SKN - plusy dodatnie i plusy ujemne

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy

Post autor: aronia »

To może od końca - nie ważne od kogo sprzęt ważne, że działa - niektórzy mają jeszcze mniejsze wymagania, ale to nie tutaj :P O samej konstrukcji też nie będę się za bardzo rozpisywał, bo i tak już się powoli z nią żegnam... Miałem ją przetestować w zestawie ze sterownikiem pod OVM to przetestowałem, sugestię zgłosiłem i większość(a może wszystkie) zostały wprowadzone. Ja zwolennik OLM - może :D ale bardziej bym się określił jako zwolennik OO :P
Teraz konkrety: wersję 1 sterownika używałem przy OLM, wersję 2 używam zgodnie z jej przeznaczeniem przy OVM, a jak wyjdzie kolejna już pod OLM to sobie zmienię - mnie akurat aż takiej różnicy to nie robi. Głowica Aabratek - czemu, bo moje "wewnętrzne" poczucie piękna nie zmusza mnie do zakupu puszki/UFO itp, portfel zaakceptował, a także wyniki użytkownika Kula o których wspomniałeś pochodziły z kolumny z taką głowicą.(Dla przypomnienia były to próbki po 1 razie - ja i tak puszczam 2 razy)
herbata666 pisze:Widzisz akurat u Ciebie jest to powtarzalne, ale ja spotykam się bardzo często z tym, że zalanie może pojawiać się po 3 minutach albo po 25 minutach na tym samym aparacie, wszystkie zmienne mają na to wpływ, a głównym problemem są skoki napięcia w sieci. To jak wtedy określić czas zalania ?. Zwyczajnie się nie da, musi być zabezpieczenie w głowicy w postaci czujnika zalania chyba, że chcemy mieć fontannę ze spirytusu.
Nadal rozmawiamy o celowym zalewaniu na początku - czy o późniejszym, bo aż takie anomalie to chyba jak się ma bardzo mały zapas mocy(u mnie jest 6kW do zalewania) - może tutaj jest problem w Twoich konstrukcjach albo masz duży pobór prądu od innych urządzeń np. TIG-a itp.
P.S. O takiej fontannie jak zalecasz i widać ją filmiku załączonym tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/domowe ... ml#p134387 piszesz?
Zdanie Twoje o OVM znam - nie musisz powtarzać :D
herbata666 pisze:Można zaprojektować taki sprzęt, że nie trzeba zmniejszać odbioru podczas procesu (testowane i realne)
To też znam - duży bufor i odbiór 12ml/kW i bez redukcji do końca(100 albo ponad wzbiorniku)- ale ja mam inne zdanie i dla mnie to niewykorzystanie początkowych możliwości kolumny. I po zmianie wypełnienia na tej wyższej niż zalecasz prędkości dochodzę 98,5 a delikatnie ją redukując przekraczam 99 - może jak bym ustawił jak zalecasz też bym doszedł do tylu - ale wolę tutaj wykorzystać możliwości sterownika i tu pasuje co to napisałem, a Ty zacytowałeś:
Teraz wspólnie chcemy ustalić ile trzeba oddzielić, aby przy 1 razie zmieścić się w tych normach przy określonym sprzęcie. Oczywiście cały czas dążymy do tego, aby było tego jak najwięcej, jak najwyższej jakości i żeby działo się to maksymalnie szybko - czy może ja się mylę i te rzeczy nie mają już znaczenia?
herbata666 pisze:Niestety nie akceptuję pół środków i jednak jak coś robię to chcę żeby działało to idealnie, już tak mam :D. Nie porozumieniem jest dla mnie robienie kolumny pod sterownik, kolumna powinna być tak mechanicznie zaprojektowana, aby sterownik tylko ją dopełniał, pilnował, był naszym zabezpieczeniem przed jakimiś zdarzeniami losowymi.
No to nie pozostaje nic innego jak stworzyć swój sterownik, który będzie dopasowany do Twojej kolumny i będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania(sam z chęcią zakupię jeżeli będzie taki dobry i w przystępnej cenie) i tutaj zacytuje Twój post:
herbata666 pisze:Początkujący i tak nie będą wiedzieli o co chodzi, a zaawansowani dadzą sobie radę bez tych funkcji.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

Pawle, może uda się kiedyś stworzyć sterownik który będzie odpowiadał moim wymaganiom :D, na pewno Ci wyślę taki zestaw do testów.
To może od końca - nie ważne od kogo sprzęt ważne, że działa - niektórzy mają jeszcze mniejsze wymagania, ale to nie tutaj :P O samej konstrukcji też nie będę się za bardzo rozpisywał, bo i tak już się powoli z nią żegnam...
Nie piszesz nic o sprzęcie, to jakaś wielka tajemnica ?
Zdradź nam producenta :D.
Nadal rozmawiamy o celowym zalewaniu na początku - czy o późniejszym, bo aż takie anomalie to chyba jak się ma bardzo mały zapas mocy(u mnie jest 6kW do zalewania) - może tutaj jest problem w Twoich konstrukcjach albo masz duży pobór prądu od innych urządzeń np. TIG-a itp.
To nie są tylko moje spostrzeżenia, każdy bardziej doświadczony użytkownik wie, że na czas zalewania ma wpływ wiele czynników, główny to napięcie, moc wsadu itp. Nie da się określić czasowo, takiego zjawiska jak zalewanie, jest to porostu chwyt marketingowy i nabijanie użytkownika w butelkę.
Musi być zachowane bezpieczeństwo.
Podam Ci przykład:
Rektyfikujesz kilka pierwszych razy, moc załóżmy że masz w miarę stabilną, ustawiasz zalewanie na powiedzmy 9 minut (bo akurat tak w danej chwili jest dobrze, sprawdziłeś to powiedzmy przez pierwsze 3 procesy i się powtarzało). Po kilkunastu procesach nastąpiło samoistne ubicie wypełnienia i kolumna łapie dużo szybciej pełne zalanie, po 9 minutach masz fontannę w pomieszczeniu, która może spowodować dużo nie fajnych problemów. Tak właśnie działa AUTOMAT nie zabezpieczony.
Tych zmiennych jest dużo więcej, więc brak zabezpieczenia dyskwalifikuje pojęcie automatu w tym sterowniku. A sprzedawany jest pod takim szyldem.
Głowica Aabratek - czemu, bo moje "wewnętrzne" poczucie piękna nie zmusza mnie do zakupu puszki/UFO itp
W głowicy UFO chodzi głównie o jej wysokość i powiększone jeziorko (Pawle to nie wiesz tego??), a to że wygląda bajerancko to tylko plus.
I po zmianie wypełnienia na tej wyższej niż zalecasz prędkości dochodzę 98,5 a delikatnie ją redukując przekraczam 99 - może jak bym ustawił jak zalecasz też bym doszedł do tylu
Jakiej zmianie wypełnienia ?
Jeżeli masz bufor standardowy czyli nie powiększony to nie dojedziesz do 100C w kegu na tej samej prędkości.

PS.
Widzę, że strasznie promujesz SKN i pseudo automatykę z nim związaną, zdradź nam rąbka tajemnicy
dla jakiego producenta robisz te testy :D.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

No to czekam na ten sterownik do testów... Tak na rozluźnienie - jakie to było proroctwo 2017 rok? :evil:
Mój sprzęt był i nadal jest prototypem, więc na razie nie mogę zdradzać za dużo szczegółów - powiedzmy, że podpisałem "lojalkę" :P . Ogólnie: zbiornik, bufor, kolumna z OVM, głowica Aabratek, podpięte pod SKN-a - grzanie 6kW. Dostanę zgodę to opisze :D
Zmiany wypełnienia - wspominałem o nich w tym temacie: http://alkohole-domowe.com/forum/henito ... 12731.html
To nie są tylko moje spostrzeżenia, każdy bardziej doświadczony użytkownik wie, że na czas zalewania ma wpływ wiele czynników, główny to napięcie, moc wsadu itp. Nie da się określić czasowo, takiego zjawiska jak zalewanie, jest to porostu chwyt marketingowy i nabijanie użytkownika w butelkę.
- ale ktoś(konstruktorzy) chyba pomagał w projektowaniu tego sterownika, bo sam producent by tego wymyślił. Zawsze można też nie zalewać i problem z głowy - uprzedzając ripostę, że trzeba zwilżyć itd - wiem, znam Twoje zdanie, ale nie chce, żeby to wyglądało jak dyskusja na błekitnym - Ty swoje i ja swoje, każdy ma wybór i robi jak uważa...
Rektyfikujesz kilka pierwszych razy, moc załóżmy że masz w miarę stabilną, ustawiasz zalewanie na powiedzmy 9 minut (bo akurat tak w danej chwili jest dobrze, sprawdziłeś to powiedzmy przez pierwsze 3 procesy i się powtarzało). Po kilkunastu procesach nastąpiło samoistne ubicie wypełnienia i kolumna łapie dużo szybciej pełne zalanie, po 9 minutach masz fontannę w pomieszczeniu, która może spowodować dużo nie fajnych problemów. Tak właśnie działa AUTOMAT nie zabezpieczony.
Tych zmiennych jest dużo więcej, więc brak zabezpieczenia dyskwalifikuje pojęcie automatu w tym sterowniku. A sprzedawany jest pod takim szyldem.
Ok, nie automat - zgłosimy do producenta, żeby zmienił nazwę na samo sterownik - chociaż moment, to jest według stony producenta:
Sterownik przeznaczony do zarządzania kolumną rektyfikacyjną
, który umożliwia w wersji V2:
Automatyczny sterownie przedgonami oraz pogonami za pomocą jednego elektrozaworu.
Automatyczny sterownie odbiorem gonu głównego, z elektronicznie regulowaną wydajnością.
Ja wiem o co chodzi w UFO - i dlatego właśnie ja jej nie chce - takie moje zdanie :D - czemu bo mogę mieć/albo patrz na poprzedni post.
Jeżeli masz bufor standardowy czyli nie powiększony to nie dojedziesz do 100C w kegu na tej samej prędkości.
Ale na tej samej czyli jakiej - konkretnie przy jakiej prędkości u Ciebie bufor dociąga do tych 100, bo o tym, że odzysku z bufora już nie prowadzisz tylko, żeby nie tracić czasu dolewasz/zalecasz dolewać - po postach z tego tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/drozdz ... ml#p134405 tak wnioskuje.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

Pawle, poprostu powiedz dla kogo promujesz kolumny z Automatycznym SKN i odbiorem OVM :D, będzie po sprawie. Zasłanianie się lojalką na forum jest trochę nie poważne. Przypomina mi to cytat "wiem ale nie powiem".


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

bohema.zaba
100
Posty: 125
Rejestracja: piątek, 23 wrz 2011, 20:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bohema.zaba »

aronia pisze::
Mój sprzęt był i nadal jest prototypem, więc na razie nie mogę zdradzać za dużo szczegółów - powiedzmy, że podpisałem "lojalkę" :P . Ogólnie: zbiornik, bufor, kolumna z OVM, głowica Aabratek, podpięte pod SKN-a - grzanie 6kW. Dostanę zgodę to opisze :D
Jak nic kolumna 76.1mm, na zbiorniku 100l.
[MOD - Resztę treści usunięto ze względu na brak związku z tematem oraz agresywny ton i oczernianie innych.]
Ostatnio zmieniony piątek, 18 gru 2015, 07:45 przez bohema.zaba, łącznie zmieniany 1 raz.

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: andrea »

@aronia
Jak masz takie dobre kontakty z p. Boleckim, to zapataj go czemu zniknał mój post i odpowiedź na jego forum.
Po co tam pisać, jak dwa dni czeka się na akceptację, a potem wszystko idzie w "kosmos". :-)
Twoje uwagi , że nie komentujemy tam są raczej nie uzasadnione.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

Dotychczas wydawało mi się, że nie ma znaczenia kto zrobił kolumnę, bo zasada działania jest taka sama... ale widzę, że to też ma wpływ na rektyfikację przy tak "niepowtarzalnych" wsadach jakimi są cukrówki. Jak widać są lepsze i gorsze - jak już zabierają głos osoby które tego sterownika nie używają.
herbata666 właśnie dlatego nie napiszę od kogo jest ta kolumna - po co przecież można sprawdzić którzy producenci oficjalnie korzystają z SKN-ów - co najmniej 3 mogę wymienić od ręki z czego 2 wystawia takie sprzęty na all np. http://allegro.pl/destylator-280l-bufor ... 00119.html tylko z taką głowicą jaką chce klient - bo w końcu "klient nasz Pan" :D A nie, że tego się nie da zrobić, to jest nie opłacalne itd.
bohema.zaba mam Ci wysłać potwierdzenie przelewu do konstuktora, że nie dostałem nic gratis? Może Ty masz takie chody u pewnych konstruktorów, że dostajesz sprzęt za friko, ale ja jeszcze nie - muszę chyba się u Ciebie podszkolić jak to robić. Złamasy - chyba wszyscy producenci nadal je robią czy może są już passe i teraz już tylko UFO i puszki które promujesz. Aż sam muszę sprawdzić, bo może się coś zmieniło i nie jestem na bieżąco... Ale czekaj nawet użytkownik herbata666 czasem takie robi(a może robił): http://alkohole-domowe.com/forum/domowe ... ml#p129541
andrea może dlatego, że nic nie wnosił, a tylko "straszył" go na JEGO forum konkurencją która pracuje nad lepszym sterownikiem. To gdzie ten sterownik konkurencji o takich albo bardziej rozbudowanych funkcjach?

P.S. A na przyszłość - dyskusja o sterowniku, jego funkcjach i wrażeniach z użytkowania jak najbardziej, ale wszelkie "osobiste wycieczki" zapijcie w domowym zaciszu odpowiednią dawką czegoś co was uspokaja... Może herbatka z melisą albo miksturą spożądzoną z użyciem tego: http://www.swiatdrozdzy.pl/zaprawka-do- ... 00,18.html a może po prostu odpowiednia dawka %.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

Dotychczas wydawało mi się, że nie ma znaczenia kto zrobił kolumnę

Bo nie ma, ale widzę że chyba, jakiś nowy sprzęt wchodzi na rynek bo robisz niezłą reklamę :D.
herbata666 właśnie dlatego nie napiszę od kogo jest ta kolumna - po co przecież można sprawdzić którzy producenci oficjalnie korzystają z SKN-ów - co najmniej 3 mogę wymienić od ręki z czego 2 wystawia takie sprzęty na all
Z tego jak reklamujesz wychodzi na to, że jest to aabratek z KO, to zostaje tylko jeden producent.
tylko z taką głowicą jaką chce klient - bo w końcu "klient nasz Pan" :D A nie, że tego się nie da zrobić, to jest nie opłacalne itd.
???

Pawle nie denerwuj się, po prostu promujesz jednego producenta i tyle. Nic w tym dziwnego, kolumnę otrzymałeś do testów pewnie zostanie już u Ciebie, to normalna sprawa, że trzeba się odwdzięczyć. Nie musisz od razu wszystkich atakować. Ja po prostu wyrażam swoje poglądy na temat sterownika i już, nie twierdzę, broń boże, że Jarek(FRANZMASTER) robi złe kolumny. Nawet powiem więcej sam polecam go innym, ale wchodzimy w tematy komercyjne, gdzie duży wykonawca nie będzie zmieniał całej linii technologicznej, czy to pod nowy bufor, czy pod głowicę, czy nawet pod odejście OLM, gdy nie będzie miał pewności że dany system jest na pewno dobry. W dodatku na półce leży pewnie jeszcze ze 200 chłodnic od OVM, przecież nie można tego wyrzucić, trzeba pchnąć to w rynek i już. Takie są realia na całym rynku i nic w tym dziwnego.
Tak naprawdę to My użytkownicy forum, czy to czarnego czy białego, pchamy postęp technologiczny do przodu i staramy się cały czas coś ulepszać, więc proszę nie wmawiaj wszystkim na siłę jaki to idealny jest SKN, nie jest to zły sterownik (powtarzam to już chyba 5 raz), ale do automatu mu daleka droga.

PS.
Pawle spokój jest wskazany, nikt tu nikogo nie szykanuje i nie mówi, że ta kolumna jest zła.

PS2.
Widzę, że ruch w temacie niezły, przychodzi mi do głowy takie powiedzenie :
"Nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili''
Pawle misja wykonana, temat odkopałeś po miesiącu przerwy :D.

PS3.
Tylko nie wiem dlaczego akurat mnie zaatakowałeś, przecież ja nie jestem żadną konkurencją czy to dla FRANZMASTER czy innych producentów, że spawam w domowym zaciszu i testuje różnego typu rozwiązania i mam inne poglądy niż komercyjne to coś w tym złego ???
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: eldier »

herbata666 pisze: ... Pawle, poprostu powiedz dla kogo promujesz kolumny z Automatycznym SKN i odbiorem OVM :D, będzie po sprawie ...
... jakiś nowy sprzęt wchodzi na rynek bo robisz niezłą reklamę :D ...

... Z tego jak reklamujesz wychodzi na to, że jest to aabratek z KO, to zostaje tylko jeden producent.
Piotrze, a mi się wydaje, że Paweł specjalnie nie podaje czyja to jest kolumna, żeby nie robić reklamy. To że Ty i kilka innych osób się domyśla, to nie znaczy, że wszyscy się domyślają, poza tym to są tylko Wasze domysły :)
Podejrzewam, że jak zrobi odpowiednie testy i badania to o wszystkim się dowiemy.

A odnośnie SKN'a się nie wypowiem, bo nie miałem go w rękach, mam zwykły EZ i to spokojnie mi wystarcza, a nawet bez tego mógłbym się obejść.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

Piotrku - wróć do tego postu http://alkohole-domowe.com/forum/sterow ... ml#p135043 przeczytaj go na spokojnie i się zastanów... Czy to nie Ty naciskałeś najbardziej na to aby serownik miał funkcję wielokrotnego zalewania z przerwami(zejście mocy do 0)? Co się dało zmienić w sofcie w tej sprawie zostało zmienione - a Tobie nadal nie odpowiada - już Ci producent tłumaczył - będzie kolejna wersja to się pomyśli o czujnikach, EZ itd. Ale Ty postawiłeś sobie chyba za punkt honoru, żeby cały czas wytykać: "tego nie ma, tamtego nie ma...". W poście opisywałem tylko sterownik, ale to Ty(i koledzy) uparliście się na to, aby wyciągnąć na światło dzienne informacje o producencie kolumny.
herbata666 pisze:Z tego jak reklamujesz wychodzi na to, że jest to aabratek z KO, to zostaje tylko jeden producent.
To chyba według Ciebie - bo jak już pisałem bohema.zaba chyba prawie wszyscy forumowi(i nie tylko)producenci z KO robią kolumny z głowicą Aabratka - Tobie też się nie raz zdarzyło w garażu taką pospawać. Podłączenie SKN-a nie jest jakoś specjalnie trudne, więc mogę go kupić nawet tutaj: http://destylatorymiedziane.pl/pl/glown ... k-skn.html i dołożyć do jakiejkolwiek kolumny.
herbata666 pisze:Nic w tym dziwnego, kolumnę otrzymałeś do testów pewnie zostanie już u Ciebie, to normalna sprawa, że trzeba się odwdzięczyć.
To Ty chyba wybiórczo czytasz to co pisze - w styczniu już jej u mnie nie będzie :P
herbata666 pisze:Nie musisz od razu wszystkich atakować.
Ja atakuje :hahaha: :hahaha: :hahaha: - ja się bronie przed atakiem, bo "3 na 1 to banda łysego" :D
herbata666 pisze:Ja po prostu wyrażam swoje poglądy na temat sterownika i już
- ale powtarzanie cały czas tego samego nic nie wnosi, a powolne zmiany w sterowniku i owszem... Ale widzę, że lepiej zawczasu skrytykować... (A może to Ty przygotowujesz grunt pod "swój" sterownik? - jak Ty mnie podejrzewasz to może sam masz doświadczenie w tej kwestii?)
temat odkopałeś po miesiącu przerwy
Bo w ciągu od ostatniego postu w temacie coś się zmieniło w sofcie, a może nie wszyscy o tym wiedzieli.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: radius »

Dobra koledzy, dalszą dyskusję między sobą proszę prowadzić na PW chyba, że w sterowniku zajdą istotne zmiany konstrukcyjne lub w oprogramowaniu, ważne dla użytkowników sterownika :shock:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Pretender »

Najbardziej kulturalna dyskusja, żeby nie mówić kłótnia na AD! Brać przykład, panowie...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: radius »

Fakt, ale zaczynają się osobiste wycieczki i przytyki 8-)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

aronia pisze:
herbata666 pisze:
Zalewanie kolumny kilku krotne to tylko modyfikacja softu i czujnik obecności cieczy.
Tylko, albo Aż (może 2017r). Sam wiesz że producent nie jest skory do jakichkolwiek modyfikacji, ile czasu walczyłeś o to żeby móc sterować elektrozaworem na OLM (na tą chwilę i tak nie steruje) .
herbata666 pisze:wystarczyło by mi na obecną chwilę żeby sterował elektrozaworem na OLM i LM
Może jeszcze bez czujnika obecności cieczy, ale 3-krotne zalewanie(z przerwami po każdym zalaniu) już jest w najnowszej wersji softu - więc proroctwo 2017 chyba się jednak nie sprawdziło...
Co do obsługi OLM-a to po systematycznym zwiększaniu ilości kroków motozaworu(aktualnie maksymalne otwarcie to aż 210 kroków czyli 1 krok to 0,42 stopnia) wszystko zmierza w tym kierunku :D
herbata666 pisze:ale oprogramowanie i kształt softu pozostawia wiele do życzenia, na tą chwilę tak samo poprowadzisz całą rektyfikację na Pamelu co na SKN, dla mnie nie ma zbytniej różnicy.
herbata666 pisze:Dla Ciebie to menu jest takie proste ???, bo ja słyszę inne opinie od posiadaczy tego sterownika.
Osobiście nie miałem większych problemów ze zmianą parametrów pod siebie zaraz po otrzymaniu sterownika("wstępnie" ustawionego) - a po kilku procesach był już dostosowany pod moje oczekiwania. Trudność obsługi - sorry, ale gdy jeszcze zalewanie nie było tak dopracowane zostawiłem kilka razy siostrę przy sterowniku dając jej prostą instrukcję - jak się "zaleje" to zmniejsz moc i bez wiedzy o rektyfikacji sobie poradziła z obsługą tych kilku przycisków.
herbata666 pisze:dodatkowo dobrą opcją było by jakieś szybkie zdjęcie mocy z grzałek (dobre podczas ręcznego zalewania- które przy tym sterowniku powinno być ręczne).
Jeżeli przejście do opcji regulacji mocy(dostępna na każdym etapie przy procesie automatycznym) i przytrzymanie odpowiedniego przycisku nie sprawiało mi do tej pory jakichś mega dużych problemów - a jeżeli i tak ma być to ręczne zalewanie to chyba w tym momencie jesteś przy aparacie, więc można się nawet na to przygotować - mieć aktywną opcję zmiany mocy, czyli wystarczy tylko przytrzymać "strzałkę" w dół.
herbata666 pisze:Nie wysypuje się i nie zawiesza to fakt, ale co z tego jak nie można zarządzać tymi krokami które są w nim (czy możliwość zał/wył kroków w sofcie to tak dużo).
Kroki czasowe(zalewanie, stabilizacja, przedgon) zawsze można ustawić na minimum, a jak interesuje nas wartość jeszcze mniejsza niż minimalna w sterowniku to można zgłosić do producenta - kilka takich zmian już zgłaszałem z pozytywnym skutkiem. Można też w każdym momencie przejść do następnego etapu.
herbata666 pisze:
bolecki pisze:Chyba że ktoś ma kompleks Iphona i przyzwyczajony do innego menu nie potrafi się odnaleźć w nowym.
Nie wszyscy są tacy bystrzy jak Ty, pomyśl o tym że nie którzy mają problem z SKN (właśnie dla nich dobre było by tylko zostawienie funkcji E-arc i już).
To do samego E-Arc wystarczy tryb półautomatyczny - można zmieniać nastawy temperatur działania zaworu odbioru, włączać i wyłączać EZ od wody i w wersji 2 ten montowany zwykle przy LM-ie.
Pawle zacząłeś cytować po miesiącu wszystkie moje wypowiedzi i przekonywać, że nie mam racji, to raczej Ty zacząłeś mnie atakować. Po prostu czas pokaże kto miał rację i już, a w dodatku pewnie niedługo wyjdzie nowa kolumna na sprzedaż od dużego producenta i wtedy wszystko się potwierdzi, po co były Twoje zabiegi promujące AUTOMATYKĘ :hahaha:.

Do Moderatorów
Kończę to bezsensowne pisanie, w kwestii AUTOMATYCZNEGO STEROWNIKA :hahaha:, które bardziej zmienia się w reklamę jednego producentów destylatorów, a wszystko dzięki naszemu Koledze Aronii.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

Ja zwróciłem tylko uwagę, że pojawiło się to wielokrotne zalewanie - to Ty to odebrałeś jako atak.
Dodatkowo wypowiedziałem się na temat skomplikowania obsługi panelu sterownika - na które Ty narzekałeś, że jest skomplikowane, a dla mnie było proste - to już nie mogę wyrazić swojej opinii, jeżeli jest inna niż Twoja?
Podałem też rozwiązania na problemy które są według Ciebie - ale skoro Cię to atakuje, ok - zgłaszam wszystkie swoje posty do usunięcia, żebyś się nie czuł taki atakowany.
To Ty się uparłeś na słowo AUTOMAT / AUTOMATYCZNY- w moich poście takie słowo pada tylko gdy cytuje Twój wpis albo stronę producenta.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: boxer1981228 »

Wypuszczając na rynek sterownik full automatyczny zabijecie całkowicie te hobby. Dacie możliwość nowym niedoświadczonym użytkownika bez odpowiedniej wiedzy obsługiwać urządzenia elektryczne produkujące łatwopalny etanol. Kolumny pracujące w zaciszu domowym powinny mieć zakaz pracy na full automacie, każde urządzenie się potrafi zepsuć a tym bardziej taki sterownik co będzie miał więcej czujników niż przeciętnej klasy samochód. Troszkę nie tędy droga, gdzie przyjemność związana z prowadzeniem procesu, smakowaniem, obserwowaniem ?
Mam SKN-a u siebie i uważam że jest super sterownikiem mimo że posiadam wersję pierwszą a i ta w zupełności mi wystarcza to jeszcze nie użyłem jej w trybie automatycznym bo nie mam takiej potrzeby. Już widzę jak nowi nakupują kolumny z full automatami i będą myśleli że włączy pójdzie do pracy wróci i będzie miał narobione spirytu. Jestem 100% pewny że nie jeden się zdziwi.

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: łmarko »

Święta prawda i najprawdziwsza prawda :!: Miało być nasze hobby a zrobiło się przemysłem.
Pamiętam , jak zacząłem czytać pierwsze strony AD , to wszyscy cieszyli się z tego co mieli, proste a czasami nawet najprostrze aparatury. I to było prawdziwe hobby :idea: Nic nie mam do rozwoju techniki ani też do co raz lepszych aparatów , ale jak widzę , że z 30 l zbiorników przestawiają na 100 l lub większe , to już pachnie przemysłem , to się pytam w jakim celu :?:
I zacznie się wylew nie akcyzowanego alkoholu i co za tym idzie :?: sprawdzanie , naloty.
Więc , " Bójcie się panie i panowie " A miało być tak fajnie i skromnie dla siebie. Dlatego wołam :stop:

Pozdrawiam Marek.
Awatar użytkownika

Kula
1150
Posty: 1186
Rejestracja: niedziela, 4 lip 2010, 19:13
Krótko o sobie: Tester eksperymentator ...............
Ulubiony Alkohol: swój własny .............................
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: Kula »

Każda kolumna sterowana ręcznie lub w pełni automatyczna powinna mieć wyraźne zastrzeżenie w instrukcji obsługi:
NIE ZOSTAWIAĆ BEZ NADZORU
Zawsze jest to urządzenie potencjalnie niebezpieczne (niezależnie od ilości czujników i sposobu pracy).
Pozdrawiam

Kula

www.StalowkaSklep.pl - destylatory, kotły z płaszczem, akcesoria do budowy i stal kwasoodporna
https://www.facebook.com/stalowkadestylatory
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

herbata666 pisze:Pawle, poprostu powiedz dla kogo promujesz kolumny z Automatycznym SKN i odbiorem OVM :D, będzie po sprawie. Zasłanianie się lojalką na forum jest trochę nie poważne. Przypomina mi to cytat "wiem ale nie powiem".


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Herbata, To ja może zapytam: kiedy wychodzi Twój sterownik?. Według mnie ewidentnie robisz sobie pole pod taką premierę.
Zgłosiłeś jakieś uwagi co do SKNa, zgłaszały je też inne osoby. Co było zasadne i realne to weszło w życie. Ty jednak cały czas hejtujesz. Takie rzeczy nie zdarzają w normalnym życiu. Stawiam że liczyłeś na to że jednak się takie poprawki nie pojawią i w tedy mógł byś jechać dalej jakie to lipne rozwiązanie. No cóż, teraz pozostaje hejtować.

Z Aronią jestem tak związany że nawet nie kojarzę jakiego ma meila bądź godność. Więc na pewno siedzi w mojej kieszeni. :klaszcze:

Wg Ciebie w jakim stopniu może się zmienić proces zalewania w powtarzalnych warunkach?. Jakoś nie sądzę aby w podobnych warunkach jeden proces zalewania wyszedł wzorowo, a drugi spowodował wywalenie wsadu na podłogę (chyba że na Twojej kolumnie, nie wiem, nie widziałem jej). To raz, dwa: tylko Ty przyklejasz mu łatkę urządzenia automatycznego. Cierpnę na samo słowo "automat" ze względu na bezpieczeństwo i uwierz raczej nie spowodowanego jakąś ułomnością tego sterownika ale całej konstrukcji. Także poszanowania podstawowych norm bezpieczeństwa. Powiedz mi np czy twoje urządzenia posiadają choćby prawidłowo uziemiony każdy element?. Znasz przepisy w tym temacie?. Wiesz jakie normy powinien spełnić Twój produkt?. Zaraz zaczniesz szperać po sieci i coś pewnie znajdziesz do cytowania. Ciekaw jestem ilu producentów zwraca na to uwagę, bo odnoszę wrażenie że większość ściga się tylko w bardziej błyszczącej konstrukcji oraz gryzieniu po dupach.

Jeszcze raz Ci przypomnę, SKN nie jest automatem prowadzącym proces od A do Z, jest tylko urządzeniem które wyręcza usera w wielu sprawach a żółtodziobowi nawet tyłek uratuje. W instrukcji masz napisane jak byk że kolumna nie może zostać bez opieki więc nie wywołuj tutaj przypadków że ktoś poleci z kobietą na sklepy i domu nie będzie- masz doglądać, koniec i kropka. Co Piszesz w swojej instrukcji, podeślij mi ją, chętnie się zapoznam.
Jeszcze w kwestii zalewania. Jest to krótka chwila. Honoru nikomu nie ujmie, jeśli zwłaszcza w tym czasie będzie stać przy kolumnie i w razie czego kilkoma kliknięciami przejdzie sobie do następnej przerwy.

andrea pisze:@aronia
Jak masz takie dobre kontakty z p. Boleckim, to zapataj go czemu zniknał mój post i odpowiedź na jego forum.
Po co tam pisać, jak dwa dni czeka się na akceptację, a potem wszystko idzie w "kosmos". :-)
Twoje uwagi , że nie komentujemy tam są raczej nie uzasadnione.
Już Ci tłumacze. Wpadłeś na forum, dałeś znać że SKN jest do kitu i że konkurencja szykuje lepszy sterownik (szerokości!). Poprosiłem o więcej informacji ale odpowiedzi już nie udzieliłeś. Popatrzyłem "kto ty jesteś" i (po zdaje się dwóch tygodniach) post został usunięty. Skoro o tym wiesz to potwierdziłeś moje przypuszczenia. Przyszedłeś uprawiać ziemie pod swoje plony. Wyjechałeś z zaczepką i patrzyłeś co się stanie. Na konkurencyjne tematy godzę się w przypadkach gdy przy okazji zostawiasz na forum coś pozytywnego, merytorycznego. Coś co się przyda innym użytkownikom, oraz nie stanowisz upierdliwej konkurencji. Inaczej rób sobie własne forum i tam klep do woli. Oczywiście Ty zapewne jesteś jedwabisty i w ogóle prawy, na pewno pozwolisz na takie praktyki.

Popatrz na inne działy związane z kotłami C.O. Ludzie jakoś piszą o innych sterownikach, są nawet osoby które nimi handlują. Każdy może dostać mój sterownik, powiesić na swoim kotle C.O, testować i porównywać z tym który posiada. Negatywnych opinii są dosłownie procenty jeśli nie promile. Nie dlatego że kasuje złe opinie- nawet się nie da bo testujący zapisuje się do kolejki i zdaje relacje. Każdy zaraz wyłapie że kogoś brakuje. Tam nic nie wylatuje, potrafią się zachować... to piszą.

Dwa dni to może czekałeś na zatwierdzenie po rejestracji. Fakt że dwa dni to długo. Musiało mnie nie być. Każdą osobę klikam ręcznie bo mimo tego że jest filtr to jednak roboty też potrafią się rejestrować. Potem posty idą już bez żadnej inwigilacji i kontroli.

Coś Wam powiem. Patrząc z perspektywy innych dziedzin mogę powiedzieć że panuje tu niezła dzicz. Nic nie jest oficjalne, cały czas podchody. Jest tyle tortu do podziału że wystarczy dla wszystkich, Po co "hapać" ile się da, tym bardziej że się tego nie przetrawi?. Dlaczego się nie skupić na doskonaleniu swojego produktu tak aby to użytkownicy ocenili ile to warte i żeby ta opinia była pozytywna?. Tutaj opinie o jednym producencie wydaje drugi producent, promocję swojego zaczyna się od udupienia innego. A użytkownik goni jak ta zbłąkana owca. Nie tyczy się to wszystkich, ale w sumie widać największych krzykaczy.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: herbata666 »

Herbata, To ja może zapytam: kiedy wychodzi Twój sterownik.
Akurat ja swojego sterownika nie robię, ktoś Cię chyba zaprawił.
Ty jednak cały czas hejtujesz
Jak błędy w sterowniku są hejtem, to na jakiej planecie Ty żyjesz ? :hahaha:
Stawiam że liczyłeś na to że jednak się takie poprawki nie pojawią i w tedy mógł byś jechać dalej jakie to lipne rozwiązanie. No cóż, teraz pozostaje hejtować.
Ale co Ty zmieniłeś w tym sterowniku, że się tak podniecasz ?
Trzykrotne czasowe zalewanie ? :hahaha:
Wg Ciebie w jakim stopniu może się zmienić proces zalewania w powtarzalnych warunkach?
Nie dziwię się, że Ty nie widzisz w tym problemu, po tym jak jeszcze w wakacje nie umiałeś zalać kolumny.
I Ty stwierdzasz, że proces zalania jest powtarzalny, normalnie kładę się ze śmiechu.
Jakoś nie sądzę w podobnych warunkach jeden proces zalewania wyszedł wzorowo, a drugi spowodował wywalenie wsadu na podłogę
Tłumacz tak klientom, a niedługo stanie się tragedia.


Powiedz mi Człowieku o co Ci chodzi, napisałem, że sterownik jest porządnie wykonany, ale softowo jest niedopracowany i tyle. A Ty zamiast normalnie, porozmawiać na samym początku przez telefon, to olewczym tonem mówisz, że nie jest to koncert życzeń i podobne śmieszne teksty. Jeszcze masz czelność, wytykać mi że piszę co mi nie pasuje w Twoim sterowniku. Masz swoje forum to tam możesz wprowadzać SWOJĄ cenzurę i szerzyć propagandę.

PS.
Aż mi się nie chce odpisywać na takie zaczepne posty.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: andrea »

@bolecki
No coments na twoje chamstwo nie, tak to było. Wklej tu co napisalem. To co ty piszesz jest jednym wielkim klamstwem. Jesteś zwykłym pieniaczem. Ja już z tobą nie będę dyskutował. Wesołych Świąt.

łukasz40
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 19 paź 2015, 14:19
Podziękował: 29 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: łukasz40 »

Ale śmieszny temat, jeden produkuje coś, innym się to nie podoba bo robi kasę, a oni nie i przez to zapychają serwer jadem :hahaha:
Andrea i herbata666 polecam coś takiego: http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-gdy- ... 24167.html - zastosujcie to może przez święta będziecie mieli spokój z uporczywym bólem czy swędzeniem... :hahaha:

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: michal278 »

To ja doleje oliwy do ognia. Swego czasu miałem rozmowę z kolegą z forum na temat dokładności Ds. Ów kolega mówił, iż Bolecki potrafi na Ds mieć dokładność 0.01stopnia. Trochę się kłóciłem, potem nawet rozmawiałem z Boleckim bo myślałem że jednak się mylę. Glupoty gadał i tyle. Co do czasowego zalewania - mogę przetestować to przy napięciu 210V i 240v które to mam w miejscach gdzie gotowałam.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

->Andrea, No jak nie tak, to jak?. Napisałeś że SKN leży bo przyszłość to OLM, oraz że konkurencja nie śpi i robi ster taki jak SKN ale przystosowany do OLMa. Zachęciłem do napisania czegoś więcej ale wolałeś się przyglądać dalszemu rozwojowi więc skończyło się tak jak napisałem. Z resztą, obiecałeś że nie będziesz dyskutować więc dla mnie temat zamknięty.
herbata666 pisze:Akurat ja swojego sterownika nie robię, ktoś Cię chyba zaprawił.
Biorąc pod uwagę sposób prowadzenia dyskusji i zwyczaje panujące w branży nic innego mi na myśl nie przychodzi, coś się święci. Nie wiem czy sterownik, czy coś innego. W takim razie pożyjemy, zobaczymy... do czego to prowadzi.

herbata666 pisze:Jak błędy w sterowniku są hejtem, to na jakiej planecie Ty żyjesz ? :hahaha:
Pytam się kolejny raz, jakie sterownik posiada błędy uniemożliwiające jego pracę, bądź stanowią rozbieżność z opisem/instrukcją
herbata666 pisze:Ale co Ty zmieniłeś w tym sterowniku, że się tak podniecasz ?
Trzykrotne czasowe zalewanie ? :hahaha:
W ostatnich kilku tygodniach doszło:
- dodatkowe zalewanie
- poszerzony zakres pracy zaworu
- automatyczna korekcja temperatury dnia
- Menu w j. Angielskim
- jakieś drobnostki

Oczywiście jest to jednak NIC NIE ROBIENIE
herbata666 pisze:
Wg Ciebie w jakim stopniu może się zmienić proces zalewania w powtarzalnych warunkach?
Nie dziwię się, że Ty nie widzisz w tym problemu, po tym jak jeszcze w wakacje nie umiałeś zalać kolumny.
I Ty stwierdzasz, że proces zalania jest powtarzalny, normalnie kładę się ze śmiechu.
Nie wiesz w czym był problem, w dodatku jakoś nie przyczyniłeś się do poprawy sytuacji więc...?

herbata666 pisze:
Jakoś nie sądzę w podobnych warunkach jeden proces zalewania wyszedł wzorowo, a drugi spowodował wywalenie wsadu na podłogę
Tłumacz tak klientom, a niedługo stanie się tragedia.
Pudło. Zawsze tłumacze że sprzęt ma być pilnowany. A co Ty tłumaczysz swoim klientom?
herbata666 pisze:Powiedz mi Człowieku o co Ci chodzi, napisałem, że sterownik jest porządnie wykonany, ale softowo jest niedopracowany
Ja też myślę że Twoje kolumny są porządnie wykonane, ale są sprzętowo niedopracowane. Ot choćby nie działają z SKNem i wieloma innymi sterownikami, palą elektrozawory, itp. Czujesz już?.
herbata666 pisze:Aż mi się nie chce odpisywać na takie zaczepne posty
Więc po co brniesz w to dalej?. Co ja jestem? 10 letnia Ania która daje się wkręcać w różne zabawy?
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

michal278 pisze:To ja doleje oliwy do ognia. Swego czasu miałem rozmowę z kolegą z forum na temat dokładności Ds. Ów kolega mówił, iż Bolecki potrafi na Ds mieć dokładność 0.01stopnia. Trochę się kłóciłem, potem nawet rozmawiałem z Boleckim bo myślałem że jednak się mylę. Glupoty gadał i tyle. Co do czasowego zalewania - mogę przetestować to przy napięciu 210V i 240v które to mam w miejscach gdzie gotowałam.

Michał, po pierwsze to nie dokładność lecz rozdzielczość. Napisz też jakie głupoty gadałem i co uniemożliwia odczyt DS18b20 z taką rozdzielczością.
Chętnie podyskutuje.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: radius »

Jestem spokojnym człowiekiem, ale nie zdzierżę więcej takich kłótni, właściwie o niczym.
Wszyscy, którzy chcecie "podyskutować" z kol. bolecki zapraszam na jego forum i tam wylewajcie swoje żale w temacie o sterowniku. Ja zamykam temat, to zbyt kulturalne forum na takie "potyczki" i odblokuję w naprawdę ważnej sprawie.
LIBERUM VETO :!:

Edyta;
Na wyraźne życzenie jednego z uczestników "dyskusji" odblokowuję temat jeszcze na kilka godzin.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: aronia »

michal278 pisze:Co do czasowego zalewania - mogę przetestować to przy napięciu 210V i 240v które to mam w miejscach gdzie gotowałam.
Michale - ale co chcesz sprawdzić albo udowodnić w ten sposób - przecież to oczywiste, że inne będą czasy zalewania, gdy grzałki podepniesz pod 210V a inne gdy pod 240V. Ale gdy zatroszczysz się o to, aby te wszystkie zmienne które mają wpływ na zalewanie były zbliżone to również i ta część procesu stanie się powtarzalna - dowód niżej.
Dodatkowo Piotrek już napisał, że to nie działa tak jak on tego oczekuje - więc chyba nie ma o czym więcej dyskutować... Chociaż inni producenci z powodzeniem montują ten sterownik w swoich kolumnach - może to oni źle je robią albo źle tłumaczą użytkownikom tych kolumn jak się powinno PRAWIDŁOWO rektyfikować. Może Piotrek kiedyś opisze to w swoim temacie - a nie będzie to tylko wiedza tajemna dla niego i wybrańców którzy używają kolumn które prezentuje w temacie Domowe spawanko :D.
A teraz czas na dowody: po ostatniej ożywionej dyskusji trzeba było się jakoś zrelaksować - no to odpalamy sprzęt :stop: - znowu nie mam wypełnienia i trzeba zasypać od nowa/nowe, "znowu" jest jakaś nowsza wersja softu i po jej wgraniu trzeba będzie ustawić parametry od początku...
No to działamy: bufor zasypany, kolumna zasypana, soft wgrany - kurcze jakie były te parametry... a chyba takie. No to odpalamy sprzęcik - pierwszą czynnością po ustawieniu odpowiednio zaworka do przedgonu przed procesem jaką musiałem wykonać było zmniejszenie przepływ wody po zalewaniu(chociaż gdyby nie ograniczało mnie zużycie wody i to mógłbym pominąć). Sterownik sam zalał 3-krotnie kolumnę - buzowanie cieczy w wizjerze, ale fontanny, ani wodotrysków przez głowicę nie było :cry: :cry: . Dodatkowo poprzez to 3-krotne zalewanie bufor miałem już napełniony. I poza zmniejszeniem przepływu wody do przejścia do etapu odbieranie nie musiałem robić NIC - 1 proces po zasypaniu i ustawieniu - widocznie miałem farta. NAGLE - PILNY wyjazd - no to tak jak napisał Kula - nie zostawiamy bez nadzoru czyli całość wyłączona... Wróciłem - no to trzeba skończyć to co się zaczęło - zawartość bufora zawrócona do zbiornika i odpalamy ponownie... I znowu - oprócz zmniejszenia przepływu wody i przestawienia zaworka z odbioru przedgonów na odbiór pogonów mógłbym nie dotykać całości do końca procesu.
Przepraszam wszystkich - widocznie ja robię coś źle... Bo u mnie to działa tak jak ja tego oczekuje :bezradny: :bezradny: :bezradny:
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: drgranatt »

Ja pierdziele :!: Jak to jest :?: Wszyscy chcą żeby mówić i pisać prawdę a jak już taką napisze to obrażają się :evil: Z tego wynika, że można tylko w samych superlatywach albo wcale :!:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: HomoChemicus »

Maksymalna rozdzielczość ds18b20 to 12 bit, co daje 0,0625°C rozdzielczości. Tak jest w dokumentacji czujników.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: michal278 »

Ja chciałem tylko zasygnalizować pewien problem. Problem jest o tyle istotny, że mi co dzień inne napięcie daje. I nie tylko mi. Jest to poważny problem, a czujnik zalania można naprawdę zrobić za grosze bazując na wizjerze z rurki silikonowej.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: drgranatt »

HomoChemicus, mnie się zdaje, że 0,0625 to nie rozdzielczość tylko dokładność. Prawda :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: HomoChemicus »

Dokładność to 0,5°C. Tak jest w nocie aplikacyjnej.

±0.5°C accuracy from -10°C to +85°C
Thermometer resolution is programmable
from 9 to 12 bits

The resolution of theDS18B20 is configurable (9, 10, 11, or 12 bits), with 12-bit readings the factory default state. This equates to a temperature resolution of 0.5°C, 0.25°C, 0.125°C, or 0.0625°C.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: michal278 »

I to dokładność w tym zakresie - powyżej jest jeszcze inna. Kwestia też czasu odczytu itd. Można interpolować, ale nie przeskoczy się hardware. Przy 12 bitach czas się bardzo wydłuża. Koszt zrobienia w pełni automatyki to koszt projektu około 10 tyś złotych. Są to średnie koszty takiego projektu - informacja od kilku zaprzyjaźnionych robotyków. Oczywiście potem koszty sprzetu też trzeba doliczyć, ewentualnego serwisu. Zauważcie panowie, że po ilu to się zwróci. Mnie boli, że u nas tylko aby sprzedać, wmawia się głupoty kupującemu i nie jest się odpornym na krytykę. Zawsze jakieś niedociągnięcia. Nawet głupie spreżynki są z resztkami drutu, przecież powinny być przesiane. Ja szukam od 2 lat dobrego sterownika i nie znalazłem nic mądrego w rozsądnej cenie, temu nadal operator to podstawa.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

DS18b20 oparty jest o przetwornik delta-sigma, oznacza to że wartości ułamkowe są akumulowane i rozdzielczość jest w zasadzie ograniczona czasem. Do tego trochę matmy i jest dobrze. Z resztą każdy nawet mniej orientujący się w temacie widzi mocną zależność pomiędzy ilością bitów z jaką pracuje czujnik a czasem pomiaru.
Tak więc odczyt 0,01 jest całkiem realny. Dało by się nawet 0,001 ale to już było by lekkie przegięcie.
Dochodzą tutaj jeszcze różne niuanse, jak szumy i tym podobne. Taki zabieg można uznać w zasadzie za popularną z aparatów interpolacje. Nie mniej da się jakoś z tym żyć.
Przy tym sprzęcie lepiej patrzy się na stabilny wynik 70,02 niż 70,00 gdzie raz na jakiś czas wskoczy 70,06.
Każdy chętny znając drogę do tematu na pewno dokopie się do odpowiednich materiałów w sieci.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 gru 2015, 21:47 przez bolecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: drgranatt »

Tak, masz rację. Łatwo tu pomylić dokładność czujnika z dokładnością przyrządu pomiarowego i nie wolno mylić tych dwóch pojęć z rozdzielczością wskazań. Jeżeli czujnik podczepimy pod miernik o rozdzielczości 0,1*C to zmiany będą następować co 0,1*C natomiast w mierniku o rozdzielczości 0,01*C co 0,06 i co 0,07*C
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: szatajoh »

Czytam temat od początku i nie widziałem źadnego konkretnego postu co do tego czy dla przeciętnego amatora z kolumną mini stil / bokabob/arbatek ten sterownik ma sens i jest wart tej kasy??
Nie dlatego ze to jest "Automat" tylko jak musze isc do Kibla to zrobi swoje tzn wyłączy maszyne tuż przed eksplozją. Myśle jako amator co siedzi przy kolumnie i myśli ale biore pod uwagę awarię
np pedze mam sraczke i musze do Kibla.
Panowie dyskutujemy a nie walczymy . Moźe dostane odpowiedz nim Radius zamknie nam temat.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: bolecki »

Zakładając że masz elektrozawór i motozawór oraz znane są podstawowe ustawienia, robota może wyglądać następująco:
- Trzeba załadować wsad i włączyć sprzęt, wklepać nastawy i uruchomić proces.
- Zgłosić się np za godzine, gdy zaczyna parować. Sprawdzić chłodzenie oraz etap zalewania, podstawić coś pod przedgon i serce.
- Zgłosić się na odbiór przedgonu, ewentualnie skorygować zaworek i podmieniać naczynia.
- W czasie odbioru serca zmienić naczynie dla serca, naczynie przegonów podmienić na pogony.
- Zgłosić się gdy skończy, posprzątać.

Zgłosić się= patrzysz co się dzieje ze sprzętem. Przez resztę czasu być w zasięgu wzroku/słuchu.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Sterownik SKN Bolecki

Post autor: radius »

Myślę, że już wszystko zostało powiedziane. Resztę sobie wyjaśniajcie na PW. Posty nie odnoszące się stricte do sterownika będę kasował :bardzo_zly:

Edyta;
Widzę, że jednak trzeba dać co niektórym czas na ochłonięcie. Zamykam temat.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: SKN - plusy dodatnie i plusy ujemne

Post autor: drgranatt »

radius, nie lubię Ciebie :cry: Dlaczego moje też :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: SKN - plusy dodatnie i plusy ujemne

Post autor: radius »

Żeby była ciągłość wypowiedzi :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”