Temperatura filtrowania

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy

Post autor: gr000by »

Jeżeli sprzęt pozwala uzyskać spirytus najwyższej klasy (luksusowy/neutralny) to nie wiem po co uciekać się do węgla aktywnego. Osobiście zastosowałem węgiel aktywny do czyszczenia serca (nie odpadów) tylko 2 razy. Raz czyściłem produkt z typowego garnkowca, który bez tego i tak był nie najgorszy (fajny bimber, nie czysta :!: ), a drugi raz próbowałem oczyścić produkt z wieszaka, co również dało podobny efekt (łagodniejszy bimberek). Teraz już nie mam po co wspierać się węglem, skoro czysta smakuje jak woda i grzeje jak herbata po przełknięciu.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
koncentraty wina

bolshoibooze1
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 11:03
Podziękował: 2 razy
Re: Temperatura filtrowania

Post autor: bolshoibooze1 »

Jak kto woli... Ja tam filtruję.

luki213
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 3 lis 2014, 18:11
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Temperatura filtrowania

Post autor: luki213 »

Przy obecnym sprzęcie typu kolumna rektyfikacyjna oczyszczanie przez węgiel ma jakieś konkretne skutki? Chodzi mi o zapach i smak a nie pierwiastki.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Temperatura filtrowania

Post autor: gr000by »

Jak zrobisz spirytus najwyższej klasy to będziesz miał efekt opisany przeze mnie w poprzednim poście - łagodną wódkę, która nie wymaga węgla.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”