Śliwka łowicka

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

Autor tematu
logitech55
30
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 wrz 2014, 20:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 2 razy
Kontakt:

Post autor: logitech55 »

Czy śliwka łowicka nadaję się na śliwowicę?
Sprzedam jajka przepiórcze. tel. 505 334 077 , logitech55pawel@amorki.pl
promocja

OdSercaTylkoSwoje
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2015, 12:38
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Śliwka łowicka

Post autor: OdSercaTylkoSwoje »

Jeśli chodzi o tą węgierkę łowicką (popatrzyłem na zdjęcie w necie), to przede wszystkim tego typu odmiany najlepsze, bo z tej chyba dobrze odchodzi pestka i zabawy nie ma dużej z drylowaniem :) Ogólnie, to praktycznie ze wszystkich odmian śliwek się coś upichci, a na tym forum nawet był temat ,,śliwowica z mirabelek", a te też mają śliwkowe aromaty. Robiłem z mirabelek i dużo śliwki czuć, a już ze śliwek czy to węgierek, czy innych, to pachnie w domu śliwką konkretnie :)

Autor tematu
logitech55
30
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 wrz 2014, 20:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 2 razy
Kontakt:
Re: Śliwka łowicka

Post autor: logitech55 »

Właśnie teraz śliwkę mirabelkę czy ałyczy destyluję + 15 % renklody + 4 litry soku jabłkowego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Sprzedam jajka przepiórcze. tel. 505 334 077 , logitech55pawel@amorki.pl

Autor tematu
logitech55
30
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 wrz 2014, 20:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 2 razy
Kontakt:
Re: Śliwka łowicka

Post autor: logitech55 »

Na razie nic ciekawego nie wyszło ani nie pachnie ani nie smakuje owocami. Może czas będzie działał.
Nastaw ok 25 litrów był z samych owoców + 2 kg cukru. Odebrałem ok 250 - 300 jako przedgon a serca ukapało ok 1,8 - 2 litry. Przedgon odbierałem ok 3 krople na sekundę, serce natomiast z zaworkiem otwartym na max. Odbierałem do czasu aż alkohol nie palił się na łyżeczce. (alkoholomierz mam ale nie mogłem znaleźć menzurki). Kolumna 50 cm wypełnienie ok 15 cm miedź i reszta sprężynki
Sprzedam jajka przepiórcze. tel. 505 334 077 , logitech55pawel@amorki.pl

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Śliwka łowicka

Post autor: michal278 »

Z samego cukru kolego masz litr spirytusu. Śliwki mają ok 9% cukru co przy 20kg daje prawie kolejny litr spirytusu. Więc serca 70% powinieneś mieć jakieś prawie 3litry. Dałeś za dużo sprężyn i temu zapach znikł. Jeśli robisz na szybką degustacje <rok starzenia to ok. Ja wchodzę w dosyć ostry pogon bo starze w beczke ponad rok. Poczekaj trochę i obserwuj destylat.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Śliwka łowicka

Post autor: kwik44 »

Raczej za duży refluks. Destylują co poniektórzy na pełnej rurze wypełnienia i problemu ze smakiem nie ma. Piłem takowe - świetne ;) Przy owocówkach przydatna jest albo papuga, albo termometr.

zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Śliwka łowicka

Post autor: zlomnik »

Zdecydowanie za duży refluks, ja lecę śliwki bez wyciągania wypełnienia i na takiej mocy, że aż prawie kipi- smak przechodzi w całości.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Śliwka łowicka

Post autor: Pretender »

Dla mnie moc początkowa to ok 450-500W. Jeden raz gonione, ostre cięcia, rewelacja. Tak jak kwik napisal, papuga to raz i nos to dwa

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Śliwka łowicka

Post autor: silvio2007 »

Co wy za bzdury piszecie, że za duży refluks miał @logitech55, napisał że na otwartym zaworze.
Moim zdaniem za szybko odbierał i za krótko. Ja owocówki ciągnę do końca za pierwszym razem.
Rozcieńczam i drugie gotowanie, malutki gaz, kapie baaardzo powoli. Wypełnienie miedź ok 20 cm, rura 50cm.
Czasem drugi proces zajmuje 10 godzin a urobku jak na lekarstwo ale cóż dla siebie robię i na smakach mi zależy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”