termometr radiowy

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy

Post autor: jurek1978 »

Koniecznie zdaj relację.
Przetrzesz szlaki i wszyscy sobie takie będą zamawiać :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Nowe wieści: termometr już się robi, odświeżanie co 5 sekund, alarm co 0,1*C, obudowa. cena 130 zł, bez obudowy może taniej, ale ganiać się później z obudową to chyba nie ma sensu.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: jurek1978 »

Koniecznie zdaj relację jak już otrzymasz i przetestujesz.
Jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania i może sobie także kupię jak wszystko wypadnie dobrze !

Wladca
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 8 lis 2014, 23:43
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Wladca »

Uuu spora różnica cenowa, 15 sek - 70zł, a 5 sek już 130. Ciekawe czy płytka tyle droższa czy próbuje się wycfanić.
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: gary1966 »

Serwus, jakby sygnał przeszedł przez dwa stropy to też byłbym chętny. Może zamówienie zbiorowe? Jaka kolego Spiryt będzie średnica sondy?
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Sonda to prawdopodobnie DS, więc wypadało by mu zrobić obudowę z rurki nierdzewki. Ale wszystko będę wiedział jak już go będę miał, zdam relację co i jak.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: termometr radiowy

Post autor: Zygmunt »

Wladca pisze:Uuu spora różnica cenowa, 15 sek - 70zł, a 5 sek już 130. Ciekawe czy płytka tyle droższa czy próbuje się wycfanić.

Bo program napisze sobie za darmo ku uciesze wszystkich. Obudowę też wytnie charytatywnie, bo przecież banie pieniędzy za pracę to "cfaniakowanie".
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Wolę dołożyć te 50 zł i mieć z obudową. Kupiłem sobie chrono bez obudowy bo było 100 zł tańsze a pierdzielenia z obudową w pytę a do tego wyglądem i tak się umywało do tego z obudową. Sprzedałem w końcu te bez obudowy, dołożyłem 100 zł i kupiłem z obudową. Oszczędzać to można do skarbonki bo na niektórych rzeczach nie warto.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Termometr nareszcie dotarł do mnie.
Zakres mierzonych temperatur: -55 +125*C
Dokładność pomiaru: 0,5*C
Rozdzielczość 0,1*C
Alarm dźwiękowy co 0,1*C
Odświeżanie co 5 sekund

Na razie przetestowałem go czy działa i taki plus że działa i mierzy temperaturę. Szkoda że sprzedawca nie powiedział że potrzebna do niego specjalna ładowarka na 5VDC micro usb 5V/500mA, bo gdyby powiedział to nie musiałbym szukać po znajomych. Chyba myśli że wszyscy w Polsce mają takie ładowarki. Nadajnik nie ma wyłącznika więc ładowarka pewnie będzie elementem stałym, na szczęście odbiornik posiada wyłącznik. Na dzień dobry odpadła tylna obudowa ale odrobina kleju i będzie dobrze.

Obrazek

pidi
20
Posty: 28
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 13:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: pidi »

Z niecierpliwością czekam na dalsze relacje z testów, jak termometr się spisuje, jak z zasięgiem. Jestem przekonany, że dla niejednego będą to cenne informacje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

mam problem z ładowarką bo producent nakazuje ładować ładowarką 500mV a mam tylko 850mV. Muszę teraz poszukać takiej jak jest napisane? czy ładować tą co mam?

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: W_TG »

Pomyliłeś mV z mA
Tak Możesz ładować
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Rzeczywiście, pomyliłem. Miało być mA.
Sprawdzam obecnie termometr, nadajnik zostawiłem w pierwszym domu a z odbiornikiem poszedłem do drugiego domu do piwnicy. Niestety okazało się że zamiast pokazać że zerwał połączenie, termometr pokazywał ostatnio zmierzoną temperaturę. Dopiero po wyjściu z piwnicy zaktualizował się na nową temperaturę. Jak dla mnie to błąd kolosalny. Taki błąd działania jest niedopuszczalny.
Nie ma mowy o pomyłce bo wróciłem do pierwszego domu zostawiając odbiornik w piwnicy a sondę termometru położyłem na grzejniku. Wróciłem i obserwowałem wskazania przez minutę i nie było zmiany. Dopiero po wyjściu z piwnicy termometr się zaktualizował.

Rozmawiałem z producentem, można zrobić detekcję zaniku sygnału co byłoby potrzebną zmianą.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Przygód ciąg dalszy: zwiesza się sonda, termometr wrócił do producenta. Mam nadzieję że to ostatnia prosta. Na sprawdzenie czy termometr ma połączenie z nadajnikiem znalazłem sposób: gdy już znajdę się w miejscu docelowym to wyłączam i włączam odbiornik. Gdy ma zasięg to pokazuje temperaturę a jak nie ma to -00.0. Ogólnie blisko nadajnika nie ma problemu, lecz gdy dzielą nadajnik i odbiornik 3 ściany lub dwie i odległość 40 metrów to zaczynają się problemy z odbiorem.
Producent odpisał że w nowym sofcie będzie funkcja zaniku odbioru, więc jeśli ktoś zamierza kupić to trzeba się upomnieć.

Alarm działa bez zarzutu, ustawione co 0,1 stopień. Dźwięk dość głośny, zamontowany jest pipek taki sam jaki daje dźwięk podczas włączania komputera.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Testów ciąg dalszy. Producent odesłał nadajnik z wymienionym czujnikiem i teraz już działa bez zarzutów. Dodał drugą antenkę by polepszyć zasięg ale wydaje mi się że to zbędne działanie bo różnica jest niewielka. Dodał też na moją prośbę wyłącznik nadajnika co akurat jest potrzebne bo nadajnik działał 4 dni non stop i padała bateria. Z wyłącznikiem mogę obskoczyć nawet 10 procesów bez ładowania a to będzie kilka lat :-). Żartuję, bateria nawet nieużywana tyle nie wytrzyma, ale z wyłącznikiem spokój na przynajmniej pół roku.

Ogólne podsumowanie: Sprzęt działa i ma dość duży zasięg, funkcja detekcji zaniku sygnału byłaby dobrym dodatkiem i producent obiecał dodać ją w nowym sofcie, Cały dzień spędziłem na dworze i mając termometr pod ręką spokojnie zajmowałem się ogródkiem, jeden rzut oka na termometr i jestem spokojny. Gdy temperatura wzrastała alarm działał i wysyłał dość głośny sygnał, słychać go z kilkunastu metrów. Ogólnie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: drgranatt »

@Spiryt, powiedz nam ile w sumie kosztował ten gadżet :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

130+wysyłka 8 zł i wysyłka na reklamację 4,5zł plus paczka powrotna 8,50zł
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: drgranatt »

Czyli w sumie około 150 PLN-ów. Jeżeli byłbym na Twoim miejscu to zdecydowanie dołożyłbym jeszcze 100-kę i miał termostat razem z EZ i nie musiał patrzeć i pilnować czy temperatura rośnie czy nie. W takiej opcji oprócz pilnowania procesu miałbym dodatkowo zabezpieczenie na wypadek braku wody w układzie chłodzenia. Czy dobrze kombinuję?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Kupiłem elektrozawór za 240 zł i zepsuł mi się sterownik. Teraz jeszcze 150 na sterownik...

Układ mam tak wyregulowany że potrzebna jest mi jedynie wiadomość o skoku temperatury, przychodzę i kończę proces.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Drugi test termometru: Działa bez zarzutu, zasięg w okolicach aparatu bez zastrzeżeń. Powiem Wam że to całkiem fajna zabawka, można spokojnie zająć się innymi rzeczami zamiast ślęczeć przy aparacie. Nawet przy rozruchu aparatu i skoku temperatury na głowicy można spokojnie czekać siedząc np. przy TV. Ogólnie pozytywne wrażenia.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: drgranatt »

A ja śmiem twierdzić, że jest to tylko jak określiłeś, fajna zabawka. Z praktyki wiemy, że jeżeli temperatura nagle wzrośnie o 0,1 czy 0,2 stopnia to już "po ptokach". Jak jesteś w stanie szybko zareagować jeśli jesteś, jak pisałeś, przy pracach na ogrodzie a aparat stoi w garażu lub w piwnicy? Będę się z Tobą spierał ale moim zdaniem to nie jest dobre rozwiązanie do pilnowania procesu. Taki termometr może zdać egzamin np. do powiadomienia nas o temperaturze przy rozgrzewaniu wsadu.
Wrażenia owszem mogą być pozytywne ale tylko wrażenia.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: lesgo58 »

Jeśli dobrze zrozumiałem ideę tego aparatu - to on ma służyć nie tylko do alarmowania, ale przede wszystkim do pokazywania stanu faktycznego on line. Reszta to interpretacja tego co widać na displayu. Alarmowanie jest tylko tzw. efektem ubocznym. Jeśliby działanie aparatu było w miarę stabilne (fale radiowe?) to wróżę mu duża przyszłość.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Jeśli mam do wyboru siedzenie na stołku i gapienie się w wyświetlacz lub zabranie ze sobą odbiornika i ustawienia dodatkowo alarmu to wybieram to drugie.

A nawiązując do wcześniejszego postu: Miałem e-arc i pomimo że miałem ustawioną zadaną temperaturę to i tak ciągle zaglądałem do aparatu bo bałem się że coś się rypło. Tutaj mam temperaturę pod ręką i cokolwiek się stanie, zabraknie wody, zaleje, kolumna się przewróci- to wszystko pokaże termometr.
Nie jestem nowicjuszem i wiem co jest dobre i przydatne a co tylko świeci, błyska i dobrze wygląda.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: drgranatt »

Spiryt pisze:...Nie jestem nowicjuszem i wiem co jest dobre i przydatne a co tylko świeci, błyska i dobrze wygląda.
No cóż mnie powiedzieć na takie stwierdzenie :bezradny:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Emiel Regis »

drgranatt pisze:A ja śmiem twierdzić, że jest to tylko jak określiłeś, fajna zabawka. Z praktyki wiemy, że jeżeli temperatura nagle wzrośnie o 0,1 czy 0,2 stopnia to już "po ptokach".
Tak było kilka lat temu, w czasach termometru w głowicy. Teraz, kiedy termometry znajdują się w ok. 10 półki, a przynajmniej w dolnej połowie kolumny, taki wzrost jest bez znaczenia jeśli skorygujemy w ciągu kilku min. odbiór.
Bywa, że nawet korygować nie trzeba, bo czasem taki skok świadczy tylko i wyłącznie o niedoskonałości urządzenia pomiarowego, nie o faktycznej zmianie parametrów wewnątrz kolumny.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: drgranatt »

@Emiel, ok. powiedzmy że masz rację. Piszesz o kilku minutach. Ile litrów par w takim razie w ciągu tych kilku minut zostanie "przekształconych" na kilkadziesiąt ml destylatu? Przy założeniu, że średnio odbieramy 25 ml/min to w ciągu 4 minut będzie to 100ml. Aby uzyskać te 100ml kocioł musi wyprodukować około 1000x więcej par etanolu (nie znam dokładnych danych - dla wody współczynnik ten wynosi 1650x). Czy uważasz w takim razie, że to mało i nic nie stanie się? Gdzie Twoim zdaniem Emiel, podzieje się ta ilość około 100l par?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Ja myślę że przesadzasz. Jeśli na 10-tej półce temperatura skoczy o 0,1*C to znaczy że jest ona już 9-tą półką. Jeżeli masz ich 30 to na szczycie też zmniejszy się o jeden a więc będziesz miał ich 29. Tyle że na szczycie temperatura zmieni się o wartość niemierzalną zwykłymi przyrządami bo wartości pomiędzy 29-tą a a 30-tą różnią się o promil. Tak więc masz całą wieczność na reakcję.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: lesgo58 »

Gdy na tzw. "10 półce" skoczy temperatura to oznacza tylko jedno. Zostaje zachwiana równowaga między odbiorem a produkcją. Odbieramy ciągle tyle samo - jednak kocioł produkuje mniej. Co przekłada się na wysokość średniego HEPT. A to oznacza, że półki zaczynają się "wydłużać". Wydłużanie zaczyna się od dołu i "postępuje" do góry. A pierwszą oznaką tego wydłużania jest właśnie skok temperatury. Gdybyśmy umieścili termometry np. co 10 centymetrów to zauważylibyśmy, że wzrost temp. następuje konstans i w sposób bardzo spokojny. "Wędrując" do góry potrzeba naprawdę dużo czasu, żeby w punkcie odbioru zaczął lecieć zły urobek. Myślę, że nawet 20-30 minut. A więc mamy dużo czasu na reakcję. Jest jednak jedno ale. Z czasem reakcji nie możemy przesadzać, gdyż im później zareagujemy to (pomijając, że możemy załapać się na "zły destylat") kolumna potrzebuje więcej czasu na powrót do pełnej stabilizacji.
Dlaczego od razu po skoku temp. zanieczyszczenie nie obejmuje równocześnie całej długości kolumny? Bo cały czas ma miejsce wymiana para-ciecz. Czyli istota rektyfikacji. Im wyższa kolumna tym mamy większy spokój.
I właśnie ta właściwość kolumny pozwala nam na zachowanie spokoju w momencie gdy na dole kolumny obserwujemy skok temp.
Gorzej jest przy pompowaniu. Samo pompowanie to praktycznie odbiór takiej samej ilości urobku co jej produkcja. Dlatego w kolumnie nie występuje już wymiana para-ciecz w takiej formie jak przy regularnej i prawidłowej rektyfikacji, a więc zachwianie równowagi następuje bardzo szybko. Już po 3-4 minutach na ujściu mamy "zły destylat". Im krótsza kolumna tym ten czas jest krótszy.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Emiel Regis »

@drgranatt
Nie zrozumiałeś o co mi chodzi, widzę że przedmówcy Ci to już wyjaśnili.
Rozumiesz już, czy czekasz na moje wyjaśnienia?
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: drgranatt »

Ok., przekonaliście mnie :poklon;
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: termometr radiowy

Post autor: michal278 »

To jest jedno czy wielokanalowy termometr?
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Autor tematu
Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Spiryt »

Jedno.
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: Dave »

Zastanawiam się czy podobnego rozwiązania nie stosuje kolega Plipek1 w kolumnie automatycznej, gdzie na wyposażeniu jest pilot sterowany drogą radiową, wyświetlacz posiada odczyty z 4 termometrów umieszczonych w kolumnie a dodatkowo odpowiada za wybór programu oraz włączenie aparatu.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: termometr radiowy

Post autor: jurek1978 »

U niego jest chyba przez WiFi a nie radiowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”