Skłamałem!

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Post autor: Chlniencie »

Skłamałem. Mój monitor nie zawsze wyświetla stronę alkohole-domowe.com. Czasem jest też w trybie uśpienia lub jest wyłączony i obraz na nim jest niczym smutny widok nieszczęśnika, który nie odlał przedgonu lub kupił od ruskich spirytus, ewentualnie destylował płyn do wycieraczek lub inne dziwne rzeczy :cry: . Inaczej jest jednak, gdy kabel sygnałowy zostanie odłączony od karty graficznej niczym chłodnica od garnka, gdy pies puka do drzwi. Wówczas monitor, który dotąd był uśpiony niczym drożdże w proszku, nagle się budzi jak owe drożdże rozpuszczone w szklance ciepłej wody i wyświetla komunikat "Sprawdź kabel sygnałowy". Jeśli ktoś, kto rozpoczął czytać ten tekst pomyślał sobie, iż moim kłamstwem było powiedzenie komuś, że mój monitor zawsze wyświetla alkohole-domowe.com, to oprócz kłamstwa winien jestem wprowadzenia w błąd. Ale cóż to było za kłamstwo?
Otóż postanowiłem oszukać monitor, że jest podłączony do karty graficznej, choć wcale nie był. Posiada on kabel VGA, którego schemat znalazłem w Internecie. Większość żył w tym kablu, a tym samym odpowiadających im bolców we wtyczkach i otworów w gniazdach pozostaje niewykorzystana, podobnie jak cuchnące odpady, które pozostały w kotle po destylacji. Pozostałe przesyłają barwę wybranego piksela (kolory składowe: czerwony, zielony i niebieski) i jego pozycję (w pionie i w poziomie), ale jest też masa (przewód umożliwiający elektronom powrót tam, skąd przypłynęły) oraz ekranowanie (umieszczona pomiędzy główną izolacją a żyłami we własnych izolacjach metalowa siatka, która ma swoje wyprowadzenie na metalowej części obudowy wtyczki). I właśnie zwarcie masy z ekranowaniem za pomocą spinacza biurowego powoduje, iż monitor myśli, że jest podłączony, więc przestaje wyświetlać obraz i wyłącza swoje podświetlenie :idea: . A, jak wiadomo, fermentacja powinna odbywać się w cieniu. Myślę, że ta metoda jest bezpieczna (o ile nie pomyli się kabla sygnałowego z zasilającym, co może się zdarzyć, gdy fermentacja i ewentualnie destylacja pójdą zbyt dobrze), jednak proszę zachować ostrożność i wyszukać we sprawdzonych źródłach informacji na ten temat :czytaj: , bo kłamstwo ma krótkie nogi...
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
koncentraty wina

tcilszdqk
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 23 kwie 2014, 08:02
Podziękował: 3 razy
Re: Skłamałem!

Post autor: tcilszdqk »

Świetna porada, dzięki.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Skłamałem!

Post autor: Zbynek80 »

Nie wiem co powiedzieć i jaki cel mają te dziwne wypociny.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Skłamałem!

Post autor: Chlniencie »

Celem jest częściowe zapoznanie czytelnika ze standardem transmisji obrazu VGA poprzez złącze D-SUB.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Skłamałem!

Post autor: radius »

@Zbynek80, jeśli nie zauważyłeś, to te "wypociny" znajdują się w dziale RADIOAKTYWNE, a gdyby nie chciało ci się szukać, to podpis do działu brzmi;
Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane wiedzą" tematy.
:mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Skłamałem!

Post autor: Chlniencie »

Przypomniała mi się ważna rzecz. Sprzęt komputerowy powinien być uziemiony. Kiedyś lekko poraził mnie prąd z ekranowania kabla usb podłączonego do nieuziemionego pc. To samo dotyczy destylatorów elektrycznych :)
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”