Psocenie Shootera początki.

Podstawowe, klasyczne destylatory.

Autor tematu
Shooter
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 00:42

Post autor: Shooter »

Witam wszystkich.
Jestem świeży na forum, ale dużo czytam, choć nie wszystko rozumiem (głównie skróty).
Zbudowałem taki sprzęt:
Edit: schemat
Obrazek
Trójnik odbioru z zaworkiem jest trochę inny niż w załączonym projekcie:
Obrazek
Keg 50l, kolumna 160cm, wypełniona od dołu zmywakami 80cm i sprężynkami miedzianymi około 60cm, aż do refluksu. Grzałka 2/1,4kW w początkowej fazie grzania wspomagana taboretem gazowym.
U szczytu kolumny zamontowałem sondę termostatu, a skraplacz nie jest zamontowany na stałe bo pary i tak się skraplają zanim dojdą do góry.
Wczoraj nastąpił chrzest sprzętu.
http://w389.wrzuta.pl/film/05c3npkVj4J/destylacja
Przedgon mimo braku doświadczenia rozpoznałem po wyraźnym rozpuszczalnikowym zapachu po roztarciu na zewnętrznej stronie dłoni, odebrałem 100ml. Serce ma wyraźny spirytusowy zapach i moc przekraczającą skalę 95% o jakieś 2-3 kreski. Zebrałem tego 2,75l z nastawu cukrowego 24l o mocy 20%. Potem poszły pogony, których zebrałem 3l do wartości 55%, bo temperatura wzrosła do 97*C.
Teraz pytania:
1 Ile jeszcze pogonów można było by odebrać?
2 Do jakiej temperatury destylować (bo aby destylat płynął musiałem podnieść temperaturę w kegu i naturalnie pary)?
3 Zapach serca jest zgodny ze sklepowym wzorcem, czy destylować go jeszcze raz, a jeśli tak to czy mieszać z pogonem?
4 Co w ogóle myślicie o takim sprzęcie?
Pozdrawiam,
Shooter
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 cze 2012, 21:07 przez Shooter, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: Zygmunt »

Szkoda, że najpierw pospawałeś, a teraz pytasz. Sprzęt do przerobienia.
1. Termostat nie nadaje się do destylacji.
2. Taka konstrukcja skutkuje mega dużym jeziorkiem, które niewątpliwie wpływa na smak produktu.
3. Destylować na kolumnie należy przy stałej temperaturze, a nie DO jakiejś. Temperatura wzrasta w kegu (w iare ubywania alkoholu), na szczycie kolumny ma być stała.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Shooter
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 00:42
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: Shooter »

Zygmunt pisze:Szkoda, że najpierw pospawałeś, a teraz pytasz. Sprzęt do przerobienia.
1. Termostat nie nadaje się do destylacji.
2. Taka konstrukcja skutkuje mega dużym jeziorkiem, które niewątpliwie wpływa na smak produktu.
3. Destylować na kolumnie należy przy stałej temperaturze, a nie DO jakiejś. Temperatura wzrasta w kegu (w iare ubywania alkoholu), na szczycie kolumny ma być stała.
1 To jak wyregulować temperaturę? Czy zainwestować w regulator mocy? W pewnym etapie (na początku odbierania pogonów) destylat nie chciał płynąć, dopiero podniesienie temperatury pomogło.
2 Gdzie tworzy się to jeziorko, jeśli na dole pod skraplaczem, to nie poprawiłem na projekcie, że króciec spływu przyspawany jest do czoła a nie z wpustem.

Co można by jeszcze poprawić?
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: mtx »

Koniecznie zainwestować w regulator mocy.
Jeziorko (Tobie) zbiera się pod skraplaczem w wężyku przed zaworkiem odbioru.
Pytałeś też czy trzeba destylować drugi raz - tak trzeba.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: Zygmunt »

Tylko regulator mocy- temperatury nie regulujesz, regulujesz moc grzania. Zainwestuj też w termometr, bo ten co masz nie pokazuje dziesiątych części stopnia. Zrób lepszą fotkę tego trójniko-zawora.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Shooter
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 00:42
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: Shooter »

Zygmunt pisze:Tylko regulator mocy- temperatury nie regulujesz, regulujesz moc grzania. Zainwestuj też w termometr, bo ten co masz nie pokazuje dziesiątych części stopnia. Zrób lepszą fotkę tego trójniko-zawora.
To ten sam co na załączonym zdjęciu, tylko na zdjęciu ma zaślepiony lewy wylot (zdjęcie z Allegro).
Obrazek

jendrekj
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 31 paź 2014, 09:30
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: jendrekj »

Zygmunt pisze:Szkoda, że najpierw pospawałeś, a teraz pytasz. Sprzęt do przerobienia.
1. Termostat nie nadaje się do destylacji.
2. Taka konstrukcja skutkuje mega dużym jeziorkiem, które niewątpliwie wpływa na smak produktu.
3. Destylować na kolumnie należy przy stałej temperaturze, a nie DO jakiejś. Temperatura wzrasta w kegu (w iare ubywania alkoholu), na szczycie kolumny ma być stała.

Kolego to co źle zrobił w tym projekcie bo ja też chcę taki zrobić tylko z miedzi.
Ale nie wiem jak wlutować rurki bez trójników.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Psocenie Shootera początki.

Post autor: aronia »

Szukaj pod hasłem: Aabratek, Puszkowa, Bokakob a znajdziesz bardziej aktualne projekty. Co jest źle masz dokładnie wypisane, a przed budową poświęć trochę czasu na lekturę, bo później zamiast cieszyć się destylacją będziesz narzekał i przerabiał. Możesz też podejrzeć jak wyglądają aparatury forumowych konstruktorów(niektórzy pokazują nawet przekrój głowicy), żeby zobaczyć "postęp technologiczny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Pot-Still”