Słodki zapach i smak destylatu

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam.
Posiadam "Basica" od http://destylatorymiedziane.pl/pl/ i czy zrobię nastaw w wyższej temperaturze czy nawet poniżej 20st, czy dam więcej cukru, czy mniej, charakterystyczny zapach i posmak psoty zawsze jej towarzyszy. Wydaje mi się,że w takim samym stopniu.Używam na razie tylko i wyłącznie drożdży SF Moskva Style,które dobrze się spisują i nie zamierzam ich zmieniać. Ale wracając do tematu..
Po godzinnej stabilizacji odbieram przedgon w ilości 300ml z 25l cukrowego nastawu. W 1-wszej setce czuć wyraźnie aceton,co do drugiej, nie mam pewności i dlatego czekam na 3-cią setkę, którą czuć tylko i wyłącznie spirytusem i delikatnym zapaszkiem wchodzącym jakby w biszkopt lub w budyń. Z każdej setki pobieram kilka kropel i rozcieram na dłoni. Czyli pierwsze wykapane 300ml ma zastosowanie jako rozpałka do grilla. Przy odbiorze serca temperatura waha się 0,1-0,2st .To wg. producenta rzecz normalna przy tego typu termometrze.Więc napisałem w tej sprawie i dostałem m.in. taka odpowiedź: cyt.
"Słodki smak bierze się z reakcji etanolu z miedzią. W dziale "Dlaczego miedź" w Sklepie jest nawet wykres przedstawiający różnice smakowo- zapachowe:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/conte ... ety-miedzi
Więc chciałbym zapytać szanowne grono, czy potwierdzacie, że to jest reakcja etanolu z miedzią ? Nie ukrywam, że ten smak i zapach- biszkoptowo- budyniowy, bardzo mi odpowiada i napiszę więcej, że nie chciałbym się go pozbywać. Smak psoty jest łagodny pomimo dorobienia wodą zdemineralizowaną 50/50.
Swoją drogą, chciałbym się dowiedzieć, czy producent odpisał mi w ten sposób tylko po to, żeby mnie uspokoić, czy też w grę wchodzą inne alkohole (związki amylowe) niekoniecznie obojętne na nasz organizm.
Czy ktoś wie jaki wpływ na organizm ma ten związek ?
Czy słodkawy posmak występuje również na typowych pot-still,ach i alembikach?
Dziękuję i pozdrawiam
koncentraty wina

użytkownik usunięty
Re: Słodki zapach i smak destylatu

Post autor: użytkownik usunięty »

Zygmunt pisze:A to by znaczyło, że nie obcięto pogonu. Pentanol (alk. amylowy) wrze bardzo wysoko i jest jednym z "ostatnich pogonów".
Cd:
Na mojej kolumnie słodkawy smak i zapach występuje od zaraz- natychmiast po odebraniu przedgonów i trwa tak do końca procesu, czyli do momentu skoku temperatury. Nie muszę czekać na pogony :bezradny:
Btw..
Według mnie, pogony pachną identycznie a odbieram wszystko, co ma 70%.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”