"szybkie" nalewki

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
pojaw
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 18 cze 2016, 16:55

Post autor: pojaw »

Cześć

Jestem nowy tu jak i w świecie własnej produkcji... ale już to lubię :) forum jest tak obszerne, że zapewne powielam pytanie

Podsuniecie pomysły czym się zainteresować aby w połowie wakacji móc smakować?? Wiem, że dłużej = lepiej ale audiofilem nie jestem a muzyki słucham zapewne ze źle ustawionymi głośnikami ;)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: "szybkie" nalewki

Post autor: robert4you »

Obecnie sezonowa nalewka z truskawek, właściwie można pić od razu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
************************************************************************
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2735
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: "szybkie" nalewki

Post autor: JanOkowita »

Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: "szybkie" nalewki

Post autor: Szlumf »

Sok z kilku cytryn lub buteleczka naturalnego soku cytrynowego z Lidla + gorzała 40-45% + kilka łyżek miodu i następnego dnia możesz pić. Ilości musisz dobrać do własnych preferencji.
Od razu uwaga - sok z Lidla pewnie ma jakieś ulepszacze ale pozostawiony otwarty na dłużej poza lodówką fermentuje więc raczej jest bez konserwantów.
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 957
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: "szybkie" nalewki

Post autor: zielonka »

Cytrynówka Bodzia - wymiata od razu a niektórzy twierdzą że widzieli jak sklarowała- mnie się jeszcze nie udało :)
wpisać w google -samo wyjdzie.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

Shinedarien
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 15:25
Re: "szybkie" nalewki

Post autor: Shinedarien »

Witam, nie wiem czy wyrób, który zamierzam przedstawic można nazwać nalewką Ale przepis ten jest sprawdzony i od bardzo długiego czasu przeze mnie stosowany. Jest to przepis na wiśniówke.

Przepis:
250 sztuk wiśni (najlepiej takich dużych slodkawych o ciemnoczerwonej barwie) i 100 sztuk liści wiśni gotować w dwóch litrach wody przez 10-15 minut, następnie przecedzić oraz ostudzić. Po ostudzeniu dodać 1 lub 2 kopiaste łyżeczki kwasku cytrynowego (można dodać niewielką ilość drobno startej skórki z cytryny bez białych części) oraz 3,5-4.5 szklanki cukru ( takie jak do herbaty, nie pamiętam ile one dokładnie mają gram) i gotować przez kolejne 10-15 minut. Po ostudzeniu dodać 0.5-0.7 l spirytusu, zlać do butelek i odstawić na przynajamniej dobę.

Z tego przepisu wychodzi około 5-6 butelek pół litrowych trunku w zależności od ilości użytych składników. Nalewka jest słodka i trochę procent też ma, jeśli dla kogoś za mało może próbować dodać 1L spirytusu Ale ostrzegam, że nigdy nie próbowałem i nie wiem co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam Dariusz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”