Smród z wężyków silikonowych

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy

Post autor: Wald »

Agneskate pisze:A może tak teścik wężyków?
Jak sprawdzić czy wężyk jest silikonowy?
Nie wiem co mógłbym jeszcze dodać.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Tomczers
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 3 mar 2014, 13:43
Re: Smród z wężyków silikonowych

Post autor: Tomczers »

Już prawdopodobnie rozwiązałem swój problem. Szkoda, że mimo szukania nie znalazłem tego tematu. Mimo zapewnień sprzedawcy o tym iż wąż jest silikonowy, na podstawie filmików z całą pewnością stwierdzam, że to igielit. Dla pewności spróbuje raz przepędzić na cieście, jeśli wtedy będzie wszystko ok zakupie wężyk silikonowy lub oryginalną uszczelkę.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Smród z wężyków silikonowych

Post autor: Lootzek »

Sprzedawca może być przekonany że sprzedał Ci silikonowy. Ja miałem podobny przypadek kiedy składałem sprzęt na początku przygody. Okazało się że jest to jakiś wynalazek igielitowo-silikonowy, na igielit nie wyglądało, z grubsza odpowiadało opisom na forum i dopiero pierwszy proces i późniejszy test ujawniły prawdę jaki to śmierdziuch ;).
Do połączeń kupiłem prawdziwy silikon, a ten oszukany służy do dziś jako doprowadzenie wody do chłodnicy.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Smród z wężyków silikonowych

Post autor: gr000by »

Co do wężyków igielitowych, to są bardziej śmierdzące i mniej śmierdzące. Na początku przygody z hobby używałem wężyków igielitowych typu Cristal z Castoramy i po dwóch przepędzeniach nie oddawały swojego zapachu do destylatu, ani nie powodowały zmętnienia. Ale ich ogromną wadą jest przechodzenie zapachami tego co przez nie przelatuje - po destylacji wina pigwowo-goździkowego miałem zagoździkowany urobek z kolejnego gonienia ;). Teraz tylko silikon, a igielit jak już to do doprowadzenia wody...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Smród z wężyków silikonowych

Post autor: Pretender »

Problemem może być też nie wygrzanie silikonu po procesie. Jak producent ma dużo zamówień to może się zdarzyć, że pominie ten element procesu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”