Szkiełko do brykania

Coś dla fanów szkła laboratoryjnego.

largo

Post autor: largo »

Witaj kolego Winiarku powiedz czy mógłbyś zdradzić gdzie zaopatrzyłeś sie w ten termomert na szlif. Właśnie szukam na allegro dobrego sprzęcicha do brykania i chciałbym sobie takowy sprawic z góry dzieki za odpowiedź :D
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Autor tematu
Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Szkiełko do brykania

Post autor: Winiarek5 »

Witam largo,
całą aparaturę (kolba 20 l, chłodnica z kolumną i odstojnikiem, termometr ze szlifem, płytka "ceramiczna" pod kolbę) kupiłem w Warszawie na ul.Senatorskiej 24:
http://www.polszklo.pl/index.php?show=m

Pozdrawiam

Winiarek
Ostatnio zmieniony sobota, 27 cze 2009, 18:14 przez Winiarek5, łącznie zmieniany 1 raz.

mabute_bol
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 5 cze 2009, 11:38
Krótko o sobie: Lubię %
Ulubiony Alkohol: >45%
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Szkiełko do brykania

Post autor: mabute_bol »

Witam
kolego Largo - jeśli chcesz - to dysponuję nowiutkim - dziewiczym termometrem na szlif (zakres -30 do + 320 stopni) - chętnie odsprzedam w dobrej cenie - zapędziłem się w zakupach i nie wetknę go nigdzie do mojego zestawu brykającego :)
Pzdr.

tatramocne
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 19 sie 2014, 21:36
Re: Szkiełko do brykania

Post autor: tatramocne »

Witam.Czy zamiana kolby na kega 30L z metrową rurą KO wypełniną miedzią i zmywakami z odstojnikiem, kolumną Vigreux i chłodnicą tu zastosowaną da lepsze rezultaty?Czy taki układ ktoś testował?

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Szkiełko do brykania

Post autor: Szlumf »

Cześć.
Witam na Forum choć to nie dział "Przedstaw się" :D .
Jeżeli pytasz o porównanie ze sprzętem z 1 postu w tym temacie to to co proponujesz da lepsze rezultaty pod warunkiem prawidłowego prowadzenie procesu. Coś podobnego tylko krótsze i ze szkła miałem też na początku. Aby dobrze coś takiego opanować musisz prześledzić wiele wątków i zrozumieć na czym polega proces destylacji/rektyfikacji. Wiedza jest dosyć mocno rozrzucona i momentami kontrowersyjna. N.p. 90% forumowiczów wiesza psy na odstojnikach a 10% uważa je za przydatne (ja też). No i pojawia się pytanie co wybrać? W proponowanym zestawie występują "wąskie gardła" uniemożliwiające osiągniecie przyzwoitej wydajności itd. itp..
Jak masz kega 30l to nie baw się w jakieś składanki tylko od razu rób kolumnę. Jakoś ten metr rury z KO planujesz podłączyć do kega więc chyba masz jakieś zdolności manualne i podstawowe narzędzia?
Jeżeli tak pisz na PW podpowiem co dalej.
Jeżeli nie masz zaplecza lub zdolności to zbieraj kasę i kup gotowca. Po lekturze zaleceń z Forum oczywiście. I śledź forum bo czasami koledzy sprzedają tanio "perełki" doskonałe dla początkujących.
Jak coś upatrzysz to przed zakupem zapytaj na forum o opinię.
P.S.
I raczej na początek nie odkopuj tematów sprzed 6 lat. W lekturze cofaj się o góra 3 lata bo wiele się od 2009 roku zmieniło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów szklanych”