Znaleziono 2626 wyników

autor: rastro
środa, 17 kwie 2024, 12:28
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: plastikowy zapach i smak destylatu
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 3251

Re: plastikowy zapach i smak destylatu

Z tym że trzeba pamiętać że niektóre tworzywa w kontakcie z gorącą wodą, będą zachowywać się inaczej niż w kontakcie z gorącym wysokoprocentowym etanolem.
autor: rastro
wtorek, 16 kwie 2024, 21:46
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Slavick Latarka Kolumny Destylatora
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 1205

Re: Slavick Latarka Kolumny Destylatora

spotkałem się z teorią, że latarka umożliwia piętrowanie i aromatyzację destylatu. Nie mam pojęcia jak? Piętrowanie, to nie wiem w sumie o co chodzi, aromatyzacja i latarka to wygląda jak pomysł rodem z e-coś_tam. Fakt skośni mają koszyki do których można nasypać botaników, ale to raczej nie da się...
autor: rastro
wtorek, 16 kwie 2024, 14:51
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Ja tam będę grzał tandemem, PC i kominek z akumulacją (docelowo drewno w cenie pracy własnej). Myślę że i tak będzie taniej i mniejszym nakładem niż jakiekolwiek inne rozwiązanie. PV u mnie nie wchodzi w grę, bo sąsiedztwo + obecne zasady jest do bani. Swoją drogą w przypadku prosumentów, nie wymaga...
autor: rastro
wtorek, 16 kwie 2024, 13:39
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Slavick Latarka Kolumny Destylatora
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 1205

Re: Slavick Latarka Kolumny Destylatora

Latarka to trochę taka biżuteria, jeden dopłaci żeby sprzęt miał look, a inny niekoniecznie, aczkolwiek może być przydatna.
autor: rastro
wtorek, 16 kwie 2024, 13:37
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Ot ciekawostka z prasy na temat cen energii na giełdzie: Od Francji aż po Bułgarię cena energii wyniosła minus 55 euro za megawatogodzinę (MWh). Polska "wybroniła" się przed ujemnymi cenami - 1 MWh kosztowała 16,5 euro (ok. 70 zł), czyli 7 groszy za kWh. Z tego co doczytałem, net-bliling (...
autor: rastro
wtorek, 16 kwie 2024, 10:52
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadka fotograficzna - zgadnij co przedstawia fotografia?
Odpowiedzi: 975
Odsłony: 84421

Re: Zagadka fotograficzna - zgadnij co przedstawia fotografia?

e teraz to już łatwe... gruszka konferencja, po odcięciu części z ogonkiem ;)
autor: rastro
wtorek, 16 kwie 2024, 09:13
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadka fotograficzna - zgadnij co przedstawia fotografia?
Odpowiedzi: 975
Odsłony: 84421

Re: Zagadka fotograficzna - zgadnij co przedstawia fotografia?

Tak sobie pomyślałem że to może być talarek z banana... ale to strzał kompletnie w ciemno.
autor: rastro
poniedziałek, 15 kwie 2024, 20:35
Forum: Po Godzinach
Temat: Zagadka fotograficzna - zgadnij co przedstawia fotografia?
Odpowiedzi: 975
Odsłony: 84421

Re: Zagadka fotograficzna - zgadnij co przedstawia fotografia?

To jakaś tartaletka cytrynowa, albo coś w tym stylu.
autor: rastro
poniedziałek, 15 kwie 2024, 10:20
Forum: Nastawy owocowe
Temat: nastaw z rodzynek na brandy / koniak
Odpowiedzi: 165
Odsłony: 45715

Re: nastaw z rodzynek na brandy / koniak

O ile pamiętam całe rodzynki, do mierzenia postępów fermentacji czegoś takiego refraktometr się nie nadaje, żeby mógł być wskaźnikiem postępów fermentacji musimy zmierzyć początkowe blg, przy założeniu że praktyczne cały cukier jest w cieczy, wtedy można obliczyć korektę wedle wzoru, który można zna...
autor: rastro
poniedziałek, 15 kwie 2024, 07:38
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

Masz szprycę w sobie, więc brawo. Jak widać działa na mózg. To jest ta Twoja założona teza... a w zasadzie dwie: 1. Pomimo tego, że się nie określiłem to już wiesz, że mam "szprycę" - a prawda jest taka, że nie wiesz i być może masz rację a być może mijasz się z celem. 2. Zakładasz że &qu...
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 21:53
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

Ci wszyscy którzy dali się wpuścić w kanał nigdy nie przyznają się do tego, że dali sobie wstrzyknąć w krew huj-wie-co. A tak w ogóle to idziemy w stronę anty-szczepionkową... otóż Panie Janie, to czy ktoś się zaszczepił czy nie to jego prywatna sprawa, niektórzy nie mieli wyjścia a druga sprawa to...
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 21:29
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

Nie rozumiem, zamierzasz mnie sprowokować żebym się wdał w pyskówkę jak @Góral bagienny - niedoczekanie Twoje.

Jak mawia mądrość ludowa:
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 21:26
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Rektyfikacja - mało urobku?
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 1280

Re: Rektyfikacja - mało urobku?

Pomiar napięcia przed regulatorem tak, pomiar po regulatorze fazowym jest o kant tyłka potłuc, no chyba że multimetr mierzy napięcie zmienne TrueRMS, w innym przypadku pomiar będzie obarczony sporym błędem.
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 21:16
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

JanOkowita pisze: niedziela, 14 kwie 2024, 20:33 Jaki koń? Koń ma rozum,
No właśnie nie będę schodził n ataki poziom... naprawdę nie wiesz po co się koniowi (pociągowemu) zakłada klapki na oczy...

Roger out,
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 19:51
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

Ja mogę wiele powiedzieć, być może widziałem więcej dziwnych sytuacji życiowych dawniej i teraz... tylko nie zamierzam dyskutować na tym poziomie. Ty i tak już masz z góry założoną tezę i jak koń z klapkami podążasz wzdłuż ścieżki, nie mogąc dostrzec tego co jest zaraz obok.
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 18:09
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Jak będzie gorące słoneczne lato to więcej zużyję w ciągu dnia Ja nie pojawi się obok ciebie więcej takich instalacji, bo inaczej w piękną słoneczną pogodę falownik będzie w stanie off. U mnie na linii w najbliższym sąsiedztwie jest 5 instalacji, a na całej linii pewnie jeszcze drugie tyle każda ko...
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 15:32
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Czyli ma dużo lepsze warunki niż nowi przyłączeni. Ma warunki, które powodują, że instalacja jest opłacalna na nowych warunkach to płaci się za prąd z góry i tyle, nie pamiętam czy udał Ci się pochwalić ile ta instalacja kosztowała. Inna sprawa to że znam paru użytkowników PV i oni też najczęściej ...
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 14:23
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

JanOkowita pisze: niedziela, 14 kwie 2024, 14:17 Wierszyk "Murzynek Bambo" już też wykreśliłeś?
Nie zamierzam zniżać się do tego poziomu.
autor: rastro
niedziela, 14 kwie 2024, 10:38
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

ja pierdole... jak nie jestem za kasowanie, tematów to ten bym wypierdolił czym prędzej...


Edit:
Albo jednak nie, jak "dyskutanci" wytrzeźwieją niech im później będzie wstyd.
autor: rastro
sobota, 13 kwie 2024, 20:18
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

Ja miałem taką:
2e064fc842b999c04cade6df78aa.jpg
A pierwsze ruskie klony też były z Myszką:
82affab041df8a8c44fb70a6317e.jpg
autor: rastro
sobota, 13 kwie 2024, 19:21
Forum: Fun Forum
Temat: Dobrze nie jest z mózgami
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 14614

Re: Dobrze nie jest z mózgami

Kiedyś były ruskie gry elektroniczne typu Zajc i wilk w które grało się namiętnie ;) To były ruskie klony przenośnych konsolek Nintendo, w oryginale to była Myszka Miki ;) s-l1200.jpg Ja miałem, ośmiornicę, oczywiście ruską z elektroniki, ta to chyba całkiem współczesna reedycja: vintage_octopus_ni...
autor: rastro
środa, 10 kwie 2024, 12:36
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Slavick
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 459

Re: Slavick

Faktycznie nie doczytałem, pod rudą to też niekoniecznie właściwy kierunek, do tego lepiej skoncentrować się na jakiejś prostej aparaturze i staranności prowadzenia procesu.
autor: rastro
środa, 10 kwie 2024, 12:16
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Slavick
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 459

Re: Slavick

Slavick pisze: środa, 10 kwie 2024, 11:48 Wypełnienie kolumny i filtra; szklane rurki,
Generalnie, jest to chyba jedno z najsłabszych wypełnień... czyżby sprzęt pochodził w e-cośtam?
autor: rastro
wtorek, 9 kwie 2024, 08:41
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Wypełenienie katalityczne ze srebra
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 735

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

zask Problem w tym że wszyscy tutaj piszą błędnie o miedzi jako "katalizatorze" w istocie, miedź wchodzi w reakcję, głównie ze związkami siarki, później to trzeba wyczyścić (wytrawić) co jest kolejną reakcją chemiczną... natomiast katalizator, bardzo mocno upraszczając, nie bierze udziału...
autor: rastro
poniedziałek, 8 kwie 2024, 14:12
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4657

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Psia kupa nie jest materiałem na kolumny A dym papierosowy jest? Ogólnie, to Twoje doświadczenie jest z tyłka wzięte... bo jakie warunki panują w jamie ustnej (jaki jest skład śliny), a jakie w kolumnie (skład w najgorszym przypadku nastawu/zacieru). Żeby nie było nie jestem zwolennikiem miedzi jak...
autor: rastro
poniedziałek, 8 kwie 2024, 12:25
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4657

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

I co ma dowieść to doświadczenie? Równie dobrze można zjeść coś naprawdę ostrego i zapić Colą, albo Pepsi i opisać wrażenia, albo wypić setkę i do zagrychy użyć psiej kupy.
autor: rastro
poniedziałek, 8 kwie 2024, 10:09
Forum: Śmietnik
Temat: Mały offtop i schodzenie z tematów
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 735

Re: Mały offtop i schodzenie z tematów

To dział sprawy techniczne. Nie chciałem zaśmiecać nowym tematem. Może i dział dobry, ale z punktu widzenia trzymania się tematu idziemy w off-top. Zaczęło się od spraw porządkowych, a już wiosłujemy w stronę pomocy technicznej ;) Zabawne jest, to że sam założyłeś temat, sam czepiasz, się że wątki ...
autor: rastro
poniedziałek, 8 kwie 2024, 08:50
Forum: Śmietnik
Temat: Mały offtop i schodzenie z tematów
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 735

Re: Mały offtop i schodzenie z tematów

W kwestii spraw technicznych. Pytanie mam. Czy musicie się logować co jakiś czas? A wątek jest o trzymania się tematu :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Ale nie nie musimy się logować co jakiś czas, na stronie logowania można zaznaczyć żeby nie wylogowywało i tyle, z jednym wyjątkiem, jak...
autor: rastro
niedziela, 7 kwie 2024, 11:08
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4657

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

radius pisze: sobota, 6 kwie 2024, 21:32 Moja nowa aparaturka :D
Czyżby instalacja chłodnicza na amoniak? Jak tak to w tym zastosowaniu to miedź akurat jest Tfu metalem ;)
autor: rastro
piątek, 5 kwie 2024, 13:00
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Tak, i połowa urządzeń po ponownym włączeniu będzie wymagała rzeźbienia w ustawieniach, bo to czas albo co innego ucieknie. Inna sprawa to wszelkie burze są nieprzewidywalne wychodzisz do roboty jest piękna pogoda, a w południe grzmi, ot życie.
autor: rastro
piątek, 5 kwie 2024, 12:00
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Ale przepięcie było po burzy i ubezpieczyciel mógł zweryfikować że ona faktycznie wystąpiła, ja też kiedyś skorzystałem z takiego ubezpieczenia, ale w przypadku popalenia urządzeń bo "somsaiad" PV podkręcił, życzę powodzenia, a i ubezpieczalnie coraz częściej weryfikują czy w rozdzielni je...
autor: rastro
piątek, 5 kwie 2024, 10:27
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Problem w tym że jak nie było burzy to ciężko udowodnić że to było przepięcie. Można też zainstalować na wrażliwych obwodach ogranicznik przepięć typu D, one zazwyczaj konają przy napięciu w zakresie 260-270V - tyle że to też kosztowna zabawa, nierozbieralne kosztują coś koło 200zł, takie do rozdzie...
autor: rastro
piątek, 5 kwie 2024, 09:40
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

@rozrywek - najpewniej zwyczajnie nic... bo na to trzeba mieć dowody, a to oznacza że trzeba przekonać dostawcę energii, najczęściej żeby zainstalował monitoring gdzieś na sieci, bo bez tego to przyjadą pomiarowcy o siódmej rano albo w pochmurny dzień i stwierdzą, że jest git i będą jeszcze gotowi o...
autor: rastro
czwartek, 4 kwie 2024, 22:05
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Ależ to żadna tajemna wiedza, za dużo instalacji na jednej linii niskiego napięcia = kłopoty, np. takie jak u mnie... 270V w sieci ludki kręcą przy falownikach bo ich odcina, jak słońce trochę mocniej zaświeci.
autor: rastro
czwartek, 4 kwie 2024, 20:57
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Nasycenie instalacji PV na linii niskiego napięcia, do której jestem podłączony.
autor: rastro
czwartek, 4 kwie 2024, 20:00
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

To zależy od warunków, u mnie jest takie nasycenie, że nie zwróci się nigdy, nie ma sensu instalować.
autor: rastro
środa, 3 kwie 2024, 10:46
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
autor: rastro
wtorek, 2 kwie 2024, 11:31
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

drgranatt pisze: wtorek, 2 kwie 2024, 11:14 Nie wiem, czy licznik dwukierunkowy na to pozwala. :scratch:
A co ma do tego licznik dwu kierunkowy... rozłączasz stycznik i licznik widzi tylko sieć.
autor: rastro
wtorek, 2 kwie 2024, 11:30
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Mam przełącznik odcinający dom od sieci elektrycznej. Czy wówczas da się korzystać jedynie z prądu z paneli w ciągu dnia? Odpowiedź, będzie jak zwykle to zależy. Zazwyczaj w takich instalacjach stosuje się falowniki przeznaczone do pracy on-grid i one synchronizują częstotliwość z siecią, nie wiem ...
autor: rastro
wtorek, 2 kwie 2024, 10:04
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9192

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

W słoneczne, letnie dni instalacja będzie w stanie wygenerować dużo energii ale niestety nie będzie można jej oddać (sprzedać) do sieci. Co wtedy? Można postawić sobie w ogódku jacuzzi i grzać wodę grzałką zasilaną bezpośrednio z FV, przyjamniej energia będzie jakoś spożytkowana, hehe. Albo klimaty...

Wyszukiwanie zaawansowane