Sprężynki pryzmatyczne

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Sprężynki pryzmatyczne

Postprzez Anubis » Piątek, 10 Maj 2013, 13:56

Witam
Chcę wypelnić jednoczęściową kolumnę 140cm do Aabratka sprężynkami pryzmatycznymi.
Na chwilę obecną znalazłem 95 zł za litr od sprzedawcy szymonli z allegro. Kupować czy są sprawdzone inne w lepszej cenie ? Czy mając kolumnę 140 cm wystarczy wypełnić ją do metra wysokości czy lepiej do końca ?
Anubis

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Re: Sprężynki pryzmatyczne

Postprzez panta_rei » Piątek, 10 Maj 2013, 14:17

Jakbyś choć trochę poszukał na forum, to znalazłbyś nawet testy sprężynek ;-) Tak, są bardzo dobre, sam używam i sprawdzają się znakomicie. Wypełnienie powinno być jak największe, przy czym na dole powinien być katalizator miedziany, 25 cm wypełnione sprężynkami miedzianymi lub innym materiałem miedzianym, a reszta KO.
Pozdrawiam, Sławomir
panta_rei

Postprzez Zygmunt » Piątek, 10 Maj 2013, 14:17

Musisz wypełnić do końca.

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika
Zygmunt

Postprzez Anubis » Piątek, 10 Maj 2013, 16:29

Według sprzedawcy i rysunku który zamieścił na stronie
http://www.allegromat.pl/aukcja136827
wypełnienia wystarczy 12 cm ?! przy kolumnie 140 cm nawet gdy zapełnię metr pozostaje 40 cm wolnej przestrzeni którą chyba trzeba wypełnić ?
Anubis

Postprzez lesgo58 » Piątek, 10 Maj 2013, 16:39

@anubis
Nie zaglądałem do linku, bo nie działa. Bierz te sprężynki od szymonli na całą kolumnę od końca do końca - nie pozałujesz. Zasada jest jedna im więcej wypełnienia tym lepiej. I nie ma co kombinować.
Aha pamiętaj o spręzynkach z miedzi. Starczy nawet 1/4 litra. Tylko, że będziesz musiał je częściej czyścić.
Wszystko o czym piszę na forum jest wytworem mojej wybujałej wyobraźni i sposobem na nabijanie rankingu. Są też tylko i wyłącznie moją subiektywną opinią na temat.

http://www.lucago.com/
Awatar użytkownika
lesgo58

Postprzez Anubis » Piątek, 10 Maj 2013, 16:55

Dzięki, pewnie powyżej 300 zł wyjdzie ale sam jestem sobie winny że nie zamówiłem składanej kolumny.
Co do czyszczenia, to te stalówki też trzeba czyścić pamiętam jak mi po 1 psoceniu śmierdziały zmywaki gdy je wyciągałem ale teraz będzie to łatwe.
Czy ta miedź aż tak bardzo zmienia właściwości destylatu ??
Na chwilę obecną tego nie sprawdzę bo chcę zrobić zwykły smakowy bimber który podobno na AAbratku się wykonać, potem będę testował.
Anubis

Postprzez PETER29 » Piątek, 10 Maj 2013, 17:08

Po skończonym procesie trzeba dokładnie przepłukać wodą wypełnienie i to kilkukrotnie, nie trzeba nic wyjmować a tym bardziej zmywaków. Miedź trzeba co jakieś 4 procesy czyściś tylko jak nie masz podzielonej kolumny to będzie problem.

Postprzez Anubis » Piątek, 10 Maj 2013, 17:13

No będzie... chyba że dać ją na górę ??
Anubis

Postprzez lesgo58 » Piątek, 10 Maj 2013, 17:39

Daj gdziekolwiek, bylebyś dał. Bez tego jest duże prawdopodobieśtwo, że bimber będzie śmierdział jajami. Na Twojej kolumnie dasz radę zrobić dobry bimberek. Tylko już przejdż od teorii do praktyki i zacznij pędzić... :lol:
Wszystko o czym piszę na forum jest wytworem mojej wybujałej wyobraźni i sposobem na nabijanie rankingu. Są też tylko i wyłącznie moją subiektywną opinią na temat.

http://www.lucago.com/
Awatar użytkownika
lesgo58

Postprzez Anubis » Piątek, 10 Maj 2013, 18:33

Myślę jeszcze nad kombinacją litr miedzi + reszta zmywaki. 450 zeta trochę za dużo dla takiego żółto dzioba jak ja.
Anubis

Następna

Wróć do Wypełnienie Kolumny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości