Spirytus rozcieńczany świeżymi sokami.

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

golaszm
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 26 cze 2012, 06:17

Post autor: golaszm »

Przepraszam, że wrócę do starego wątku, ale chciałbym zapytać czy szanowna brać próbowała może"postarzać" taki rozcieńczony sokiem spirytus w wanience ultradźwiękowej.

Póki co wiem o jednej relacji - spirytus rozrobiony z wodą i sokiem wiśniowym (tenczynek), podobnież z niezłym efektem.

Osobiście próbowałem póki co ze sklepową wódką (nie bijcie, własny produkt w całości mam zaprawiony - 2/3 śliwkami i dębem, 1/3 jałowcem, dębem i odrobiną cukru).
Na 450ml wódki sklepowej dałem 50ml syropu 'czarna porzeczka'. Brzęczałem to w wanience z grubsza godzinę, później trzy dni odpoczywało toto w szafce, po trzech dniach wypiłem.
Szału nie było. Super-przejrzyste nie było. Szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć, czy brzęczenie cokolwiek dało.
Dla odmiany dodam, że cukrówka po przepędzeniu na pot stillu, zaprawiona śliwkami i dębem zdecydowanie zyskuje po godzinnym brzęczeniu. Do drinków bardzo dobra.
A na czysto to nie cukier, nie na pot stillu ;)

W ramach ciekawostki dodam jeszcze, że rzeczony sok porzeczkowy ma w składzie soku z porzeczek mniej niż 1%.
Dla dociekliwych dodam, że moja wanienka ma teoretyczną pojemność 700ml (500ml to "wkład bezpieczny", do kreski sugerowanej przez producenta), brzęczy głośno - bynajmniej nie tylko w zakresie ultradźwięków, skoro toto słyszę, a wylewa się z niej przebrzęczony płyn nieszczególnie wygodnie. Najdłuższy program trwa 8 minut, więc 7-8 razy trzeba poprzyciskać guziczki, żeby godzinę przebrzęczało.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2013, 22:44 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pot stillu, nie still-pocie

iwi160713
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 2 lip 2016, 14:13
Re: Spirytus rozcieńczany świeżymi sokami.

Post autor: iwi160713 »

Witam.

A jak uratować taki sciety spirytus z sokiem? tylko przez destylacje? czy jak doleje wody i st. sie zmnieszy to on sie wymiesza? :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”