Znaleziono 16 wyników

autor: stacho79
niedziela, 29 maja 2016, 11:07
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 11238

Re: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Kiedyś próbowałem różnych metod. Mechaniczne wyciąganie korka. Termiczne zmiękczanie plastiku. Różnie to bywało. Zależnie od materiału raz wychodziło raz nie. Teraz napełniam tylko w ten sposób gdyż jest to najmniej inwazyjna w korek metoda napełniania. A zamiar jest taki, żeby było jak najmniej wid...
autor: stacho79
piątek, 27 maja 2016, 14:06
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Jak napełnić butelkę z dozownikiem.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 11238

Jak napełnić butelkę z dozownikiem.

Jako, że miałem dzisiaj do rozlania trochę „herbatki” a jestem uwiązany w domu postanowiłem podzielić się doświadczeniem w napełnianiu butelek z dozownikiem. Za powielanie tematu z góry przepraszam adminów, jednak foto to foto. Po kolei. Potrzebne nam będą: butelka do napełnienia, płyn napełniający ...
autor: stacho79
czwartek, 18 lut 2016, 17:32
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 14696

Re: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Kol. Zbynek80 Tak jak pisałem odbieram bo mi taki pasuje. Na początku faktycznie serca było wiecej ale jakoś mi osobiście zapach nie odpowiadał. Teraz mnie strasznie mierzi rozrobić po pierwszym przerobie i zostawić niech się ostoi. Ma bardzo przyjemny zapach. Raczej to hobby i chęć pochwalenia się ...
autor: stacho79
czwartek, 18 lut 2016, 09:56
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 14696

Re: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Pierwszy obciąg po 6 tygodniach. Potem miesiąc cichej fermentacji. Po drugim obciągu ustała praca. Stało tak jeszcze 3 tygodnie. Potem mieszanka ziołowa i tak tydzień sie trawiło. 5 butelek do barku. Te widoczne na zdjęciu po pasteryzacji poszły do piwnicy. Na chwilę obecną uważam za zbyteczny zabie...
autor: stacho79
czwartek, 18 lut 2016, 01:41
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 14696

Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Nabrałem odwagi to się pochwalę. A co. :D 1.jpg Z uwagi na nadmiar czasu na czytanie a brak na działanie nastąpiła mała reorganizacja planów. a taki był plan pierwotny. Bez tytułu.jpg Założeniem było psocenie w blokowej kuchni na kuchence gazowej przy użyciu garnka (z możliwością użytkowania go do i...
autor: stacho79
sobota, 5 lip 2014, 23:49
Forum: Chłodzenie
Temat: Gięcie rurek za pomocą zamrożonej wody
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 10771

Re: Gięcie rurek za pomocą zamrożonej wody

http://forum.moderndistiller.com/viewto ... =43&t=3177. Tego nie testowałem ale wygląda praktycznie. Myślę, że sukces gięcia na małej średnicy tkwi właśnie w spłaszczeniu przekroju rurki, przez co naprężenia są mniejsze.
autor: stacho79
czwartek, 26 cze 2014, 20:18
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Mam pytanko do wtajemniczonych. Wczoraj nakręciłem 0.5 l miedzianych sprężynek (przekrój trójkątny o długości boku ok 5 mm). Zostało mi jeszcze dużo drutu. Czy lepiej jest dopchać 2/3 kolumny zmywakami s/s? Czy jak mam jeszcze drut w zapasie to dopychać cały deflegmator?
autor: stacho79
wtorek, 24 cze 2014, 14:52
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 92640

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Bardzo dobra jest sól kuchenna. Do gięcia miedzi można jeszcze użyć lepiku, ale trzeba płukać. Na zagranicznym forum pędzicieli soku widziałem jak gość wypełnia zwoje miedzi woskiem przy pomocy odkurzacza. Efekt końcowy był taki, że spirala wyszła idealnie a przekrój rurki był owalny, co przy kolumn...
autor: stacho79
poniedziałek, 23 cze 2014, 10:59
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Po wskazówkach i słowach krytyki za które serdecznie dziękuję przeanalizowałem potrzebne części do budowy aparatu. Dzięki osobne dla kolegi aronia. Szanownemu towarzystwu przedstawiam po poprawkach pierwszego pot stilla do budowy. 1 garnek 15l 2 pokrywa + termometr 3 połączenie wywijką fi 60.3 4 rur...
autor: stacho79
niedziela, 22 cze 2014, 06:38
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Znalazłem. Jak by się komuś przydało nazywa się to śrubunek wkrętny. . Chodziło mi o to, żeby nie kręcić rurą. Nypel dospawam do wkręcanego korka z KO i całość jest ruchoma. Cena nie zawsze jest ważna. Najważniejsza jest frajda. Mężczyzna zawsze pozostaje dzieckiem tylko zabawki mu się zmieniają na ...
autor: stacho79
sobota, 21 cze 2014, 20:45
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Mam pytanko techniczne. Deflegmator planuję wykona z KO. Chciałbym aby cała rura była przelotowa, tj. z obu stron zamontować mufę aby wygodnie było umieszczać i czyścić wypełnienie. Mam problem z przejściem ze średnicy deflegmatora 76,1mm na 15 mm w miedź. Chciałbym aby połączenie było ruchome coś n...
autor: stacho79
piątek, 20 cze 2014, 19:57
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Dzięki bardzo forumowiczom. Faktycznie zapomniałem o termometrze. Planowałem taki tarczowy w pokrywie gara. Zasilanie tak jak wspomniałem kuchenka gazowa. Teraz panowie to juz całkiem mam nocki z głowy. Sny o montarzu aparatury. Od razu chciałbym przeprosic za termin psocenia ale mi sie to odciagnie...
autor: stacho79
piątek, 20 cze 2014, 17:38
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Mogłem od razu sie określic. W grę wchodzi jedynie psocenie w blokowym mieszkanku na kuchence gazowej (brak czasu na dogladanie spowodowany dwuletnim brzdącem). Poza domem w planach ale dopiero jak sie spodoba przesiąde sie na kega. Co do miski mam znajomego spawacza KO. Miska + rozcięta rurka silik...
autor: stacho79
piątek, 20 cze 2014, 15:22
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Udało się. Czekam na słowa krytyki i wskazówki. Z góry dziękuję. To mały kroczek dla ludzkości a wielki dla jednostki.
autor: stacho79
piątek, 20 cze 2014, 12:22
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

Re: prośba o ocenę

Sorki, ale na forum raczkuję- wolę garaż, niż komputer. Poprawię się.
autor: stacho79
piątek, 20 cze 2014, 00:40
Forum: Projekty aparatur
Temat: prośba o ocenę
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8973

prośba o ocenę

Witam. Jestem nowy na forum. W procesie psocenia stawiam pierwsze kroki i po zweryfikowaniu potrzeb oraz zasobu swojej wiedzy chciałbym przedstawić pod ocenę szanownemu towarzystwu swój pierwszy projekt. Z góry dziękuję za słowa krytyki i wskazówki w którym kierunku się kierować przy budowie maszynk...

Wyszukiwanie zaawansowane