Spawanie KO koszty

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
Darp
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2011, 00:02

Post autor: Darp »

Witam kolegów i może koleżanki :-)
Mam takie osobiste pytanie.
Czy koszt pospawania kolumy wg projektu Jarosława zbliżonego do narysowanego przez drgranatt-a
http://alkohole-domowe.com/forum/schema ... t5181.html,
wliczając wspawanie w keg-u mufy na grzałkę, odpływu, nypla wlewu i nypla termometru
w kwocie 500 PLN za samo spawanie
to normalna cena ???
Czy może za niska albo za wysoka
Pozdrawiam
Darp

Autor tematu
Darp
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2011, 00:02
Re: Spawanie KO koszty

Post autor: Darp »

Nie ma odzewu ale przekazuję informację, że kosztowało 750
Pozdrawiam
Darp
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Spawanie KO koszty

Post autor: klodek4 »

Ciekawi mnie jaki miałeś koszt całości, bez spawania /to już wiemy/, możesz nam zdradzić :?: :?: :?:

Autor tematu
Darp
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2011, 00:02
Re: Spawanie KO koszty

Post autor: Darp »

Witam
Jak skończę to przedstawię w dziele z opisem budowy.
Poruszyłem tu temat kosztów spawania, gdyż ze wzmianek na forum wynikało, że powinny wynosić z reguły średnio 300-350, maksymalnie 500, a mnie wyniosło więcej. I tak się zastanawiam z czystej ciekawości, czy to wynika z tego, że są różne ceny w rożnych częściach kraju, czy może dlatego, że robiłem oficjalnie w zakładzie, a nie bezpośrednio u spawacza. Mnie tak to bardzo nie zabolało, że wydałem więcej niż zakładałem. Wydaje mi się, że dobrze by było, aby forumowicze mieli pełną świadomość kosztów.
Pozdrawiam
Darp

synah
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 3 lip 2011, 16:41
Re: Spawanie KO koszty

Post autor: synah »

Cześć. U mnie spawacz powiedział, że chce 60zł za godzinę (rozumiem, że ciągłego spawania). Wszystkie elementy miałem przygotowane.
Zostało pospawane wg rys. Dr granatt'a oraz dodatkowe bajery do kega. Zajęło mu to 7 godzin. [choć czasami trzeba było coś jeszcze dopracować frezując itd (ok godz. w tych 7)].
Niestety nie jestem dobrym negocjatorem i na koniec pracy wypaplałem, że przeważnie płacą za takie spawanie 300zł. Spawacz zrobił wielkie, maślane oczy.

Po ukończonej pracy powiedział tak: Umowa była na 60zł za godz. razy 7h = 300. No i na tej cenie stanęło.
Dodam tylko, że jak zapytałem czemu nie wpuszcza Argonu do rur to odpowiedział, że zwiększyła by się cena. Elementy spawane były wytrawiane pasta przez tego spawacza.
-------------------
Podsumowując. Spodobało mi się spawanie i zacząłem się interesować. Argon nie jest taki drogi, więc uważam, że 250 - 300zł z argonem we wnętrzu rury to była by adekwatna cena. Ważne jest też przygotowanie, bo prawdę mówiąc dopiero widząc spawacza podczas spawania okazało się, że słabo spasowałem elementy. Niestety domowymi sposobami (choć mam mini warsztat) ciężko przygotować odpowiednio łączony materiał ze stali nierdzewnej. Trzeba mieć sprzęt. Gdybym go miał to spawanie z wytrawianiem nie przekroczyłoby 4,5 godziny.

250 mało? dużo?

dabdab
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 22 kwie 2011, 09:42
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Spawanie KO koszty

Post autor: dabdab »

Za pospawanie kolumny dzielonej na trzy części łączone flanszami, dwa wzierniki, głowice Bokakob'a, chłodnica "Lebiega", wlew do kega, nypel grzałki, rura spustowa - zapłaciłem 180zł. Wszystkie elementy były spasowane i docięte, a wytrawiałem sam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”