniam wiedzę. Jestem z grupy użytkowników którzy raczej czytają niż piszą więc dopiero teraz postanowiłem się przedstawić. Jestem facetem dobrze po 40-tce życie w miarę ustabilizowane, praca na 2-3 etatach, żona, dzieci, pies, jak każdy. Pierwszy kontakt z " psoceniem" na pożyczonym sprzęcie od kolegi ni to pot-stil ni kolumna własnej roboty (tego kolegi) bez termometrów, prowizorka. Przepuciłem niezbyt udane wino mojego ojca
alembiki
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: tomek1radom

Post autor: lesgo58 »

Witamy.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: tomek1radom

Post autor: klodek4 »

Witamy serdecznie.....
bo to się zwykle tak zaczyna....../melodia/...:D
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: tomek1radom

Post autor: wojs40 »

Witaj. Z 20 lat temu sam zaczynałem na szybkowarze ze szklaną chłodnicą połączoną gumową rurką, wtedy myślałem że to szczyt techniki. :D Właśnie tak jak napisał kłodek4 - bo to się zwykle tak zaczyna.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)

Autor tematu
tomek1radom
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 gru 2014, 21:30
Re: tomek1radom

Post autor: tomek1radom »

Witam ponownie. Nie wiedzieć czemu poszedł niecały tekst mojego powitania, więc kontynuuję : Efekty destylacji wina przerosły moje oczekiwania. Po odebraniu podpałki i trochę przedgonu( na wyczucie), odebrałem pierwszy litr leciutko pachnącego winem destylatu o mocy ponad 90% (podziałka tylko do 90%), następny litr 82%, potem 76%, dalej to już pogon. Nawet nie destylowałem po raz drugi bo to było na prawdę niezłe. No i wpadłem. Zacząłem czytać, przeglądać oferty i mam już jednego faworyta i po

Autor tematu
tomek1radom
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 gru 2014, 21:30
Re: tomek1radom

Post autor: tomek1radom »

Sorry. Znowu cos kliknąłem i poszedł nie skończony post, więc kontynuuję. Mój faworyt to kolumna 140cm, srednica 63,5mm, dzielona (katalizator 20 cm), łączona na SMS, głowica AAbratek, w kolumnie OVM z chłodnicą Liebiega, pomiar temp. na 10-tej półce i w głowicy oraz tarczowy w kegu (poproszę o wymianę na porządniejszy), to wszystko na kegu 50 l ogrzewanym elektrycznie. Ponieważ w domu mam bardzo słaby przydział mocy i małe bezpieczniki poprosiłem konstruktora o zaslepienie otworu grzałek zalepką i będę ogrzewał gazem. Mam zamiar wypełnić kolumnę miedzią i sprężynkami, ale jeli finanse nie pozwolą to na początek zmywaki. Wklejam link( chociaż to chyba nie w tym dziale się powinno zrobić) i czekam na opinie.http://www.inoxtrade.pl/home/destylator ... -vm-detail
Ostatnio zmieniony piątek, 26 gru 2014, 12:22 przez tomek1radom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: tomek1radom

Post autor: lesgo58 »

Czekamy na dokończenie... :D
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: tomek1radom

Post autor: aronia »

Jeżeli masz słaba instalację zawsze możesz zrobić hybrydę jak kolega Trener co jest dokładnie opisane tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/czym-g ... tml#p85421 i zamontować np. grzałkę 2x1,3(1,5)kW i po rozdzieleniu na oddzielne fazy nawet słabe bezpieczniki powinny wytrzymać. Sprzęt ogólnie wygląda ok - jedyne do czego można by się przyczepić to skraplacz.
Awatar użytkownika

AN-KA
150
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 15:48
Krótko o sobie: Siedzę w domu, więc mam duuuużo czasu......
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: RADOM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: tomek1radom

Post autor: AN-KA »

Witaj....
Czyżby Twój nick zdradzał z jakiego miasta jesteś ? :)
Pozdrawiam AN-KA /R-m/ :)

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: tomek1radom

Post autor: MikeB »

Aronii chodzi o to, że skraplacz nie ma odpowietrzenia. Sprzęt wygląda jak kolejna kalka z Allegro więc sprzedawca pewnie nie bardzo ma o tym pojęcie. Świadczy o tym brak wypełnienia, termometr tarczowy oraz miejsce montażu górnego termometru. Poproś o zdjęcia spawów wewnątrz bo jak dla mnie to ten przy nyplu VM jest niedoczyszczony po trawieniu.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: tomek1radom

Post autor: aronia »

Nie tyle brak odpowietrzenia, bo skraplacz nie jest przyspawany na stałe. Chodziło mi bardziej o to, że przy dekielku jest odcinek prostych rurek i jak dla mnie to jest niepotrzebne wydłużanie skraplacza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”