Tad106 - Pustka w głowie

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
tad106
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 sie 2014, 16:52
Podziękował: 4 razy

Post autor: tad106 »

Wita wszystkich Psotników.
Jestem Tadeusz z Poznania a poznaniak jest to Szkot wypędzony z kraju za rozrzutność. :) Po wypiciu trunku przepysznego legendarnego „Ducha Puszczy” Którego ja tak nazwałem bo nabyłem to cudo w Białymstoku od znajomego nie psotnika. Postanowiłem spróbować własnych sił żeby zrobić coś co będzie smakować podobnie. Podstawy zwykłej destylacji mam już za sobą. Dawno temu na pożyczonym sprzęcie z laboratorium wy psociłem około 4 litrów płynu z wina dzikiej róży które zostało zdegustowane z kolegą na wyprawie wędkarskiej. Do domu wróciliśmy po trzech dnia ale to historia która już od biega od tematu. Na to forum trafiłem przez wyszukanie za pomocą obrazu w Google gotowych rozwiązań do zbudowania destylatora. Po wielogodzinnej i dniowej lekturze mam wielkie zamieszanie w głowie, poproszę Was o drogowskaz jaką drogą mam podążać. Posiadam już Keg 30l i wiem że będzie grzanie elektryczne z regulatorem. Tutaj po waszej lekturze dostałem mętlik w głowie z nadmiaru pomysłów. Jednak serce podpowiada mi że Aabratek jest moim przeznaczeniem. Na allegro są różne formy o których czytałem na forum pozytywne opinie i zapytam może jest ktoś z mojej okolicy który mógł by pomóc wykonać odpłatnie dla mnie podstawową kolumnę do dalszej ewentualnej rozbudowy. Próbowałem zrobić kosztorys z miedzi ale koszt materiału zabił moje pragnie i skromny budżet. Została stal, której samu nie dam rady połączyć :((

Pozdrawiam Tad106
Posiadam skromny budżet jak to Szkot… :)

[Mod]
Popraw to, brak przecinków, literówki, itp.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Pustka w głowie

Post autor: Lootzek »

Cześć "Szkocie" ;)

Cieszymy się że do nas trafiłeś i mam nadzieję że po początkowym zamieszaniu, uda Ci się wyłowić pożyteczną wiedzę.
Co do sprzętu, zależy czym się chcesz parać i w co celujesz, ale aabratek (dobrze zrobiony, z możliwością rozbudowy) na początek jest dobrym pomysłem, ze względu na uniwersalność.
I niezgorszą czystą na nim ukręcisz i smakówkę. Proponował bym zacząć od przejrzenia działu galeria destylatorów, mając obraz przed oczami na pewno łatwiej Ci będzie załapać pewne pojęcia z zakresu budowy sprzętu którymi się posługujemy a które początkującemu mogą się wydać istną "chińszczyzną" ;).
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Pustka w głowie

Post autor: Trener »

Witam kolegę Poznaniaka :)
Wszystko zależy od tego co rozumiesz przez "skromny budżet". Czasem zdarza się, że koledzy pozbywają się swoich sprawdzonych sprzętów po okazyjnych cenach. Co do pomocy w budowie (łączenie stali), to na terenie Poznania nie ma chyba forumowicza ze spawarką. Jeśli nie masz znajomego spawacza, może być z tym niestety problem.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pustka w głowie

Post autor: aronia »

Jeżeli chodzi o spawacza to pod Poznaniem jest kilka dużych zakładów zajmujących się produkcją przemysłową alkoholu etylowego i mają one zwykle swojego spawacza tylko kwestia skontaktowania się z kimś takim. Ale jeżeli chodzi o aparaturę to raczej wolałbym kupić od kogoś sprawdzonego/kogoś kto zna się na rzeczy.

Autor tematu
tad106
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 sie 2014, 16:52
Podziękował: 4 razy
Re: Pustka w głowie

Post autor: tad106 »

Napisał Trener » Piątek, 22 Sie 2014, 21:19
Wszystko zależy od tego co rozumiesz przez "skromny budżet".
Na początek budowy, kupna kolumny, chcę przeznaczyć około 700 pln. Tak wiem, że to może za mało, ale późniejsze dodatki są tańsze i łatwiej będzie mi je dokupić osobno.
Napisał aronia » Piątek, 22 Sie 2014, 21:41
Jeżeli chodzi o spawacza to pod Poznaniem jest kilka dużych zakładów zajmujących się produkcją przemysłową alkoholu etylowego i mają one zwykle swojego spawacza tylko kwestia skontaktowania się z kimś takim.
Spawacza może bym znalazł, ale czy dobrze wykona robotę? Pozostanie mi kupno gotowca. Widziałem na Allegro, takie które były chwalone na tym forum. Na początek zakupie dwie grzałki, czy 1000W i 2000W będą wystarczającej mocy do grzania w 30 litrowym zbiorników?

Przepraszam za pisownie, dysortografia. :(

Nie jest źle z pisownią - MANOWAR

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pustka w głowie

Post autor: aronia »

Porozmawiaj ze sprzedawcą, a zmodyfikuje Ci tak jak będziesz chciał(termometry itp). W kwestii grzania raczej postawiłbym na podwójną grzałkę wkręcaną w mufę np. 1,4/2kW lub 2x2kW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”