Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

@Spiryt
A to jakaś różnica ? Zwierzęta nie czują i nie myślą ?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: michal278 »

Psy też potrafią to słyszeć niestety. Zależy od częstotliwości. Niektóre są regulowane. A co do plantacji to wynajmują sokolników. I dzięki temu oraz lotnisków ten zapomniany zawód nadal istnieje.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Czołgista
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2015, 12:23
Podziękował: 54 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Czołgista »

JanOkowita pisze:A to jakaś różnica ? Zwierzęta nie czują i nie myślą ?
Jeśli tak, to przestań jeść mięso przecież świnia też czuje i myśli jak się ją prądem smyra po głowie, byś na obiad mógł zjeść schabowego.
Lootzek pisze:Po pierwsze, ta wiatrówka to chiński złom... A że zdarza im się coś uciąć lub połamać, to zaręczam. Zobaczysz jak to fajnie być okaleczonym, bo tu dochodzimy do kwestii drugiej... Szczególnie ta chińszczyzna, która ma, z reguły po paruset strzałach kiedy sprężyna siądzie, może połowę deklarowanej "mocy". O celności tego wykwitu chińskiego przemysłu nawet nie wspominam..
To ciekawe co piszesz, mam taką B3-3 od ładnych 5-6 lat i działa tak jak na początku kiedy ją kupiłem, bez żadnych awarii, choć po trzech latach użytkowania zmieniłem sprężynę na mocniejszą, podwójną - była taka możliwość to dlaczego nie skorzystać? Wymieniłem też już dwukrotnie uszczelkę tłoka - ale to raczej normalny zabieg robiony w każdej wiatrówce. Rocznie zużywam około 4000szt śrutu i jak na, jak to piszesz chiński złom myślę, że to dobry wynik tym bardziej, że nie psuje się ten "chiński złom" po paruset strzałach jak to stwierdziłeś.
Fakt celnością to może i nie grzeszy ale z 50metrów spokojnie trafisz "9" na tarczy - kwestia poznania i przyzwyczajenia się do "broni" - każdej, nie tylko chińskiej wiatrówki.
Lootzek pisze:Oby ci palce ucięła jak będziesz strzelał do ptaków.
Dzięki za życzenia :ok: niestety pisząc coś takiego sam sobie wystawiasz świadectwo :(
Lootzek pisze: A że zdarza im się coś uciąć lub połamać, to zaręczam. Zobaczysz jak to fajnie być okaleczonym,
Jak ktoś nie ma wyobraźni i jest po prostu głupi to nawet i najbezpieczniejszą bronią zrobi sobie krzywdę, Ty pewnie swoją wiedzę o obcinaniu palców wziąłeś z jednego bardzo nagłośnionego w internecie przypadku gdzie facetowi "obcięło" palec.
http://www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow
Wystarczy, że lewą ręką trzymał by dźwignię naciągu, a prawą ładował śrut i nic by się nie stało, ale jak się zostawia naciąg "dyndający" to nic dziwnego, że się nie ma kontroli nad wystrzałem, w takim przypadku każda wiatrówka z dolnym naciągiem ma prawo obciąć palce - jako taki zagorzały hobbysta powinieneś o tym wiedzieć, prawda?
Lootzek pisze:Wiatrówki w polskim limicie (do 17J energii wylotowej śrutu) są ZBYT SŁABE do polowań i najczęściej okaleczają tylko zwierzę, często doprowadzając do śmierci w męczarniach
I tu Cię zdziwię, nie wiem może to się tyczy tylko akurat mojego egzemplarza, ale przebija ona 25mm płytę osb na wylot używając zwykłego śrutu, więc gwarantuję Ci, że taki szpak nie umiera w męczarniach. A na inne zwierzęta nie "poluję", bo nie mam takiej potrzeby.
Lootzek pisze:Kolejna rzecz, podpadasz w ten sposób pod kilka artykułów KK, zagrożonych odsiadką.

A Ty święty jesteś? Za produkcję alkoholu też jest "czapa" a chwalisz się tym na prawo i lewo jak zresztą większość tutaj.
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Spiryt »

JanOkowita pisze:@Spiryt
A to jakaś różnica ? Zwierzęta nie czują i nie myślą ?
Wiesz jaki jest obecnie problem ludzi w stosunku do zwierząt? Nadawanie im cech ludzkich. Oczywiście jestem przeciw sadystycznym zachowaniom względem zwierząt ale ucięcie łba kogutowi by zrobić z niego rosół lub zabicie królika by zrobić z niego pasztet uważam za zachowania niewykraczające poza ogólne normy zachowania człowieka. Porównywanie tego do zabójstwa dzieci to po prostu wypaczenie ogólnych pojęć stosunku człowiek-zwierzę. Jeżeli dla Was zwierzę jest człowiekiem to niestety człowiek jest zwierzęciem.


Wielu naszych rodaków przebywa w Anglii gdzie polowanie na króliki z wiatrówki jest dozwolone, idąc Waszym tokiem myślenia gdy już wrócą do Polski to aż nie chce mi się myśleć do czego będą strzelać. No przecież dziś szpak a jutro pies, kot, człowiek.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: michal278 »

Niestety pies i kot często dostaje ze śrutu..
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Lootzek »

I naprawdę nie widzisz różnicy między faktycznie, planowym odstrzałem szkodników, polowaniem zorganizowanym i zalegalizowanym, a "rozrywką" przy grillu po paru piwkach albo czymś mocniejszym? Mało było przypadków gdzie naje...ne towarzystwo postrzeliło kogoś przypadkiem? Do mediów trafiają tylko najdrastyczniejsze przypadki okaleczeń zwierząt przez idiotów z wiatrówkami, ale przypadków jest masa. Spytaj w dowolnym schronisku, lecznicy czy domu tymczasowym. Anglia którą przytaczasz ma dużo bardziej rozwiniętą kulturę łowiecką i odpowiednie regulacje prawne. Jak jest u nas? Sam wiesz. Niemal kompletny brak obycia ze strzelectwem, rynsztokowa kultura i poszanowanie prawa oraz otoczenia przez naprawdę znaczną część rodaków a z drugiej strony mętne przepisy i kompletny widzimisizm władzy.

julianek84
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 19 mar 2015, 22:10
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: julianek84 »

mrokusyy pisze:O jakim oczku siatka powinna być na winogrona?
Moim zdaniem małym. Ja mam siatkę o oczku 15x15, kupowałem w symarze po to, aby ochronić czereśnie głównie, ale też i winorośl. Chciałem się dobrze zabezpieczyć i wybrałem taką, ale może też być siatka z oczkiem 25x25.

kokosz
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 27 mar 2015, 17:31
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: kokosz »

julianek84 pisze:
mrokusyy pisze:O jakim oczku siatka powinna być na winogrona?
Moim zdaniem małym. Ja mam siatkę o oczku 15x15, kupowałem w symarze po to, aby ochronić czereśnie głównie, ale też i winorośl. Chciałem się dobrze zabezpieczyć i wybrałem taką, ale może też być siatka z oczkiem 25x25.
Jeden z moich znajomych też właśnie stosuje siatki. Ma plantację winogron i dla niego walka z ptakami jest równie ważna, jak ze szkodnikami.

sylwestro150
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 17:34
Podziękował: 2 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: sylwestro150 »

Od 3 lat też stosujemy siatkę. Wcześniej żadne tradycyjne sposoby się nie sprawdziły. Jedna wielka siatka wystarcza na przykrycie 2 rzędów, około 40 drzewek. Zawieszona jest na łukach, więc nie leży bezpośrednio na drzewkach. Skuteczność 100%, nawet jeśli jakiś cwany szpak wejdzie to nie ma szans na wyjście żywym :D Polecam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

Wersja profesjonalna, ale co zrobić z pojedynczym drzewem o wysokości 7 m ? Ja w tym roku odpuściłem, po prostu szpaki wpieprzyły wszystko na górnej koronie, a dla nas zostały ochłapy na dolnych gałęziach. Na dodatek w ogrodzie zaczęło się karmienie młodych szpaków przez rodziców, te młode dopiero uczyły się latać, biegały po trawie - aż musiałem pozamykać moje pieski. Już teraz wiem, że szpaki i krety trzeba po prostu polubić. Fajne są :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: HomoChemicus »

Albo spuścić psy.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Zbynek80 »

Albo kotki ze dwa, szybko by się z młodymi rozprawiły a na stare wiatrówka co by spadło to kotki by pozmiatały.

sylwestro150
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 24 mar 2014, 17:34
Podziękował: 2 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: sylwestro150 »

Na samym początku jak drzewka były mniejsze to zaciągaliśmy bezpośrednio na nie siatki o wymiarach, średnio 9x7m. Okryte były całe, lecz minusem było doleganie siatki do cienkich gałązek, po odkryciu nie wracały one do swojego naturalnego kształtu. Jeśli ktoś ma parę sztuk to jest to dobry sposób, przy większej ilości jest to zbyt pracochłonne.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: szatajoh »

Mieszkam w bawari w niemczech niedaleko mnie jest zaglebie czeresniowe (Fankische Schweiz) Lubie czeresnie, wiec znam temat. Niemiecy rolnicy preferuja siatki a dodatkowo maja elektronicze odstraszaszacze elektroniczne jedne to wystraszone szpaki a drugi sygnal to drapieznika ponoc to dziala, gwarancji nie daje . Oczywiscie to elektronika made i in Conrad .
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

Elektronika od której psy dostają świra i ciężkiej psychozy. Niech szpaki zjedzą co ich i spokój.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Drupi »

Mam tylko kilka drzew czereśni (przydomowo) , nigdy nie pomyślałem żeby zarzucić siatke. Podsuneliście mi fajny pomysł. :) Kupiłem siatke 10 na 10 metrów za 65 zł. w sklepie. http://www.agrojumal.com.pl/siatki_przeciw_ptactwu.php Ze stabilizacją na UV, to znalazłem najtańszą oferte . Jak się poprosi w sklepie żeby zprowadzili nie płaci się wtedy za przesyłke.
I like noble drinks.

&KAROL&
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 18 cze 2015, 12:11
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: &KAROL& »

Szpaki to uciążliwe ustrojstwo ja sam posiadam dźwiękowy odstraszacz Birdchaser i płoszę nim już drugi sezon ;), całe ptactwo odlatuje do sąsiada :D
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: rozrywek »

Czołgista pisze:A ja na szpaki stosuję takie coś: http://allegro.pl/wiatrowka-protarget-g ... 77053.html
Nie dość, że wystarczy ściągnąć z 3-4 ptaki i na kilka dni jest spokój, to i oko można potrenować, a i przy grillu ze znajomymi można się fajnie pobawić strzelając do "tarcz".
A przywiązanie psa do drzewa w lesie? podpalenie kota, włożenie grzałki do akwarium? Też fajne, bestialstwo, zwłaszcza bezmyślne, szkoda że to nie facebook bo bym kliknął lubię to.

Otóż za twoje cudowne podejście do matki natury otrzymasz ode mnie najstraszniejsze, najokrutniejsze życzenia jakie bliźniemu, bratu psotnikowi mógłbym złożyć:

Życzę ci aby lekko postrzelony zdezorientowany i przerażony z bólu szpak wpadł ci przez okienko do piwnicy i prosto dziobem przypieprzył w 50L pełny po brzegi balon, przepysznej, odleżakowanej
dwuletniej mocnej czereśnióweczki. Jak czołgista celowniczy w T34 czyli rudym 102. Rozpieprzając odłamkami wszystko co tłukące dookoła.

Aby reszcie szpaków siedzących na twoich drzewach pióra z dupy ze śmiechu wypadały, jak będziesz "trenował" ze znajomymi przy grillu sklepowy syf rocznik 1906.

Bracia psotnicy Odstraszacze elektroniczne są skuteczne ale niestety cierpią na tym inne zwierzęta, dzikie jak i domowe. Siatki są skuteczniejsze, mniej ingerencji w naturę. A najlepszym wyjściem byłoby dosadzenie w miarę miejsca i możliwości tylu drzewek aby wystarczyło i dla nas i dla ptactwa.

Pozdrawiam wszystkich szanujących przyrodę, której w pędzie cywilizacji mamy i tak coraz mniej.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

Na mniejsze ptaki można wysłać dużego ptaka, najlepiej samicę.
szpakowa.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

Już mamy pierwsze czereśnie :D W tym roku zastosowałem krzyk sójki i szpaka jako odstraszacz i powiem, że działa! Jedyny problem to pora- należy zwlec się z łóżka bladym świtem i czuwać pod drzewem. Nawet puszczony na głośno ze smartfona działa i szpaki są badzo zaniepokojone i odlatują.
Tutaj można go ściągnąć: http://meloman_radio.republika.pl/sojka.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Drupi »

Ja kiedyś wyrzuciłem troche nadgnitych jablek koło czereśni. Kwiczoly których u mnie jest mnóstwo wydziobały do cna w kilka dni wszystko. A gdyby tak pokroić im jabłka w kostke jak na salatke i pomoczyć każdą drobine z jednej spodniej stronie jakąś truczną np. opryskiem Dursbanem, i poukładać na ziemi tak żeby tylko spodnia strona byla zatruta bo inaczej ptaki wyczują gorzki smak, i nakarmić ich tym? Niektóre opryski co są bezpieczne dla pszczół, lub ryb się nie nadają. Wiem że to zabronione ale jeśli te ptaki nie mają żadnego wroga naturalnego i jest ich nadmiar i są więcej szkodliwe niż pożyteczne niech sobie żyją w lasach a nie na plantacjach. Jak założyłem kiedyś siatke to nurkują pod siatką i żrą. A może znacie inną bardziej bezsmakową substancje żeby ich nakarmić?
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

@Drupi, wrzuć sobie trochę arszeniku do cukiernicy. Jest nadzieja, że ktoś z domowników nie rozpozna. Może i Ty się załapiesz?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: euphorbia1 »

Nie bardzo wierzę w skuteczność tych wszystkich elektronicznych gadżetów. Rodzina mojej żony ma wielohektarowe sady czereśniowe. Gdyby było to skuteczne to pewnikiem by to stosowali. Sposoby jakich się imają to m.in wynajęcie motocyklistów, muzyka metalowa, są to skuteczne metody ale na dwa dni. Po tym okresie szpaki/miliony/ wiedzą o co chodzi i dalej objadają jeżeli coś zostanie. Wielką czereśnię stado potrafi załatwić w 30 sekund. Mam świdośliwę i już widzę przymiarki do obżarcia wszystkiego
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

Koncert rockowy lub heavy metal w każdym sadzie. A może łatwiej powiesić sieć głośników i pierdnąć z nich krzyk sójki? Zapytaj rodzinę żony czy to próbowali?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

euphorbia1
100
Posty: 146
Rejestracja: środa, 24 wrz 2014, 10:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystkie oprócz metanolu
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: euphorbia1 »

Dla nich to podstawa egzystencji. Dla ich sąsiadów też. Jak byście mieli coś sensownego do zaproponowania to wiśnie i czereśnie/sądzę , że były by dożywotnio/. Prześmiewcom dziękujemy.
Janie oni mają głośniki wszędzie i odgłosy wszelkich drapieżników. Pomaga to na kilka godzin lub na 1-2 dni
In vino feritas
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: JanOkowita »

To rzeczywiście kłopot, potrafię sobie wyobrazić - sam po prostu próbowałem podejść humanitarnie do szpaków. Ale jest jak jest. Wiadomo, że plantatorzy mają większe doświadczenie w tej walce, ja tylko walczę na mini skalę na podwórku.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Ja kiedyś wyrzuciłem troche nadgnitych jablek koło czereśni. Kwiczoly których u mnie jest mnóstwo wydziobały do cna w kilka dni wszystko. A gdyby tak pokroić im jabłka w kostke jak na salatke i pomoczyć każdą drobine z jednej spodniej stronie jakąś truczną np. opryskiem Dursbanem, i poukładać na ziemi tak żeby tylko spodnia strona byla zatruta bo inaczej ptaki wyczują gorzki smak, i nakarmić ich tym? Niektóre opryski co są bezpieczne dla pszczół, lub ryb się nie nadają. Wiem że to zabronione ale jeśli te ptaki nie mają żadnego wroga naturalnego i jest ich nadmiar i są więcej szkodliwe niż pożyteczne niech sobie żyją w lasach a nie na plantacjach. Jak założyłem kiedyś siatke to nurkują pod siatką i żrą. A może znacie inną bardziej bezsmakową substancje żeby ich nakarmić?
Mi za ścianą płacze małe dziecko, chyba mu pójdę w nocy poderznąć gardło.

"Niech sobie żyją w lasach a nie na plantacjach"........poproś szpaka aby się wyniósł do lasu...hahahaha.
Dziki jak rolnikowi zaczną podbierać kartofle, to będzie do ich naparzał seriami z AK47, tak?

A jak kupisz córeczce szczeniaczka i ci pogryzie buty, to nie zapomnij go wywieźć do lasu i do drzewa przywiązać.

Chrońmy swoje dobra, oczywiście, ale nie bawmy się w bestialstwo. Ale róbmy to nie przeszkadzając naturze żyć.
Załóż siatkę, trochę zjedzą szpaki, trochę ty. Az tak ci szkoda tych paru owoców???
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: wawaldek11 »

Nie wiem czy już o tym nie pisałem, ale mogę jeszcze raz: na czereśniowym drzewie powiesiłem radio z włączonym UKF-em. Ustawione dość głośno, ale nie dostrojone do żadnej stacji - ino szum! ;)
Chyba działało, bo sąsiad dopytywał się co ja robię, że u mnie szpaki nie siadają, a u niego bardzo często.
Pod koniec zbiorów był zanik napięcia i ptaszki zrobiły swoje - prawie wszystkie czereśnie leżały pod drzewem. Miałem ułatwione zadanie - pozbierałem i mam czereśniowicę :mrgreen:
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Nadian
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2016, 12:06
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Nadian »

Witam,. ja stosuje specjalną siatkę na drzewka tego typu: http://siatkiplastikowe.com.pl/?p=produ ... romocja!!! i skubańce nic mi nie podjadają ^^
Awatar użytkownika

Pułkownik Dowgird
50
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 21 wrz 2014, 12:06
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: Pułkownik Dowgird »

Jak ktoś ma dużo czereśni, to może warto w takiego ptaka zainwestować...
http://sklep.linarem.pl/p1088,scarybird ... trowa.html
https://www.youtube.com/watch?v=oduKt_mjs2U
https://www.youtube.com/watch?v=I3ZCQyUgl34

Podobnież dobrze zrobić budkę, żeby się para szpaków wprowadziła. Za swoją dolę czereśni będą odganiać obce ze swojego terytorium.
Szanuj lasy! I Ty kiedyś możesz zostać partyzantem...

szaman#
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 30 gru 2016, 19:32
Re: Szpaki - jak ochronić czereśnie i wiśnie ?

Post autor: szaman# »

Znajoma prowadzi w Holandii duży sad z czereśniami/wiśniami. Wszystkie drzewa ma pod gęstą siatką i zadaszeniem z folii, oprócz kilku bardzo starych czereśni - na tych ma zamontowany odstraszacz dźwiękowy z odgłosem krakania, a jej dzieci co chwilę łażą pod drzewo i klaszczą w dłonie :D Oczywiście ptaszki dziobią aż miło (tylko te stare czereśnie), ale muszę sprzedać jej patent z radiem nastawionym na szum - ciekawa, prosta i humanitarna metoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”