Przepis na zacier z ryżu

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

jpalikot
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 maja 2010, 16:51

Post autor: jpalikot »

jouu pisze:Tego to nawet najstarsi Indianie nie znają...;p

A to za sprawą pewnych ch... zarodników pleśni kropidlaka, które są potrzebne do przerobienia skrobi ryżowej w cukier, żeby drożdże mogły sobie go wsunąć... ;/ Sprawa nie jest tak prosta jak z zbożowym zacierem. :cry: W domowych warunkach z ryżu możesz zrobić sobie winko "sake".
Zaraz zaraz, przecież sake jest wytwarzana w Japonii od kilkuset lat i na pewno 100, 200 czy 300 lat temu Japończycy nie dysponowali specjalnymi laboratoriami do hodowli wyselekcjonowanych odmian pleśni. Podejrzewam, że dawniej było tam wiele takich sytuacji, gdzie ktoś zapomniał (na odpowiednio długi czas) o pozostawionym rozgotowanym ryżu w jakimś przykrytym naczyniu i przypadkowo dostały się tam z powietrza pleśnie i drożdże i wywołały fermentację....
Mi się gdzieś obiło o uszy, że rozgotowana masa po ochłodzeniu do temperatury pokojowej jest zadawana drożdżami i kulturami kropidlaka, a następnie nasycana powietrzem aby ułatwić rozmnożenie się grzyba. Ponoć po 24 godzinach ma się rozpocząć fermentacja.
Tak czy owak i tak bym tego nie pił bo podobno pleśnie są niezdrowe.
Jak znacie jakiegoś biegłego w japońskim to niech przeszuka ich wikipedię pod hasłem sake i może rozwiąże ostatecznie problem.
Cześć
alembiki
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Kucyk »

Kolego Palikot, w dziale winiarskim nasz ekspert - Kolega Kwachu - popełnił kilka wykładów dla początkujących w temacie uzyskania sake i pochodnych win, czyli o scukrzaniu skrobi ryżowej za pomocą enzymów wytwarzanych przez pędzlaki. Zachęcam do lektury tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/sake-t45.html
jpalikot pisze:Tak czy owak i tak bym tego nie pił bo podobno pleśnie są niezdrowe.
Szczególnie po destylacji... 8-)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Zygmunt »

Hy, z tym powietrzem to zależy trochę od geografii- u nas jak zostawisz mleko na parapecie otrzymasz mleko kwaśne, a na Bałkanach- jogurt. Po prostu różne bakterie latają tam i u nas...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

torgen
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 2 mar 2010, 22:50
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: torgen »

Sorki, ktoś tu zadał takie pytanie: czy ryż do nastawu musi być ugotowany? Mnie się wydaje, że nie, ale może się mylę? Ile ma to stać, z tą 1/10 kostki drożdży?
pozdr

torgen
10
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 2 mar 2010, 22:50
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: torgen »

Ok sam sobie odpowiem :))
2 tygodnie stania , drozdze przerabiają piknie :) wyszło 87% po drugim razie, ryz surowy :)

wrzossek.m
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 18:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: wrzossek.m »

Witam!
Mam pewne pytanko gdyż nastawiłem jakiś czas temu owy przepis z ryżu, cukru i rodzynek i niedługo będę przepuszczał przez sprzęcik tylko teraz nie jestem pewien jak najlepiej przepuścić? Czy puścić przez kolumnę z wypełnieniem czy bez wypełnienia? Czy z włączonym refluksem czy bez refluksu? Jak radzicie?


ps: Próbowałem znaleźć na forum coś na ten temat ale nie doczytałem nigdzie tego jeśłi jest gdzieś to poruszone to sorki za zawracanie głowy ;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Zygmunt »

"Wino" typu ryż, cukier i rodzynki bardziej bukietem przypominać będzie grunwald, więc koniaku nie ma co z tego robić. Refluks, wypełnienie i dawaj na spirytus...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

wrzossek.m
10
Posty: 18
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 18:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: wrzossek.m »

Dzięki Zygmunt za podpowiedź ;)
pozdrawiam

przemek.w
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2014, 06:04
Podziękował: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: przemek.w »

Witam
Podpinam się do tematu zaiste będę robił mój pierwszy nastaw z ryżu. Mam
takie pytanie kupiłem drożdży z allegro dwie paczki niby wydajność jednej
jest na 100l do tego 4 paczki pożywki. Mam 25 kg cukry 20kg ryżu te 25 kg
cukru rozpuszczę w 80 l wody . Teraz moje pytanie wrzucić calą paczkę
drożdży i ile pożywki do tego tworu? Pytam żeby nie miec rewolucji jak z
moim ostatnim tworem śliwkowym.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Wald »

Jak jakaś wróżka podpowie co to za drożdże i jaka pożywka, to może ktoś pokusi się o odpowiedź.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

przemek.w
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 wrz 2014, 06:04
Podziękował: 1 raz
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: przemek.w »

Drożdże gorzelnicze MAXX BIG PACK na 100L /NR 2042. Pożywka dla drożdży winiarskich biowin. 1g pożywki na 2-25litra.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Pretender »

Pożywkę odpuść, już jest w paczce z drożdżami.

Sipo
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2014, 03:24
Podziękował: 2 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Sipo »

Winko z ryżu robię od dawna, mam przepis od jednego Chińczyka z którym studiowałem. Nastawiłem dzisiaj baniak z przeznaczeniem na rurki, zobaczę jak wyjdzie, ale skoro winko jest ok to dlaczego destylat miałby być zły? Największą zaletą ryżu jest jego cena, inne produkty wchodzące w skład też są tanie, nastaw na 30l: 5kg ryż, 1kg rodzynki, 1kg banany, 6kg cukier, 5 cytryn, imbir do smaku jak kto lubi (ja daję dużo, kawałek wielkości dłoni). + przyprawy: pieprz, ziele angielskie itp. Cena za całość to około 50zl. Za dwa tygodnie powiem jak wyszło.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: klodek4 »

Wino w 2 tygodnie??????
Jakich drożdży do tego używasz?????

Sipo
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 sty 2014, 03:24
Podziękował: 2 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Sipo »

:) Drożdze aktywne ale... wino trzymam przed 1-wszym obciągiem 6 tygodni. Jako nastaw na psotę 2 tygodnie wystarczy, powinno mieć około 10%.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: olo 69 »

Robiłem prawdziwy zacier z ryżu. Ryż surowy zmieliłem w śrutowniku. Następnie zacierałem normalnie enzymami jak zaciera się zwykłe zboże. Ryż zaciera się bardzo dobrze. Scukrzenie też bardzo dobre.
Ale niestety po przedestylowaniu na pot stillu, nie wyczuwa się nic smaku surowca. Jedynie czuć lekko bimbrowate posmaki.
Podejrzewam, że z tego surowca może wyjść ciekawa w smaku wódka czysta. Kiedyś na pewno to sprawdzę.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: Kamal »

Biały ryż nie daje duże aromatu. Co innego brązowy, który ma delikatny posmak zbożowy.
Obrazek
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Przepis na zacier z ryżu

Post autor: olo 69 »

Jeśli chce się uzyskać posmak zbożowy to lepiej kupić zboże, które jest trzy razy tańsze od ryżu i z tego zrobić zacier.
Destylat z ryżu białego wyszedł bardzo delikatny w smaku i dlatego podejrzewam, że ta delikatność, może być dobra dla stworzenia bardzo miękkiej w piciu wódki czystej.
Pozdrawiam,olo 69
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”