Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.

Autor tematu
poros18
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 27 kwie 2014, 11:41
Podziękował: 1 raz

Post autor: poros18 »

Witam, większość filtrów ma ok. 1metr długości lub więcej. Mam rurę fi35mm ze stali nierdzewnej tylko ona ma 35cm. I moje pytanie brzmi czy po przepuszczeniu destylatu 3 lub 4 razy przez krótszą rurę będzie taki sam efekt jak po jednokrotnym przefiltrowani przez długą rurę??
promocja
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Post autor: pokrec »

Wydaje się, że tak, ale pod warunkiem, że za każdym razem wymienisz wkład węglowy na świeży. Bo jak będziesz przepuszczał po raz drugi urobek już raz przefiltrowany przez to złoże, to może sie okazać, że efekt będzie żaden. W długiej kolumnie na górze wyłapywane sa najgorsze syfy, im bliżej dołu, węgiel ma coraz mniej do roboty. Im dłuższa rura, tym lepszy efekt.
Pomyśl nad kolumną, która dywagacje węglowe odsyła zasadniczo do lamusa.
W zyciu zawsze panuje reguła kciuka: "szkłem d... nie utrzesz". Można próbować...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Post autor: Pretender »

Nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić to osobiście. Podejrzewam, że jak już chcesz filtrować to nic i nikt Cię od tego nie odwiedzie ;D Zasadniczo rura jest za wąska i za krótka. Podawaj od dołu a odbieraj od góry, i teraz najważniejsze - destylat zmrożony i bardzo powoli, 0.7-1l na dobę. Efekty nawet na takiej rurce powinny Cię zadziwić, ale cudów nie oczekuj.

Autor tematu
poros18
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 27 kwie 2014, 11:41
Podziękował: 1 raz
Re: Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Post autor: poros18 »

Przepuściłem 5 razy przez odcinek 35cm i efekt końcowy mnie zaskoczył, nic nie czuć drożdży jest tylko zapach spirytusu.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Post autor: rastro »

Pięć razy... pod koniec to pewnie już zaczął lecieć syf złapany przy pierwszej filtracji. Jak to mówią co za dużo to nie zdrowo.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
poros18
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 27 kwie 2014, 11:41
Podziękował: 1 raz
Re: Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Post autor: poros18 »

nie było żadnego syfu. ok może przesadziłem z ilością, następnym razem zrobię pewnie 3 razy przy czym po 2 razie będzie wymiana węgla na nowy.

[Mod.]
Pisz z poszanowaniem zasad pisowni!

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Rura do wypełnienia węglem aktywnym

Post autor: rastro »

Bez obrazy ale z węglem jest tak że on łapie niechciane związki, ale one nie są do niego przyczepione trwale. W miarę upływu czasu wychwycone zanieczyszczenia przesuwają się do dołu. Wcześniej czy później wszystko zostanie z węgla wypłukane wiec nie należy przesadzać z ilością filtrowanego urobku jak i z kilkukrotną filtracją przez ten sam węgiel.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”