Sparrow87

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: Sparrow87 »

Witam kolegów i koleżanki:)
Mam na imię Jarek. W internetach Sparrow, albo NiceMan, to jeszcze za małolata zostało.
Nie będę chyba wyjątkiem jak napiszę, że zawitałem tu po bimber :)
Tylko ja potrzebuje go do wyjątkowych celów. Zajmuję się ziołami, sporządzam nalewki na ziołach. Potrzebuję trochę mocnego i bardzo mocnego alkoholu. Średnio ok 75%.
W sklepie wiadomo jak to wygląda.... A leczenie ziołami jest drogie i długotrwałe.
Co oczekuje od forum? Wiedzy i jeszcze raz wiedzy, oraz pomocy. Sam mogę chętnie pomóc jak by ktoś chciał rady zielarza, bo to najlepsza forma leczenia.
Kiedyś niezauważalne dla mnie. Teraz gdy mam chorą żonę i tylko zioła mogą jej pomóc, człowiek by każdemu chciał wcisnąć ten wspaniały dar natury.

Ps. Czy jest ktoś z okolic Wrocławia. Jak tak, to proszę odezwać się na pw.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 lis 2015, 22:36 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Konieczne poprawki.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Wald »

Witaj.
Witaj i czytaj, bo wiedza jest tu ogromna. Jest wielu, którzy chętnie pomogą.
Pomogą, ale nie będą czytać za Ciebie. Przede wszystkim zapoznaj się z działem http://alkohole-domowe.com/forum/sprzety-z-allegro.html . Tam masz opisy, co i do czego, czyli jaki sprzęt do jakiego alkoholu jest najlepszy. Tobie polecam szczególnie zapoznać się z właściwie hitem wśród początkujących, czyli aabartkiem. W temacie znajdziesz też linki do opisów pracy na takich aparatach. Potem decyzja, zakup lub budowa i do roboty.
Zerknij na mapę: http://alkohole-domowe.com/forum/mapa-b ... t7785.html , znajdziesz ziomali.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Sparrow87

Post autor: ramzol »

Zagoniony człowiek, bardzo mało rzeczy zauważa. Jak niewiele a za razem wiele trzeba by stanąć na chwile.
Jak masz jakieś sprawdzone przepisy to temat własny zakładaj i dziel się nimi z nami. Z miła chęcią rad zielarza wysłuchamy ;) .
Witamy na forum i zdrowia dla żony życzymy.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Szlumf »

Niestety nie jestem z okolic Wrocławia ale zielarz w naszym gronie to moim zdaniem wygrana na loterii.
Jak masz ograniczony budżet a chcesz 96,6% to pisz na PW.
Pozdrawiam Szlumf.

Autor tematu
Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Sparrow87 »

Witam
Dzięki za miłe przywitanie. Przeczytałem już kilka wątków i na pewno destylatory z allegro odpadają :) mowa o tych za 500zł. Założę oczywiście osobny temat.
Wydaje mi się że jak większość naszych rodaków nie chcę wydać za dużo ale jak mówi mój tata "Biednego na tanie nie stac". Lepiej kupić coś sprawdzonego i wydać parę groszy więcej niż na starcie się zarazić.
Co do ziół założę temat w którym na pewno opiszę dokładnie opiszę dla czego zioła są lepsze od lekow. I zaprosze na forum dla zielarzy. Prawidłowo fitoterapeutów:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Sparrow87

Post autor: ramzol »

Jeżeli masz odrobinę samozaparcia i zdolności manualnych (obsługa wiertarki i pilnika, nauka lutowania) to jesteś w stanie zbudować sobie w domu kolumnę do spirytusu bez większego problemu. Materiał kupisz w sklepie lub w internecie. A jak jesteś cierpliwy to proponuje zacząć odwiedzać pobliski skup złomu i szukać kegów po piwie i rur Cu fi 42-54. Można zaoszczędzić naprawdę sporo, tylko rozciąga się to w czasie.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Sparrow87 »

Witam
Jestem z zawodu spawaczem mag :) Problemów z pracami manualnymi nie mam w ogóle. Boje się podjąć wyzwania budowy destylatora. Może uda mi się znaleźć jakiś fajny poradnik. Na razie zapoznaję się z działami na forum. Zobaczymy jak to będzie :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Kamal »

Witam :-)
Sparrow czyżby fan Piratów z Karaibów ;)
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Sparrow87

Post autor: ramzol »

Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

janik
300
Posty: 335
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Sparrow87

Post autor: janik »

Najważniejszą cechą nowego użytkownika forum który chce podjąć decyzje o zakupie gotowego sprzętu lub innych wersji a więc robienie samemu składaka to jest cierpliwość,brak pośpiechu i dogłębne czytanie forum. Pomimo różnych propozycji które będą warto rozpoznać temat i dopiero wówczas podjąć decyzję która będzie zbieżna z naszymi oczekiwaniami.

Autor tematu
Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Sparrow87 »

Witam
Dzięki za pomocną dłoń :) Jestem niemal zdecydowany kupić ten zestaw: http://i.imgur.com/I1NupHG.png
No jeszcze na oku mam http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... ra-lm.html
Czytałem dużo o tych zestawach. Mają dobrą opinię. Są zrobione ładnie. Ja nie mam czasu na eksperymenty i czytanie forum aby zdobyć odpowiednią wiedzę :) Zaufam fachowcom.
A czas poświecę na naukę robienia np Whisky, śliwowicy czy innych ciekawych produktów :)

PS. Zaczynam pisać ciekawy wątek o ziołach. Oraz o naszym systemie "zdrowia"

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Lootzek »

Moim zdaniem, zdecydowanie Terra LM. Śliwowicę i whisky zrobisz na niej spokojnie, za to jakość spirytusu, o którym również wspomniałeś, będzie bez porównania wyższa w stosunku do potstilla :)
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Sparrow87

Post autor: 9kaczor6 »

Ja jutro będę odpalał Terre do której link podałeś. Na Twoim miejscu również wybrał bym terre z uwagi na dwu systemowy tryb pracy oraz możliwość rozbudowy. Pozdrawiam.

Autor tematu
Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Sparrow87 »

Witam
No zastanawiam się nad tym. Trochę wysokość tery minę przeraża. Co prawda strych mam wysoki. Ale jak będę chciał pożyczyć komuś sprzęt to transport bedzie problemem. A na pewno kolejka będzie:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Sparrow87

Post autor: zielonka »

Moim zdaniem bractwo ci zrobi coś dobrego taniej. Popytaj na czacie może pojawią się ludzie pomocni.
Tak w skrócie-keg 50ltr 200, rura z portami termometrów około 300 , dobra głowica 500,
regulator i dodatki 150+200, powinien wyjść sprzęt pierwsza klasa. Tylko że jako zielarza pewnie cię ta miedź urzeka, ale o miedź trzeba bardzo dbać a KO jest neutralna i tańsza.Katalizatorem miedzianym mogą być nawet zmywaki miedziane. P.S Jestem z Dolnego Śląska. Poczytaj o mnie tutaj
http://alkohole-domowe.com/forum/moje-n ... 19-10.html
może się domyślisz gdzie mieszkam, zależy z której strony Wrocka mieszkasz.Jeśli masz pytania ślij na maila lub PW
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Sparrow87

Post autor: ramzol »

Sparrow87 pisze:
Tylko ja potrzebuje go do wyjątkowych celów. Zajmuję się ziołami, sporządzam nalewki na ziołach. Potrzebuję trochę mocnego i bardzo mocnego alkoholu. Średnio ok 75%.
Fajnie by było byś te zioła zalewał 75% alko ale rozbitym z 96% a nie 75 wytargana na początku procesu.
janik pisze:Najważniejszą cechą nowego użytkownika forum który chce podjąć decyzje o zakupie gotowego sprzętu lub innych wersji a więc robienie samemu składaka to jest cierpliwość,brak pośpiechu i dogłębne czytanie forum. Pomimo różnych propozycji które będą warto rozpoznać temat i dopiero wówczas podjąć decyzję która będzie zbieżna z naszymi oczekiwaniami.
Zgadzam się z kolegą wyżej ;) Powodzenia
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
Sparrow87
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 21:29
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Sparrow87 »

Witam
Cierpliwości mi brak. To moja wada. Już teraz poległem na starcie. Bo zdecydowałem się zakupić sprzęt a nie robić samodzielnie. Umiejętności mi nie brakuje. Ale niestety czasu nie mam ani na pracę przy destylatorze oraz na zagłębianie się w wiedze jak budować owy destylator. Wole uczyć się jak robić dobre trunki. A na pewno ta wiedza jest mi potrzebna :)
Budową niech zajmą się fachowcy. Ja jedynie będę słuchać waszych rad. Poczytam jeszcze o wadach i zaletach różnych destylatorach oraz z czego najlepiej kupić destylator.
Jeszcze do wczoraj :) byłem zdecydowany kupić miedziany pot still. Dzisiaj nie wiem czy kupię miedziany destylator i czy będzie to pot still...
Czeka mnie długa droga. Ale mam czas bo zakup planuje dopiero w styczniu :)
Jeżeli macie jakieś tematy które mogą nam się przydać to proszę je tu wrzucić. Ja w wolnej chwili przeczytam. A może nawet kiedyś stworzę temat dla ludzi takich jak ja, którzy dopiero zaczynają.

PS. Boli mnie brak tych 30 postów :)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Sparrow87

Post autor: HomoChemicus »

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Sparrow87

Post autor: zielonka »

Nie masz natłoku ale zobacz ilu przeczytało twój temat, zapewne wiekszość zgadza się z tymi którzy piszą.
Gorąco namawiam na kolumnę , potstilowo zawsze na niej pojedziesz w razie potrzeby, z miedzianego postila tylko wygląd ci sie bedzie podobał. Ziołom wyglad obojetny, powyżej kolega ramzol ładnie to ujał, z 95 na 75 zrobisz i jeszcze ci zostanie a jak na potstilu ci poleci 75 przez 20 minut a potem paprochy to co z tym urobkiem ? wychlać zawsze można ale to podobno niezdrowo.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Sparrow87

Post autor: Lootzek »

Sparrow87 pisze:Witam
Jeżeli macie jakieś tematy które mogą nam się przydać to proszę je tu wrzucić. Ja w wolnej chwili przeczytam. A może nawet kiedyś stworzę temat dla ludzi takich jak ja, którzy dopiero zaczynają.
Pozdrawiam
Takich tematów jest mnóstwo - choćby ten który podrzucił HomoChemicus. Najważniejsze że najpierw pytasz przed zakupem, to zdecydowanie mniej boląca w kieszeń droga ;)
Co do wyboru, najważniejsze kryteria to: czego najwięcej planujesz robić, alkohole smakowe czy jednak spirytus, oraz jakie ilości wchodzą w grę. To pozwoli od razu optymalnie dobrać sprzęt pod względem wydajności i konfiguracji.
Dodam od siebie że ilość pomysłów na zagospodarowanie urządzenia i jego produktów rośnie błyskawicznie kiedy przychodzi do realizacji. Mnie na początku wydawało się że szybkowar 12L plus szkiełka to świat i ludzie, wystarczą do małego conieco, potem przeskoczyłem na 30 litrowy keg i kolumnę, co wydawało się kosmicznym skokiem w dal, a tu już po pół roku z małym okładem zaczynam czuć lekki dyskomfort, a to keg mógłby być większy jednak, a to może bufor by dołożyć... ;)
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Sparrow87

Post autor: ramzol »

Jeżeli mowa o nalewach ziołowych i spirytusie to nie ma innej konfiguracji niżeli 50l keg i minimum "60" rura na start, bufory i resztę zostawiam na zaś potem. Kolega nie ma czasu jak wszyscy a u "nalewkowicza" jak i u całej reszty coś takiego jak ZAPAS SPIRYTUSU nie istnieje. Tak że 50l to minimum na start. Ugotować raz w miesiącu (tygodniu bo tyle drożdże gryza cukier) i gitara ;) . Też zaczynałem na szybkowarze i przez chwile 30 przerabiałem. Na ta chwile gdyby tylko kieszeń i elektryka w norze pozwoliła, postawił bym 100l na fi 76 i cieszył bym się z zapasu spirytusu. Choć przez chwile :lol: . Kolego dobrze Ci radze jeżeli masz dostęp do spawania to zagryź wargi i wytrzymaj. Na pewno się opłaci i nie ma nic lepszego jak satysfakcja ze spirytusy z własnoręcznie zrobionej kolumny.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Sparrow87

Post autor: zielonka »

Święte słowa , nic dodać nic ująć . Jak nie posłuchasz toś gapa. Ja zacząłem od 30tki.
To nastaw 10 kilo trza 3 razy było robić , dwa razy bo sie nie mieści na raz . I trzeci żeby to spiryt był anie popłuczyny. Pozdrawiam i proszę nie zrób tych błędów co my. Po to jest forum.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”