System Inżyniera

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Post autor: lesgo58 »

Witam.

Interesuje mnie system Inżyniera, ale mam trudności z ogarnięciem całości tematu.
W związku z tym, że posiadam kolumnę z głowicą tzw. "puszkową" wykonaną w sposób taki ,że bardzo łatwo można ją przystosować do róznych wariantów procesu destylacji.
Jestem na etapie eksperymentowania z różnymi systemami.Na razie padło na System Inżyniera.
W czym widzę trudność?
Ano w zrozumieniu, czy w tym systemie grzejemy cały czas jednakowo, czy też przeprowadzamy korekcje grzania w miarę ubywania etanolu.Nie chodzi mi o utrzymanie stałej prędkości odbioru ale o utrzymanie prawidłowego nawilżenia kolumny.Nigdzie nie spotkałem się z uwydatnieniem tego szczegółu , a może po prostu go przegapiłem.?
Mój tok rozumowania jest prawidłowy?
Jeśli myślę w sposób prawidłowy, to czyż nie można byłoby zaprzęgnąć do tego regulatora napięcia zsynchronizowanego z czujką np na kolumnie ( w moim przypadku mam na 40 cm od kega)
I w jaki sposób to zrobić (ustawić regulator - posiadam Pamel'a z możliwością ustawienia ARC i E-ARC)
Pozdrawiam
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
koncentraty wina

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: System Inżyniera

Post autor: Brzydal »

W systemie inżyniera by wszystko było korekt należało by robić korekcje grzania w/g algorytmu opracowanego, przez tegoż i zapodanego na forum. Bez tej regulacji też będzie działać tylko pod koniec destylacji może się okazać potrzeba korekcji regulacji refluksu. NA Pamelu to się nie uda. Dlatego też robiony do tego celu jest specjalny sterownik, ze specjalnie do tego napisanym programem, który będzie ten algorytm obsługiwał.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”