Spadek temperatury prz otwarciu deflegmatora

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
balon
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 12 mar 2014, 19:53

Post autor: balon »

Oto mój sprzęt.
kopia.jpg
P.S. Jestem stolarzem i marzy mi się zalanie czymś ekstra, zrobionej przez siebie beczułeczki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Spadek temperatury prz otwarciu deflegmatora

Post autor: lesgo58 »

Jak masz znajomego spawacza to wyrzuć ten odstojnik. Chłodnicę przyspawaj bezpośrednio do kolumny. Nie wiem czy czymś wypełniałeś kolumnę. Jeśli nie to kup trochę zmywaków i wepchnij do środka. Masz regulator mocy czy grzejesz na gazie? Jesli grzejesz grzałkami i nie masz regulatora mocy to musisz takowy nabyć. Na tak przygotowanym sprzęcie będziesz już mógł się pokusić o coś dobrego.
Pracowałeś już na nim? Jeśli tak to pewnie zauważyłeś, że nie jest łatwym do operowania. Jeśli nie - to czeka Cię nauka. Trochę cierpliwości i będziesz miał czym zapełnić beczułkę.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
balon
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 12 mar 2014, 19:53
Re: Spadek temperatury prz otwarciu deflegmatora

Post autor: balon »

Jak już wcześniej pisałem mam 2 x 1200w pracowałem już na tym , w rurze mam zmywaki.
Trudno mi porównać ten sprzęt z jakimkolwiek innym bo to mój pierwszy ,generalnie nie jest tak źle ,a tak mi się przynajmniej wydaje , po odlaniu pierwszej setki destylat czyściutki 93-95% nawet jak już przestaje płynąć a właściwie w końcówce kapać to i tak ma ponad 80%, martwił mnie tylko ten spadek temperatury po otwarciu odstojnika co zostało już wyjaśnione.
Pozostaje jeszcze kwestia szybkości wypływającego destylatu, bo u mnie płynie co prawda cieniutkim strumykiem ale płynie ,a z tego co czytałem powinien kapać max 3 krople na sekundę.
Mam nadzieję że jest to wynikiem zbyt mocnego grzania grzałki, i że zakup regulatora którego jestem w trakcie pomoże mi to wyregulować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Spadek temperatury prz otwarciu deflegmatora

Post autor: gr000by »

Na takim sprzęcie zrobisz dobre alkohole smakowe ze zboża, owoców i nie tylko (np. rum z melasy trzcinowej). Kwestia tylko nabrania wprawy i poczytania o sposobach prowadzenia destylacji alkoholi smakowych na takim sprzęcie - http://alkohole-domowe.com/forum/post78400.html#p78400 i cały temat o alkoholu ze zboża http://alkohole-domowe.com/forum/zacier ... t9400.html.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
balon
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 12 mar 2014, 19:53
Re: Spadek temperatury prz otwarciu deflegmatora

Post autor: balon »

Robiłem już z żyta na drożdżach winnych , długo fermętuje ale płyn wyszedł całkiem całkiem ,myślę nawet że gdybym miał choć odrobinę doświadczenia i zdążył na czas złapać pogon było by super.Właśnie próbuje z zacierem wujka Jessi.
Zobaczymy co będzie ,tylko przespawam chłodnicę.
W końcu to praktyka czyni mistrza.
Pozdrawiam.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Spadek temperatury prz otwarciu deflegmatora

Post autor: aronia »

Na taki sprzęcie po odpowiednich modyfikacjach i nabraniu wprawy da się zrobić też wysoki %: http://alkohole-domowe.com/forum/post96 ... 0na#p96410 . Z rzeczy podstawowych wymień termometr na taki z wyświetlaniem co najmniej do 0,1 i odświeżaniem co 1s(jak masz możliwość to zamontuj też na wysokości 10 półki) i wywal odstojnik.
P.S. Jaka średnica rury, bo nigdzie w temacie nie znalazłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”