Znaleziono 33 wyniki

autor: sroka33
poniedziałek, 14 cze 2010, 21:18
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z truskawek
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 30924

Re: zacier z truskawek

to nie jest piana tylko owoce.
autor: sroka33
poniedziałek, 14 cze 2010, 19:22
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z truskawek
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 30924

Nastaw z truskawek

witam mam pytanie 3 dni temu nastawiłem nastaw z truskawek: -ok. 25kg truskawek (dobrze rozdrobnione) -20 kg cukru -ok 35l wody -DROŻDŻE BAYANUS - G995 ok. 20g -pożywka ACTIVIT ok. ok 25g zawartość cukru na początku była poza skalą czyli ponad 25blg dzisiaj czyli po 3 dniach jest 22 blg. moje pytani...
autor: sroka33
niedziela, 30 maja 2010, 12:10
Forum: Nastawy owocowe
Temat: W oczekiwaniu na czereśnie
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 30199

Re: W oczekiwaniu na czereśnie

A jeśli chodzi o drożdże bayanus to jest jakaś różnica między BAYANUS G 995 a IOC BAYANUS? Jeśli jest jakaś różnica to które są lepsze?



[mod] Proszę pisać poprawniej i używać wielkich liter, znaków interpunkcyjnych itp. Inaczej posty będą kasowane[/mod]
autor: sroka33
środa, 21 kwie 2010, 14:46
Forum: Nastawy owocowe
Temat: W oczekiwaniu na czereśnie
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 30199

Re: W oczekiwaniu na czereśnie

witam a ta paczka 7g to na jedną porcje z tego przepisu co napisałem na początku??? mam jeszcze pytanie jak postępować z czereśniami -myć je -drylować je a i jeszcze jedno trzymać te owoce do końca fermentacji czy odcedzić po jakimś czasie jeśli tak to po jakim??? dużo pytań ale myślę że w słusznej ...
autor: sroka33
niedziela, 18 kwie 2010, 10:48
Forum: Nastawy owocowe
Temat: W oczekiwaniu na czereśnie
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 30199

Re: W oczekiwaniu na czereśnie

moim zdaniem psota wychodzi lepsza niż ze śliwek. tylko to zrywanie:(((
mam jeszcze pytanie czy to tych przepisów co napisałem dalibyście jakieś drożdże-jeśli tak to jakie i ile???
pozdrawiam.
autor: sroka33
piątek, 16 kwie 2010, 19:23
Forum: Nastawy owocowe
Temat: W oczekiwaniu na czereśnie
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 30199

W oczekiwaniu na czereśnie

Witam, szukam jakiegoś przepisu na zacier z czereśni. Posiadam 2 duże drzewa różnych odmian z jednego owoce są bardziej czerwone i słodsze, a drugie ma owoce żółte i mniej słodkie. W internecie znalazłem przepisy zacier 11% 8 kg czereśni 4 l wody 1,7 kg cukru 4 g pożywki 10 g kwasu cytrynowego zacie...
autor: sroka33
czwartek, 8 kwie 2010, 14:41
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: Świeża miedz na wypełnienie kolumny - jak ją przygotować?
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 45848

Świeża miedz na wypełnienie kolumny - jak ją przygotować?

Witam, kupiłem dzisiaj siatkę z miedzi nową (ładny kolor i delikatny metaliczny zapach) i mam zamiar ją włożyć do kolumny, zaraz przy samym keg-u żeby zredukować zapach jaj. Moje pytanie jest następujące: czy trzeba coś z nią zrobić przed włożeniem do kolumny np. wymyć, wygotować chodzi mi żeby efek...
autor: sroka33
czwartek, 1 kwie 2010, 11:39
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Jajem coś destylat daje...
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11172

Re: Jajem coś destylat daje...

kucyk mam jeszcze dwa pytania mam cukrówkę do przegotowania na drożdżach T-3 czy też będzie efekt końcowy tak nieprzyjemnie pachnął. drugie pytanie jest takie czy dobrze by było wypełnić cała kolumnę miedzią <siatka, pocięta rurka lub drut zwinięty> ogólnie piszą tutaj żeby tylko początek kolumny wy...
autor: sroka33
środa, 31 mar 2010, 21:11
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Jajem coś destylat daje...
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11172

Re: Kolumna a nastawy owocowe, rum, whisky, etc.

witam tu jeszcze raz ja pisałem już pytanie w tym temacie wszystko wydaje się jasne wyłączyłem zimne palce, wałem śliwki do kega, podłączyłem wodę do chłodnicy i na ogień i niestety zapach jest nie do przyjęcia tak jakby zepsute jajka coś w tym rodzaju po prostu nie do wypicia. postanowiłem spróbowa...
autor: sroka33
środa, 10 mar 2010, 21:54
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Coobra 8 - warto stosować? Czy można dawać ich pół porcji?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7794

Re: coobra 8

Witam mam pytanie do morszczuk-a.
Jak jest z tymi drożdżami jeśli chodzi o zapach. Czy jest tak samo jak w przypadku zwykłych drożdży piekarniczych? Używałeś jakiś innych drożdży z tej serii np. coobra 24, cobra 7 itp.
Polecasz je czy nie za bardzo?????
autor: sroka33
środa, 10 mar 2010, 21:46
Forum: Nastawy owocowe
Temat: zacier ze śliwek i zacier z winogron - czy może się zepsuć??
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 9583

Re: zacier ze śliwek i zacier z winogron - czy może się zepsuć??

Czyli polecał byś przegotować raz, mimo zapachu i po tygodniu drugi raz. Jeszcze mam pytanie: czy używał byś na moim miejscu zimnych palców? A i jeszcze czy twój efekt końcowy ma zapach i smak śliwowicy?
Dzięki za odpowiedz.
autor: sroka33
środa, 10 mar 2010, 15:47
Forum: Nastawy owocowe
Temat: zacier ze śliwek i zacier z winogron - czy może się zepsuć??
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 9583

zacier ze śliwek i zacier z winogron - czy może się zepsuć??

Witam, mam pytanie robiłem jeden zacier ze śliwek i drugi z winogron bez dodawania dodatkowych drożdży. Za pierwszym razem produkt końcowy wyszedł znakomity (gotowałem na zwykłej aparaturze z jednym odstojnikiem i chłodnicą), więc postanowiłem dodać cukru i wody ponownie. Śliwki przerobiły cukier be...
autor: sroka33
środa, 10 mar 2010, 15:04
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Zmywaki jako wypełniacz.
Odpowiedzi: 270
Odsłony: 126279

Re: Zmywaki jako wypełniacz.

dzięki wielkie.
autor: sroka33
wtorek, 9 mar 2010, 18:06
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Zmywaki jako wypełniacz.
Odpowiedzi: 270
Odsłony: 126279

Re: Zmywaki jako wypełniacz.

witam ja właśnie dzisiaj byłem w lidl-u i niestety nie było takich zmywaków jak są na pierwszej stronie tego wątku. kupiłem takie jak na zdjęciu. zapach był nie za ciekawy pachniało jak wióry z tokarki która jest chłodzona chłodziwem. wymyłem je w płynie to płukania i wygotowałem ale niestety zapach...
autor: sroka33
niedziela, 7 mar 2010, 22:18
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Kolumna a nastawy owocowe, rum, whisky, etc.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 15362

Re: Kolumna a nastawy owocowe

czyli zimne palce stosujemy tylko do cukrówki. za bardzo się nie znam więc się tak wypytuje. z góry dzięki za odpowiedz.
autor: sroka33
niedziela, 7 mar 2010, 16:02
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Kolumna a nastawy owocowe, rum, whisky, etc.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 15362

Re: Kolumna a nastawy owocowe

witam. mam podobny problem więc pozwoliłem się dołączyć. posiadam aparaturę jak na zdjęciach kolumna 1.3m jeszcze bez zmywaków ale będą, 5 zimnych palców, 2 odstojniki, chłodnica. ogólnie bardziej się interesuje owocówkami (śliwka, winogron, czereśnia) niż zwykłe cukrówki. mam pytanie jak gotować ta...
autor: sroka33
poniedziałek, 11 sty 2010, 11:54
Forum: Nastawy owocowe
Temat: zacier z winogron - drugi raz te same owoce
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 4934

zacier z winogron - drugi raz te same owoce

witam mam problem zrobiłem zacier z winogron: -12kg winogron<cale owoce zmiażdżone ze skorka> -10l wody -5,2kg cukru bez żadnych dodatkowych drożdży. i tak sobie to chodziło w temp. ok 15oC około 7tygoni i efekt końcowy był zadowalający. postanowiłem zrobić powtórkę na tych samych owocach a mianowic...
autor: sroka33
piątek, 18 gru 2009, 16:56
Forum: Grzanie
Temat: Grzanie urządzeniami zakupionymi. Opinie i testy.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3443

Re: Grzanie urządzeniami zakupionymi. Opinie i testy.

dziekuje wszystkim chyba zrezygnuje z zakupy mam kuchenke gazowa standartowa 4 palniki kolega zblizyl je do siebie tak zeby znajdowaly sie pod kegiem i zrobil taka ramke zeby postawic keg. ok.40l zacieru grzeje sie ok 90min wiec nie ma sensu wydac kasy.
dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
autor: sroka33
środa, 9 gru 2009, 20:08
Forum: Grzanie
Temat: Grzanie urządzeniami zakupionymi. Opinie i testy.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3443

Grzanie urządzeniami zakupionymi. Opinie i testy.

witam mam pytanie chodzi mi o taboret z allegro http://www.allegro.pl/item833463328_taboret_gazowy_palnik_kuchenka_gastronomia_biwak.html http://www.master.kqs.pl/allegro/2009/pac/301/DSC_8372.jpg czekam na opoinie czy takie cos daje rade mam keg 50l. jesli ktos ma takie cos to niech napisze ile sie...
autor: sroka33
piątek, 16 paź 2009, 17:50
Forum: Śmietnik
Temat: potrzebuje pomocy przy wyborze zestawu do produkcji piwa
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 13594

potrzebuje pomocy przy wyborze zestawu do produkcji piwa

witam potrzebuje pomocy przy wyborze zestawu do produkcji piwa znalazlem pare zestawow na allegro ale nie wiem co jest tak naprawde potrzebne do tego wiec nie chce podejmowac sam decyzji oto 4 aukcje ktore wydaja mi sie interesujace http://www.allegro.pl/show_item.php?item=786183907 http://www.alleg...
autor: sroka33
poniedziałek, 10 sie 2009, 10:15
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: pozywka bez drozdzy???? zacie z brzoskwin
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3678

Re: pozywka bez drozdzy???? zacie z brzoskwin

dzieki za odpowiedz. a co z tym nalotem na wierzchu wygladajacym jak plesn mieszac to od czasu do czasu czy zostawic tak jak jest. a i jeszcze jedno ile moze trawc fermentacja <w pomieszczeniu jest 21 st.C>.
autor: sroka33
piątek, 7 sie 2009, 12:22
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: pozywka bez drozdzy???? zacie z brzoskwin
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3678

pozywka bez drozdzy???? zacie z brzoskwin

witam znalazlem taki przepis -6,5 kg brzoskwiń -3,5 l wody -2,8 kg cukru -4 g pożywki i jest jesczze napisane zeby dodac drozdzo niestety w sklepie w ktorym sie zaopatruje byla tylko pozywka a nie chce dawac drozdzy piekarniczych wiec zrobilem bez drozdzy.mam takie pytanie czy ma to sens dawac sama ...
autor: sroka33
piątek, 24 kwie 2009, 22:08
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ZNIKAJĄCE %
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2527

Re: ZNIKAJĄCE %

wielkie dzieki koledzy. napewno macie racje efekty byly jak po wypici 50% ;))).
autor: sroka33
środa, 22 kwie 2009, 23:08
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ZNIKAJĄCE %
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2527

ZNIKAJĄCE %

witam mam taki problem chcialem sobie cos poeksperymentowac i do 1L 50% psotu dodalem pół cytrny ze skorka i pół pomarancze tez ze skórką pokrojone w plasterki i odstawilem na 4-5 tygodni w karafce zamknietej takim korkiem do wina bylo to raczej szczelne <nielało sie> i po tym czasie niestety znikne...
autor: sroka33
wtorek, 31 mar 2009, 22:17
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.
Odpowiedzi: 438
Odsłony: 277284

Re: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.

albo moze ma ktos jakis namiar na sprawdzone płatki dębowe z gory dzieki
autor: sroka33
wtorek, 31 mar 2009, 21:54
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.
Odpowiedzi: 438
Odsłony: 277284

Re: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.

witam koledzy mam pytanie znalazlem na allegro http://www.allegro.pl/item591209383_platki_debowe_chipsy_dab_francuski_50g.html nie wiem czy kupowac czy robic samemu posiadam duzo dębu tylko chodzi oto ze jest on swiezo sciety i nie wiem czy sie nadaje jeszcze mam jedna watpliwosc ten dab pochodzi z ...
autor: sroka33
środa, 28 sty 2009, 12:52
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: słód jęczmienny
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 9168

Re: słód jęczmienny

a i jeszcze jedno pojawilo mi sie strasznie duzo pleśni.prosze o pomoc czy to sie nadaje na zacier czy do kosza.
autor: sroka33
środa, 28 sty 2009, 12:45
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: słód jęczmienny
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 9168

Re: słód jęczmienny

wlansie dzisiaj mija 14 dni od kiedy zaczalem robic słód jęczmienny.i mam takie pytanie w przepisie na słód jest napisane ze po tym czasie pojawią sie kilku centymetrowe blade kiełki u mnie niesty pojawily sie najwyżej jedno centymetrowe kielki czy takie cos nadaje sie wokole do uzycia do zrobienia ...
autor: sroka33
niedziela, 25 sty 2009, 19:50
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: pytanie w sprawie destylacji dwukrotnej
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 25519

pytanie w sprawie destylacji dwukrotnej

witam robie sobie zacier z zyta z uzyciem slodu pszenicznegoi mam takie pytanie w czasie pierwszego gotowania przy jakiej zawartosci alkoholu zakonczyc destylacjie. a drugie pytanie co zrobic przed druga destylacja dolac wody to tego alkoholu czy cos innego prosze o pomoc jestem nowicjuszem. jesli t...
autor: sroka33
piątek, 23 sty 2009, 15:39
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z żyta, Zacier z pszenicy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 16077

Re: Zacier z żyta, Zacier z pszenicy

witam mam pytanie jakie drozdze dodac do zacieru z żyta. po dodaniu jakich drozdzy bedzie je mniej czuc.
autor: sroka33
wtorek, 13 sty 2009, 17:04
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z żyta, Zacier z pszenicy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 16077

Re: Zacier z żyta, Zacier z pszenicy

czyli ten przepis na zacier z pszenicy jest zly Składniki : - woda - 10 l - słód jęczmienny - 3,5 kg - drożdże - 10 dg - 1 kostka z tego co napisales nie dajemy słódu jeczmiennego tylko 3,5 kg slodu z pszenicy i 0kg czystej pszenicy. prosil bym o napisanie skladnikow i ich ilosci potrzebnych do zrob...
autor: sroka33
poniedziałek, 12 sty 2009, 18:56
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: słód jęczmienny
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 9168

słód jęczmienny

mam pytanie w sprawie słodu jeczmiennego ktory jest potrzebny do zacieru z pszenicy.jesli klikne na słód jeczmienny to jest napisane : 1. Jęczmień, Pszenicę, Żyto lub Kukurydzę należy zamoczyć w ciepłej wod......... wiecz za bardzo nie rozumie z czego mam zrobic ten słód i do czego sluży ten słód z ...
autor: sroka33
poniedziałek, 12 sty 2009, 18:49
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier z żyta, Zacier z pszenicy
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 16077

Zacier z żyta, Zacier z pszenicy

witam mam pytanie w sprawie Zacieru z pszenicy w dziale ''jak zrobic zacier'' sa podane nastepujace skladniki Składniki : - woda - 10 l - słód jęczmienny - 3,5 kg - drożdże - 10 dg - 1 kostka i brakuje mi tu pszenicy cos mi sie tu nie zgadza.w przepisie na Zacier z żyta jest podane ile dac zyta.pros...

Wyszukiwanie zaawansowane