TANIE URZĄDZENIE DO OCZYSZCZANIA PSOTY I WODY

Pomysły genialne, niesamowite i takie sobie.

Autor tematu
Pancur
10
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2009, 21:32

Post autor: Pancur »

WITAM!
Właśnie wymyśliłem tani, nieabsorbujący i skuteczny sposób na oczyszczanie wody lub psoty przy pomocy węgla. Pewnie już ktoś na to wpadł ale na tej stronce (innych o tej tematyce nie przeglądam) takiego pomysłu nie znalazłem. Zamiast opisywać zamieszczam schemat ustrojstwa przy czym zaznaczam, że do oczyszczania psoty trzeba użyć szklanych naczyń. Koszt jest bardzo niski: pojemniki na wodę lub psotę z odzysku np. woda mineralna, cylinder jak np. na allegro czyli ok. 20 zł, wężyk z regulatorkiem ok. 2 zł. Prostota, możliwość regulacji przepływu a przede wszystkim oszczędność czasu. Trzeba zwrócić uwagę aby woda do cylindra kapała nie po ściance lecz bezpośrednio na węgiel aby lepiej wykorzystać powierzchnię okruchów węgla i uniknąć spływania cieczy po szkle co znacznie ogranicza kontakt cieczy z węglem.

Pozdrawiam, Pancur.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

spinner
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2008, 23:47
Ulubiony Alkohol: brandy, bourbon, piwa pszeniczne.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: TANIE URZĄDZENIE DO OCZYSZCZANIA PSOTY I WODY

Post autor: spinner »

Fajny pomysł :D, przy okazji chciałem pokazać swój tani i prosty pomysł na kolumnę filtracyjną. Składa się ona z mini kega 5L. z wyciętym wiekiem (miał być baniaczek szklany jak na dole ale nie mam porządnego wiertła), silikonowych rurek (ok 10zł za metr), rury miedzianej 1,2m (2,5 metra fi-28mm kosztuje 60zł), małej rurki miedzianej odpowietrzającej, korka od balona do wina, najlepiej z prawdziwego korka, imadła do regulacji przepływu (mało profesionalny :p ale był na zbyciu i jest dokładny) ale wystarczy mocny spinacz do bielizny, zalutowanej miedzianej płytki (żeby uprościć na dole też może być korek), baniaka 5L po winie (sam baniak 13zł, z winem 25zł :D).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: TANIE URZĄDZENIE DO OCZYSZCZANIA PSOTY I WODY

Post autor: rozrywek »

Pozdro dla kolegi Pancura, uwielbiam najprostsze rozwiązania, ja zbudowałem praktycznie identyczny zestaw, butelka 5l po mineralce, zestaw kroplówkowy wydębiłem od pielęgniarki przy okazji odwiedzin rodziny w szpitalu, zamiast rurki butelka po tymbarku 0,5l z węglem i butelka 5l po mineralce na odbiorze, zerowe koszty, silikon akwariowy miałem, wiertełko 3mm też. 5 minut roboty.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eureka!”