Świeżaka wątpliwości -

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lukeskywalker
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 23:39

Post autor: lukeskywalker »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zanim zaczniecie na mnie wieszać koty i odsyłać do istniejących linków pozwólcie, że przedstawię swoje wątpliwości. Z uwagi na zacne właściwości samogonu, a konkretniej to braku Kaca na drugi dzień. Postanowiłem zamiast się męczyć kupną wódką, chciałem rozpocząć własną produkcję bimbru i w miarę okazji degustować, pomyślałem raz ciach, allegro góra pięć stów i gotowe. Jednak po drodze trafiłem na wasze forum, czytam i zdębiałem bez reszty :shock: bimber bez posmaku drożdży ? a Aabratek ? unikać odstojników? o co tu chodzi ? do tej pory widocznie piłem jakiś chyba słaby smakowy bimber... i teraz główne pytanie co więc kupić, chcę robić dobry samogon do picia około 50 % zależy mi na zasilaniu elektrycznym żeby się nie użerać z gazem, co radzicie, może ktoś z was chce się pozbyć aparatury w przystępnej cenie. Z góry dziękuje za radę i Pozdrawiam

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Świeżaka wątpliwości -

Post autor: aronia »

500 stów i elektryka to na razie raczej celuj w pot-still z wypełnieniem zmywakowym, który w miarę zbierania środków rozbudujesz do pełnej kolumny z lepszym wypełnieniem o typowej średnicy 54(dla miedzi) lub 60,3/63,5 mm(dla KO). Inną drogą może być mniejsza średnica, ale to też opcja przejściowa.
Jeżeli szukasz używki to zaglądnij do tego działu: http://alkohole-domowe.com/forum/targowisko.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
lukeskywalker
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 23:39
Re: Świeżaka wątpliwości -

Post autor: lukeskywalker »

Jak na razie szukam w sieci czegoś odpowiedniego. Na "Targowisku" pusto, a co powiecie na coś takiego?
http://olx.pl/oferta/destylator-bimber- ... f6f7768fdb

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Świeżaka wątpliwości -

Post autor: Szlumf »

Zapomnij o tym. Przestarzała konstrukcja, mały kocioł.
Za te lub zbliżone pieniądze kupisz coś rozwojowego od sprawdzonego wytwórcy. Na przykład http://stalowkasklep.pl/potstill-ps60g1 ... ml?sort=1a. Daj ogłoszenie w dziale targowisko, że szukasz rozwojowego potstila do 900 czy 1000zł a forumowi rzemieślnicy pewnie Ci odpowiedzą.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lukeskywalker
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 23:39
Re: Świeżaka wątpliwości -

Post autor: lukeskywalker »

Chętnie bym napisał ale jak na razie zdaje się że mam bana na pisanie w dziale targowisko.

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Świeżaka wątpliwości -

Post autor: marcek10 »

Jeśli chcesz trunek który ma nie walić drożdżami a jednak ma smakować jak bimberek to tak jak aronia podpowiada pot-still np. keg + deflegmator z wypełnieniem + chłodnica. Z czasem będziesz mógł rozbudować. Kolumną już idziemy w bardziej czysty,więcej procentowy i tym samym mniej bimberkowy trunek ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”