Termometr Pamela

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Re: Termometr Pamela

Postprzez grzewo1 » Wtorek, 1 Paź 2013, 15:14

Co to znaczy bardzo ciężko? Napisz na czym polega problem i jak to zmieniasz.
grzewo1

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Postprzez samael76 » Środa, 2 Paź 2013, 06:40

Ciężko dlatego że nie można ustawić zegara odpowiadającego za sondę którą chcemy nastawić , naciskając przycisk wyboru zegara odpowiadającego za interesującą nas sondę wyświetlacz zaczyna wariować i sam przeskakuje na inne zegary.Dopiero jak wyciągniemy sondę i spadnie temperatura na wyświetlaczu wszystko wraca do normy .
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu
- tam są one najbardziej oprocentowane!
samael76

Postprzez lesgo58 » Środa, 2 Paź 2013, 07:08

A dzwoniłeś do Pamela?
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nic mnie to nie obchodzi". I trochę bólu w każdym "u mnie w porządku".

http://www.lucago.com/
Awatar użytkownika
lesgo58

Postprzez samael76 » Środa, 2 Paź 2013, 12:09

Nie dzwoniłem dziś robie psotkę i sprawdzę to jeszcze raz może ja coś tu zawiniłem ..
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu
- tam są one najbardziej oprocentowane!
samael76

Postprzez andrea » Środa, 2 Paź 2013, 16:16

Tylko zadzwonie tam graniczy z cudem. Olewają klienta. Odpowiedzi generuje automat.
andrea

Postprzez Pretender » Środa, 2 Paź 2013, 16:40

Wyślij maila. Odpowiadają szybko.
Awatar użytkownika
Pretender

Postprzez zebas » Środa, 2 Paź 2013, 21:22

Kupiłem i używałem przez kilka procesów.

Trzeba skalibrować, na wrzątku pokazuje ponad 103. Ponieważ miejsca jest na 4 cyfry na sondę, to powyżej 100 stopni piąta cyfra przeskakuje do następnego wiersza i czasem nadpisuje wartość pomiaru z innej sondy, a czasem ją przesuwa. Dlatego pomiar na kegu mam podłączony na czwartym miejscu i jak mi się licznik „przekręca”, to nadmiarowa cyfra wskakuje do trzeciego, pustego wiersza. Ale ostatnio udało mi się, po trzecim podejściu (w końcu dobrze wyprowadziłem wzory), w miarę poprawnie skalibrować współczynniki, więc problem znikł.

Pokrętło cyfrowego potencjometru czasem nie zaskakuje jak się go przyciska i trzeba to zrobić mocniej. Nie zawsze się przez to udaje wyłączyć alarm. Z tego powodu możliwe, że bardziej atrakcyjny będzie wybór modelu z przyciskami tradycyjnymi.

Nie potrafię dojść co do tego, gdzie wyświetli mi się pomiar z danej sondy przy różnej konfiguracji ilości sond. Przy włożonych dwóch sondach wyświetlają mi się wartości w górnym wierszu, przy czym po prawej jest wartość z drugiej, patrząc od góry, sondy. Przy pełnej obsadzie, druga sonda wyświetla się w drugim wierszu po lewej. Ponieważ nie chciało mi się dociekać czy współczynniki kalibracji są przypisane do portu czy do miejsca na wyświetlaczu, każdy pomiar robię przy pełnej obsadzie czterech sond. Wtedy mam pewność, że to co wpisałem odnosi się do tej sondy o którą mi chodzi.
W sondach trzeba uważać na to, żeby innymi częściami sondy (koszulka, kabel) oprócz metalowej obudowy czujnika, nie dotykać zbyt gorących elementów.

Tyle marudzenia.
Chodzi bezgłośnie, wskazania są stabilne. Na przykład w czasie procesu na wysokości obniżonego VM przez 3 godziny wskazywało mi 79,78 stopnia (przed kalibracją). Potem przyszedł delikatny deszczyk i temperatura zaczęła się piąć po 0,01 w górę. Po stabilizacji ustaliła się na 79,85 i tak stała przez następne 2 godziny. Przy dobrze izolowanych portach widać zmianę temperatury co 0.01/0.02 stopnia przy stabilizacji i odbiorze przedgonów.

Jak na razie działa. Stosunek ceny do rozdzielczości i ilości jednoczesnych pomiarów (4) uważam za bardzo dobry.
zebas

Postprzez ta_moko » Środa, 2 Paź 2013, 22:18

Dobry opis - dzięki. Ten potencjometr też budzi moje obawy, ale z tego co piszesz to bardziej kwestia dyskomfortu, niż problemu z obsługą. Reszta do opanowania, choć opisane przez Ciebie problemy powinny być rozwiązane przez producenta na etapie projektowania sprzętu i doboru elementów (np. to brakujące piąte pole temp. do wskazań pow 100*). Już kilka uwag i pytań przed ew. zakupem się uzbierało.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika
ta_moko

Postprzez Trener » Środa, 2 Paź 2013, 22:40

Trafiłem na ten wątek przypadkowo i nagle doznałem olśnienia. Abstrahując od tego, że pojedynczy termometr cyfrowy o rozdzielczości 0,01*C taki jak np. 100-PT http://www.termoprodukt.com.pl/tp100.html kosztuje ponad 650zł, to za cenę ponad 4-krotnie niższą mamy od razu w standardzie 2 termometry w jednym urządzeniu (z możliwością rozbudowy). Dla mnie bajka. Dokładnie czegoś takiego szukałem. Jednak zanim zamówię, mam dwa pytania:

Z tego co udało mi się wyłapać z dyskusji, wersja z impulsatorem (pokrętłem) nie jest zbyt wygodnym ani optymalnym rozwiązaniem. Pozostają więc 3 przyciski tradycyjne oraz przyciski zbliżeniowe. Które z tych rozwiązań będzie trwalsze i wygodniejsze w użyciu?

Trochę niepokoi mnie też to odświeżanie co 5sek. Da się z tym żyć i nie łapać pogonów?
Awatar użytkownika
Trener

Postprzez kooalla » Czwartek, 3 Paź 2013, 09:08

Z tym dodzwonieniem to bzdura..
Za każdym razem po 16ej dodzwaniam się na tel. kom. do właściciela, wszystko wyjaśnia i pomaga przez tel.
Kupiłem bez obudowy za 80zł termometr z dwoma sondami, trzecią zrobiłem sam za 8 zł.
Koszt czujnika, przewód sieciowy miałem nie potrzebny. Czujniki można kalibrować lub zapamiętać przesunięcie i korygować w pamięci, ja mam wersję ze średnim wyświetlaczem i przy testach na wodzie pokazywał max 107 stopni, ale nic się nie przesuwało każdy pomiar na swoim miejscu..

Za tą cenę polecam..
kooalla

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kontrola procesu destylacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Zabawa