To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

marek85 pisze:No teoretycznie powinno to łatwo być wysypać i zasypać, ale teraz chyba sie nie opłacać tego robic skoro wykonałem juz 3 destylację.
Marek przesyp te sprężynki. Nie ma czegoś takiego jak "nie opłaca się.." Jeśli tak podchodzisz do sprawy po wybuleniu takiej kasy na taki piękny i naprawdę profesjonalnie wykonany sprzęt - to ja przepraszam, ale zasługujesz na taki śmierdzący i palący destylat. Ta kolumna to samograj.
Tak więc - niech Ci się chce - jeszcze raz dokładnie wymyj w krecie i Ludwiku oraz dokładnie wypłucz te sprężynki a także sprzęt pod bieżącą woda.
No i jeszcze raz zweryfikuj jak prowadzisz proces. Bo prawdopodobnie tutaj też jakieś błędy się znajdą.
Dokładnie odbierz przedgon - nawet z nadmiarem. Odbieraj serce do osobnych butelek. I pilnuj temperatur. Nie przyśpieszaj niepotrzebnie odbioru. Odbieraj nawet wolniej. Ucz się kolumny i poznawaj jej możliwości. Potem wypróbuj próbki z różnych (ponumerowanych butelek). I opisz wrażenia.
Wtedy będziemy już wiedzieli więcej jak Ci pomóc.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
koncentraty wina

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: golec269 »

@jurek1978- witaj. Mam pytanie, jaką stosujesz prędkość odbioru i podaj średnicę kolumny? Czy sprzęt masz podobny do Marka? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: jurek1978 »

Średnica kolumny 60 mm. Keg jeszcze 30 L ale już zmiana jest na 50 L.
A kolumnę to mam zwykłego aabratka bez zbędnych udziwnień.
Odbiór mam początkowo ponad 2 litry spirytusu na godzinę - później go zmniejszam.
Gotuje raz bo przy dobrym cieciu frakcji jest bardzo smaczne i bezwonne ;)

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: golec269 »

@Jurek 1978. Dzisiaj też robię na jeden raz,zobaczę jak wyjdzie. Odbieram wolno 1l/h przy rurze 60mm.
Za dwa dni zrobię porównanie. Zobaczę czy warto gotować na dwa razy. Pozdrawiam.

Autor tematu
marek85
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 14:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: marek85 »

Witam, chciałbym tylko napisać ze z moim sprzętem wszystko jest w porządku, wysłałem próbkę do poważanego użytkownika z naszego forum i stwierdził ze to co wyczuwam to poprostu smak cukrówki tak ma być. Dzisiaj kupuje glukozę i zobaczę jaka jest różnica

psocimy
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 mar 2015, 23:41
Podziękował: 1 raz
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: psocimy »

A użytkownikiem tym był Lesgo558 bo bimbroforu od Akasa on nie skrytykuje. Jakby sprzęt był od Pawła, to smak byłby, nie do zakaceptowania.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: golec269 »

Marek85. Super,że wszystko w porządku z wódeczką. Jakich drożdży użyjesz do glukozy?
Ja zrobiłem proces na jeden raz jak polecał Jurek i muszę przyznać, że jest całkiem smaczna. :D

Autor tematu
marek85
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 14:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: marek85 »

Do pierwszego (mojego) nastawu z glukozy użyłem tych destylacja.com/pl/p/TURBO-STAR-3/596, mam nadzieje że będą ok, chyba że polecicie inne, chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość. Póki co fermentują spokojnie, nastawiłem łączną ilość około 95l, w tym 25 kg glukozy, dałem 2 paczki drożdży. Jakieś sugestie/poprawki?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: Lootzek »

Jeśli zależy Ci na jak najczystszym surowcu, fermentuj w temperaturze bliskiej dolnej granicy dla tych drożdży. No i daj znać jak wyszło :)

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: michal278 »

Też miałem sprzęt od AKASA i też nie skrytykuje go. Heh powody są 2 bo dobra cena i przyzwoita jakość.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: herbata666 »

psocimy pisze:A użytkownikiem tym był Lesgo558 bo bimbroforu od Akasa on nie skrytykuje. Jakby sprzęt był od Pawła, to smak byłby, nie do zakaceptowania.
Ach ta zazdrość ludzka nie zna granic, po co pisać takie głupoty.
Czyżby konkurencja ?? :hahaha:
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: Lootzek »

Panoowie, najlepszy sposób to nie karmić trolla ;)

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: golec269 »

Witaj Marek. Co to masz za sreberko na ociepleniu bufora? Fajnie wygląda, czy wytrzymałe? A glukoza już kończy fermentować? Zanim ją puścisz na rurki, to przepuść jeszcze raz rozcieńczony alkohol-żeby dobrze wyczyścić sprężynki. Trochę dłużej zejdzie- ale będziesz miał pewność, że glukoza wyjdzie miodzio. Pozdrawiam.

Autor tematu
marek85
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 14:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: marek85 »

Szczerze to nie wiem co to za sreberko, glukoza juz skończyła pracować. Teraz tylko musze ja wyklarować i będzie gotowa, mam jeszcze jeden nastaw z cukru i właśnie chce go przerobić przed glukozą żeby doczyścić sprężynki :)

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: golec269 »

Co tam Marek słychać? Taka cisza, coś popędziłeś? Jeszcze trochę i będziesz skakał z radości. :ok:
Jak coś to możesz przysłać próbkę do oceny :D Pozdrawiam.

Autor tematu
marek85
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 14:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: marek85 »

Witam, ostatnio majsterkuje czesto na glukozie i mam taki oto bardzo ważny wniosek - po jednym pędzeniu na glukozie otrzymany produkt jest lepszy niż cukier po dwóch destylacjach, a podsumowując cenowo to glukozę mam za 83 zl - 25 kg, wiec wolę dopłacić te kilkanaście złotych do glukozy niż marnować czas i prąd przy cukrze :)
Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Posty: 414
Rejestracja: środa, 29 sty 2014, 10:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 103 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: arbaletnik »

Witaj gdzie kupiłeś glukozę?
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: Dave »

Rownież jestem ciekawy gdzie tak tanio można kupić glukozę

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: golec269 »

Witaj Marek. To glukozę tylko raz rektyfikujesz?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: rozrywek »

Marek85, z całym szacunkiem dla ciebie....nie polecaj nikomu pędzenie gó.....na ponieważ znalazłeś super glukozę. Niestety nie odkryłeś Ameryki,nawet tej południowej. Wszelakie zaciery, nastawy są przepuszczane DWA RAZY!!!
Nie polecaj nikomu niczego co nie jest zgodne ze sztuką. Jesteś na forum Alkohole Domowe, nie na forum szybko i tanio.Uszanuj to proszę.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: Szlumf »

rozrywek pisze:Wszelakie zaciery, nastawy są przepuszczane DWA RAZY!!!
Nie polecaj nikomu niczego co nie jest zgodne ze sztuką.
Trochę przesadzasz. Przeczytaj jak rektyfikują Spiryt lub Kula. Im chyba trudno zarzucić brak wiedzy. Ponadto moim zdaniem nastawy owocowe lepiej wychodzą gonione tylko raz. Każdy musi sam znaleźć to co mu najbardziej odpowiada przy sprzęcie który posiada.
A nasza "sztuka" ciągle się rozwija. Wystarczy poczytać zalecenia sprzed 4-5 lat i porównać z obecnymi.

Autor tematu
marek85
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 14:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: marek85 »

Witam, glukozę kupilem w firmie savpol w Gliwicach, ale kupilem to przez kolegę który ma piekarnie wiec pewnie dlatego taka cena. Nie próbowałem jeszcze glukozę przedestylować dwa razy, poprostu nie widzę takiej potrzeby, chciał napewno spróbuje żeby mieć porównanie (jezeli ktos z was destylował glukozę 2 razy to proszę o wypowiedz jaki byl efekt) A odnośnie wypowiedzi kolegi powyżej - wiem ze nie odkrylem ameryki, ale chyba po to jest każde forum żeby wyrażać swoje spostrzeżenia itp, więc nie wiem po co ten "atak" moim kierunku
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: Dave »

@marek85 świetnie się składa bo mam blisko do Gliwic ale znam też bardzo dobrze kilku właścicieli dużych cukierni i dziękuję za podsunięcie pomysłu, na pewno uda mi się przez nich załatwić towar dużo taniej a potrzebuje nie mało bo 10 worków. Jeśli mogę zapytać o samą kolumnę bo rozmawiałem 3 dni temu z Akasem i wysyłał mi zdjęcia miedzy innymi kolumny Twojej lub blizniaczej, chcialbym dowiedzieć sie czy robiłeś smakowki na niej bo zastanawiam sie jak bufor wpływa na sam proces, czy nie oczyszcza za bardzo smaku i czy nie podnosi %. Zastanawiam sie też czy zakładać elektrozawory na LM i OLM ze sterownikiem SKN bo kolumnę chce o wysokości 260cm czy wystarczy obsługa manualna choć w tym przypadku z drabiny

exodus
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2014, 10:12
Krótko o sobie: Bronie się przed alkoholem z całych sił, tylko ja słabiutki jestem
Ulubiony Alkohol: Na myszach pędzone
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: exodus »

Nie polecaj nikomu niczego co nie jest zgodne ze sztuką. Jesteś na forum Alkohole Domowe, nie na forum szybko i tanio.Uszanuj to proszę.

Prosisz o szacunek, a sam nie szanujesz gustów innych? Czyli jeśli mnie smakuje puszczone raz na zmywakach (na przykład) to mam skasować konto, czy może wstydzić się, że mam tak mało wysublimowane podniebienie?

Co determinuje zgodność ze sztuką, a co jest pospolitym bimbrownictwem ?
Jak komuś smakuje to na zdrowie i daj mu cieszyć się tym comudało mu się zrobić. Jak przestanie smakować, albo uzna, że chce lepiej to poszuka tutaj i znajdzie.

Jedni koledzy rektyfikują 3 razy, bo wg. Nich dopiero to daje oczekiwane przez nich rezultaty, inni piją kolorowe płyny, bo "po borygo się nie rzygo".

Kolega zrobił alkohol domowy więc jest na właściwym forum, lepszy lub gorszy, ale swój.
Awatar użytkownika

Aquila
50
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek, 6 paź 2014, 01:48
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podziękowanie: 58 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: Aquila »

Witam,
rozrywek pisze:Marek85, z całym szacunkiem dla ciebie....nie polecaj nikomu pędzenie gó.....na ponieważ znalazłeś super glukozę.
Jeżeli to gó...o po pierwszym tłoczeniu smakuje lepiej niż mój destylat po dwóch, to z własnej nieprzymuszonej woli takie gó...o chcę robić u siebie :D Ja jeszcze nie próbowałem z glukozą i własnych doświadczeń nie mam. Tym bardziej cenię wnioski Kolegi @Marek85 i innych Kolegów, bo taniej i szybciej wychodzi uczyć się na błędach i sukcesach innych :D

Wczoraj wydawało mi się, że zrobiłem dobry produkt :ugeek:. Dzisiaj już wiem, że to co robię to miszczostfo śfiata nie jest . A jutro pewnie próbując wyrobów innych kolegów :shock: :odlot: :poklon; :respect: to na samą myśl o tym co zrobiłem przedwczoraj zrobi mi się :oops:
rozrywek pisze:Wszelakie zaciery, nastawy są przepuszczane DWA RAZY!!!
Nie polecaj nikomu niczego co nie jest zgodne ze sztuką.
Brzmi jakby "Pamiętaj abyś przepuszczał DWA RAZY" :krzycze: było jedenastym przykazaniem :lol: Ale jako rogata i niepokorna dusza z dziką satysfakcją będę grzeszył przeciwko niemu jak tylko znajdę sposób jak... A wierzę, że prędzej czy później taki sposób się znajdzie ;)
rozrywek pisze:Jesteś na forum Alkohole Domowe, nie na forum szybko i tanio.
Brzmi, jakby jedno wykluczało drugie. Wielkie firmy w pogoni za zyskiem dawno już przekroczyły granicę absurdu produkując coś, co nie nadaje się do spożycia ale jest tanie. I to jest pazerność w najczystszej postaci. Nieważne, że wykończą swoich klientów, ważne żeby zysk był maksymalny.
Nie jestem zwolennikiem kompromisów, ale czy nie wydaje się rozsądnym próbowanie osiągnięcia w naszym hobby czegoś, co jest tak dobre jak to tylko możliwe, wytworzone tak szybko jak to możliwe i tak tanio jak to możliwe?

Pozdrowienia

Aquila
Mówią, że życie zaczyna się po 40-stce. Ale to nieprawda. Zaczyna się po 50-tce. A najlepiej po dwóch...
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: gary1966 »

@Dave, jestem po trzech destylacjach smakowych w ostatnim tygodniu.
Konfiguracja kolumny, od dołu:
-keg 30 l
-bufor, 1,9 l pojemności, 18 cm KO
-człon z miedzią 30 cm
-człon z OLM- pod półką 33 cm, nad 16 cm KO
-głowica puszkowa pusta.
Podane w cm są realne zasypy KO/Cu.
Pomiar temperatury 20 cm pod półką odbioru. Posiadam tylko jeden termometr.
Grzeje gazem ziemnym, gdy opary dotrą do głowicy a skroplone spłyną do butelki, przysłowiowa 50-tka (podpałka), zamykam odbiór LM, puszczam wodę na skraplacz, zmniejszam grzanie oraz stabilizuję 15 min. kolumnę. Po kwadransie opróżniam zawartość jeziorka w głowicy, u mnie jest tego ok 200 ml, ustawiam odbiór na 1 kropla / s, przedgon ten wraz z odebranym też z LM-a pogonem podlega późniejszemu recyklingowi na 96 %.
Serce, po przepłukaniu OLM-a (50 ml), przy zaworze refluksu maksymalnie otwartym, odbieram do temperatury 95*C- mierzoną 20 cm pod półką odbioru, powyżej 95*C radze zmienić butelkę bo w zależności od rodzaju owoców jest różnie z pogonem. Średnio serce ma 75 %.
Po gonie, znów stabilizacja i odbiór 96% z OLM-a, na koniec resztę pogonów odbieram z głowicy (LM).

Pierwszym wsadem w kotle była osokoła z glukozą, efekt bardzo delikatny w smaku urobek, dodam mu suszonej śliwki.

Drugi wsad to nastaw z cukru trzcinowego, do którego po zakończonej fermentacji ( 0 Blg-G 995) dolałem ok 2,5 l bardzo gęstego i aromatycznego dundru goleniowskiego, efekt bardzo, bardzo obiecujący.

Trzeci wsad to wino Kadarka od kolegi, no i on będzie zadowolony bo jest dużo aromatu.

Oba aromatyczne wsady, rumowy i Kadarka zostawiły w buforze niewiele swojego pozytywnego ładunku, i dobrze :ok: .
Tak wyglądały moje trzy ostatnie przygody z kolumną na aromat.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: rozrywek »

Exodus. Możliwe, że moje słowa zbyt ostro zabrzmiały, przepraszam w takim razie wszystkich którzy mogli się poczuć urażeni.
Niech każdy pędzi jak mu się podoba. Jedynie chodziło w mej wypowiedzi o jakość, oraz dbałość o to co dla mnie i dla innych jest sztuką, a co surówką.
Jeszcze raz przepraszam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

exodus
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2014, 10:12
Krótko o sobie: Bronie się przed alkoholem z całych sił, tylko ja słabiutki jestem
Ulubiony Alkohol: Na myszach pędzone
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: exodus »

rozrywek
Nie mam nic do Ciebie, jednak tak kategoryczne wypowiedzi brzmią jak "nie robisz lux-neutralnego spirytu z kolumny 2,5m + OLM, bufor, latarka puszczonego 3 razy - to jesteś niefajny i idź być niefajny na innym forum".

Jeden walczy o jakość na 100%, inny tylko trochę się wysila bo tyle mu wystarczy. A przecież wszyscy kapiący jesteśmy kumplami, nie ?

Szkoda by było, gdyby ktoś się obraził na forum i zamiast czerpać z niego wiedzę i ulepszać proces ( jeśli ma chęć) gotował drożdżową brymuchę a'la PRL i stwierdził "nieważne jak smakuje, ważne, żeby sponiewierało" bo wg niego lepiej się nie da :)

P.S.
Jak modzi stwierdzą, że nasze rozważania są nie na temat to wyczyścicie sobie topic wg uznania.

Autor tematu
marek85
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2014, 14:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: To i ja sie pochwalę :) kolumna rektyfikacyjna

Post autor: marek85 »

Sprzęt do sprzedania, stan idealny. Bardzo bym prosił admina o możliwość napisania odpowiedniego tematu w dziale sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”