Sfermentowany syrop - czy jest dla niego nadzieja?

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
Pola91
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 16 cze 2017, 20:33

Post autor: Pola91 »

Dzień dobry!
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że nie pomyliłam za bardzo działów :oops: (w razie czego proszę o przeniesienie). Potrzebuję porady!

Zrobiłam syrop z kwiatów czarnego bzu i dzisiaj zauważyłam, że niestety część butelek zaczęła fermentować (butelki zaciągnęły się po zagotowaniu, a potem zaczęły się nadymać i po otwarciu nadal silnie pracują). Syrop robiony był w proporcji 1l płynu na 750g cukru. I tu pytanie: czy da się to uratować i przerobić na coś zjadliwego? Strasznie szkoda mi to wyrzucać. Czy ktoś tutaj miał już do czynienia z takimi niesfornymi przetworami?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)
alembiki
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Sfermentowany syrop - czy jest dla niego nadzieja?

Post autor: kmarian »

Witam Cię.
Może spróbuj zrobić z tego nalewkę, dodaj spirytusu - http://alkohole-domowe.com/forum/post16 ... ml#p160667
Cały przepis znajdzież tutaj - http://alkohole-domowe.com/forum/post16 ... ml#p160212
Spirytus wstrzyma fermentację. Im szybciej to zrobisz tym lepiej.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Sfermentowany syrop - czy jest dla niego nadzieja?

Post autor: Kamal »

Ewentualnie zrobić wino :-)
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Sfermentowany syrop - czy jest dla niego nadzieja?

Post autor: masterpaw2 »

Pola, jednak skłaniałbym się do zrobienia z tych skoczków wina, tak jak radzi kol. Kamal.
Podobną sytuację miałem w ubiegłym roku, zasypałem truskawki cukrem z zamiarem zrobienia nalewki właśnie, i niestety trochę o nich zapomniałem, jak nie trudno się domyślić zaczęła się fermentacja(na szczęście było tego niewiele, ok 1kg) , zalałem wszystko ok 60% psotą, później filtracja itd.
Nalewka stoi do dziś, ma owszem ładny kolor, aromat niestety winno truskawkowy(może za jakiś czas coś się zmieni), może z innymi owocami ten winny aromat lepiej by się komponował - przy truskawce odpada. Także lepiej winko nastawić :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Pola91
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 16 cze 2017, 20:33
Re: Sfermentowany syrop - czy jest dla niego nadzieja?

Post autor: Pola91 »

Dziękuję za porady! Ostatecznie zrobiłam z tego szybką nalewkę, tak jak polecił kmarian. W smaku jest dosyć przyjemna, całkiem aromatyczna. Myślę jednak, że następnym razem chyba zdecyduję się na wino, bo raczej wino jest mi bliższe, a gąsior stoi w piwnicy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”