Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Ja kiedyś wyrzuciłem troche nadgnitych jablek koło czereśni. Kwiczoly których u mnie jest mnóstwo wydziobały do cna w kilka dni wszystko. A gdyby tak pokroić im jabłka w kostke jak na salatke i pomoczyć każdą drobine z jednej spodniej stronie jakąś truczną np. opryskiem Dursbanem, i poukładać na ziemi tak żeby tylko spodnia strona byla zatruta bo inaczej ptaki wyczują gorzki smak, i nakarmić ich tym? Niektóre opryski co są bezpieczne dla pszczół, lub ryb się nie nadają. Wiem że to zabronione ale jeśli te ptaki nie mają żadnego wroga naturalnego i jest ich nadmiar i są więcej szkodliwe niż pożyteczne niech sobie żyją w lasach a nie na plantacjach. Jak założyłem kiedyś siatke to nurkują pod siatką i żrą. A może znacie inną bardziej bezsmakową substancje żeby ich nakarmić?
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

@Drupi, wrzuć sobie trochę arszeniku do cukiernicy. Jest nadzieja, że ktoś z domowników nie rozpozna. Może i Ty się załapiesz?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: euphorbia1 »

Nie bardzo wierzę w skuteczność tych wszystkich elektronicznych gadżetów. Rodzina mojej żony ma wielohektarowe sady czereśniowe. Gdyby było to skuteczne to pewnikiem by to stosowali. Sposoby jakich się imają to m.in wynajęcie motocyklistów, muzyka metalowa, są to skuteczne metody ale na dwa dni. Po tym okresie szpaki/miliony/ wiedzą o co chodzi i dalej objadają jeżeli coś zostanie. Wielką czereśnię stado potrafi załatwić w 30 sekund. Mam świdośliwę i już widzę przymiarki do obżarcia wszystkiego
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

Koncert rockowy lub heavy metal w każdym sadzie. A może łatwiej powiesić sieć głośników i pierdnąć z nich krzyk sójki? Zapytaj rodzinę żony czy to próbowali?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: euphorbia1 »

Dla nich to podstawa egzystencji. Dla ich sąsiadów też. Jak byście mieli coś sensownego do zaproponowania to wiśnie i czereśnie/sądzę , że były by dożywotnio/. Prześmiewcom dziękujemy.
Janie oni mają głośniki wszędzie i odgłosy wszelkich drapieżników. Pomaga to na kilka godzin lub na 1-2 dni
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

To rzeczywiście kłopot, potrafię sobie wyobrazić - sam po prostu próbowałem podejść humanitarnie do szpaków. Ale jest jak jest. Wiadomo, że plantatorzy mają większe doświadczenie w tej walce, ja tylko walczę na mini skalę na podwórku.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Ja kiedyś wyrzuciłem troche nadgnitych jablek koło czereśni. Kwiczoly których u mnie jest mnóstwo wydziobały do cna w kilka dni wszystko. A gdyby tak pokroić im jabłka w kostke jak na salatke i pomoczyć każdą drobine z jednej spodniej stronie jakąś truczną np. opryskiem Dursbanem, i poukładać na ziemi tak żeby tylko spodnia strona byla zatruta bo inaczej ptaki wyczują gorzki smak, i nakarmić ich tym? Niektóre opryski co są bezpieczne dla pszczół, lub ryb się nie nadają. Wiem że to zabronione ale jeśli te ptaki nie mają żadnego wroga naturalnego i jest ich nadmiar i są więcej szkodliwe niż pożyteczne niech sobie żyją w lasach a nie na plantacjach. Jak założyłem kiedyś siatke to nurkują pod siatką i żrą. A może znacie inną bardziej bezsmakową substancje żeby ich nakarmić?
Mi za ścianą płacze małe dziecko, chyba mu pójdę w nocy poderznąć gardło.

"Niech sobie żyją w lasach a nie na plantacjach"........poproś szpaka aby się wyniósł do lasu...hahahaha.
Dziki jak rolnikowi zaczną podbierać kartofle, to będzie do ich naparzał seriami z AK47, tak?

A jak kupisz córeczce szczeniaczka i ci pogryzie buty, to nie zapomnij go wywieźć do lasu i do drzewa przywiązać.

Chrońmy swoje dobra, oczywiście, ale nie bawmy się w bestialstwo. Ale róbmy to nie przeszkadzając naturze żyć.
Załóż siatkę, trochę zjedzą szpaki, trochę ty. Az tak ci szkoda tych paru owoców???
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: wawaldek11 »

Nie wiem czy już o tym nie pisałem, ale mogę jeszcze raz: na czereśniowym drzewie powiesiłem radio z włączonym UKF-em. Ustawione dość głośno, ale nie dostrojone do żadnej stacji - ino szum! ;)
Chyba działało, bo sąsiad dopytywał się co ja robię, że u mnie szpaki nie siadają, a u niego bardzo często.
Pod koniec zbiorów był zanik napięcia i ptaszki zrobiły swoje - prawie wszystkie czereśnie leżały pod drzewem. Miałem ułatwione zadanie - pozbierałem i mam czereśniowicę :mrgreen:
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Nadian
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2016, 12:06
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Nadian »

Witam,. ja stosuje specjalną siatkę na drzewka tego typu: http://siatkiplastikowe.com.pl/?p=produ ... romocja!!! i skubańce nic mi nie podjadają ^^
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Pułkownik Dowgird »

Jak ktoś ma dużo czereśni, to może warto w takiego ptaka zainwestować...
http://sklep.linarem.pl/p1088,scarybird ... trowa.html
https://www.youtube.com/watch?v=oduKt_mjs2U
https://www.youtube.com/watch?v=I3ZCQyUgl34

Podobnież dobrze zrobić budkę, żeby się para szpaków wprowadziła. Za swoją dolę czereśni będą odganiać obce ze swojego terytorium.
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...

szaman#
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 30 gru 2016, 19:32
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: szaman# »

Znajoma prowadzi w Holandii duży sad z czereśniami/wiśniami. Wszystkie drzewa ma pod gęstą siatką i zadaszeniem z folii, oprócz kilku bardzo starych czereśni - na tych ma zamontowany odstraszacz dźwiękowy z odgłosem krakania, a jej dzieci co chwilę łażą pod drzewo i klaszczą w dłonie :D Oczywiście ptaszki dziobią aż miło (tylko te stare czereśnie), ale muszę sprzedać jej patent z radiem nastawionym na szum - ciekawa, prosta i humanitarna metoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”