Regulator mocy do grzałek 1400W

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
hgeen
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 23 gru 2017, 16:07

Post autor: hgeen »

Witam, podczas pierwszego pędzenia na nowym sprzęcie - keg o pojemnośći 30l z dwoma grzałkami 1400W, nie mogłem utrzymać pożądanej temperatury na szczycie kolumny. Na jednej grzałce temperatura na szczycie kolumny rosła nawet po osiągnieciu 90 stopni. ( Chciałem przedestylować 6,5l wina oraz byłem zmuszony dolać drugie tyle wody ). Byłem więc zobowiązany co minutę włączać i wyłączać grzałke aby co kolwiek uzyskać, po odebraniu pół litra destylatu poddałem się. Przeczytałem na forum że regulator mocy może pomóc w takim przypadku jednakże takie sterowniki na allegro są dosyć drogie oraz posiadają nie potrzebny mi zapas mocy. W takim razie potrzebuję regulatora o maksymalnym napięciu 2800W czy 1400W ( nie miałem wcześniej styczności z elektroniką) oraz czy mogłby ktos mi polecić jakiś w miare tani model, ewentualnie polecić wątek w którym temat jest omawiany ?
alembiki

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Regulator mocy do grzałek 1400W

Post autor: karola44-81 »

Jaka to kolumna? Dokładne dane poprosimy.
chcesz powiedzieć, że wlałeś 6,5 l wina do kega 30 l? Przykryte miałeś chociaż grzałkę?
Jaka moc ma ten destylat co go 0,5 l ociągnąłeś?
Swoją drogą ile chciałbyś uzyskać alkoholu z wsadu 6,5L pewnie ok 10-11%??

Autor tematu
hgeen
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 23 gru 2017, 16:07
Re: Regulator mocy do grzałek 1400W

Post autor: hgeen »

Wino było szybkim pomysłem aby przetestować sprzęt. Do wina dolałem 6,5 litra wody aby przykryć grzałki - razem bylo 13 l. Dokładnej mocy nie jestem w stanie zmierzyć ze względu na to że nie posiadam wystarczająco głebokiej i szczupłej menzurki, ale pali się. Kolumna pot still. Nie chodzi o to ile uzyskałem ale o wachania temperatury, boję się że gdy nastawie 30l zacieru 1410 to będę miał taki sam kłopot

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator mocy do grzałek 1400W

Post autor: rastro »

No na sprzęcie typu pot still, raczej bym nie liczył na stałą temperaturę na szczycie, taki urok tego sprzętu. (chyba że są tam jakieś zimne paluchy).
hgeen pisze:W takim razie potrzebuję regulatora o maksymalnym napięciu 2800W czy 1400W...
Błagam... toż to chyba fizyka na etapie podstawówki/gimnazjum - w W (Watach) jest podawana "MOC" a nie napięcie.

Opowiadając na pytanie, to zależy, jak możesz odłączyć jedną grzałkę to teoretycznie wystarczy taki o mocy 1400W, ale jak znam życie tai będzie trudno dostępny i raczej nie najlepiej pracować na granicy mocy więc... raczej szukał bym czegoś co ma deklarowaną moc 2-3kW.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”