Termoalkoholomierz percyzyjny do mierzenia jakości kolumy/procesu destylacji

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy

Post autor: HomoChemicus »

Czyli łapiesz pogony do serca. Przenieś/ dołóż termometr na 10 półce, a problem zniknie.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Autor tematu
rad1x
30
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 13 lip 2010, 11:52
Podziękował: 9 razy
Re: Termoalkoholomierz percyzyjny do mierzenia jakości kolumy/procesu destylacji

Post autor: rad1x »

A.D. do tego co pisał kilka postów wyżej @przemu87 "Wódki ze sklepu nie da się podrobić, Bóg raczy tylko wiedzieć jaką chemią producenci ją traktują" - wiadomo ze wódka ze sklepu nie jest idealna.
Jaki można rezultat otrzymać, z czym można go porównać? Na forum często występuje 'porównywalna lub lepsza niż sklepowa', 'belveder', 'ideał'


Co do łapania pogonów to by to potwierdzało obecność piekących substancji w każdej z butelkach z destylatem, jak pisałem wyżej.

10 półka przy sprężynkach pilipek1 to w przeliczeniu na cm to na jakiej wysokości od kega czy poziomu sprężynek miedzianych? I rozumiem tym termometrem sie sugerować a o tym w głowicy zapomnieć?
[dailymotion]There is a thin line between hobby and insanity[/dailymotion]

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Termoalkoholomierz percyzyjny do mierzenia jakości kolumy/procesu destylacji

Post autor: chprzemo »

Termometr w głowicy przy rektyfikacji w zasadzie jest niepotrzebny, trzeba się sugerować termometrem na 10 półce, ja mam wstawiony na wys. 55 cm od złącza oddzielającego miedz od KO i działa OK. Schemat mojej kolumny masz tu (też jest to Jarosław tylko lekko zmodyfikowany):

http://alkohole-domowe.com/forum/przema ... t9982.html
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Termoalkoholomierz percyzyjny do mierzenia jakości kolumy/procesu destylacji

Post autor: Lootzek »

No i się wszystko ładnie wyjaśniło :)
10 półka na sprężynkach od plipka to około 25-30 cm od kega, ale to zależy też od obecności katalizatora, on też że 2-3 półki wygeneruje. Termometr daj w 30 cm wysokości zasypu sprężynami i na pewno będzie dobrze.
Odpowiadając jeszcze na twoje pytanie, tak, miałem na myśli korekty odbioru w trakcie procesu, ale uzależniam je właśnie od wskazań w/w termometru prowadzącego. Jeśli będziesz chciał, napiszę Ci na PW dokładnie jak po kolei prowadzę gotowanie/a :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”