Przemmo

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
przemmo
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 25 lis 2013, 19:53
Krótko o sobie: Jestem spokojny i umiem słuchać ale jak się zdenerwuje to potrafię górę przesunąć.
Ulubiony Alkohol: Wyrób własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Prawie Bieszczady

Post autor: przemmo »

Witam. Jestem Przemek. Lat tyle samo co zim ... południowy-wchód... prawie Bieszczady. Elektryk NN, SN.
W ubiegłym roku zacząłem interesować się nowym drugim hobby (wędkarstwo pozostanie jak narazie niezmienionym liderem). Nim trafiłem tutaj, moje doświadczenia zbierałem od znajomych i ich znajomych. Mówi się że wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. I to chyba się sprawdza bo jak się zagłębiam coraz dalej, to okazuje się że w co 4-5 domu ktoś coś "kapie".
No dobra, coś o tym na czym aktualnie "pracuje":
Keg 50l, ogrzewanie elektryczne (jak wynika z zawodu), 3x1,5kW w układzie 3-fazowym, ocieplenie mata kauczukowa 19mm,
Kolumna CM, rurka KO fi 60,3x2 dzielona na 2 części, wypełnienie miedziane sprężynki na długości 120cm (znów elektryk miał z górki), 10 ZP fi 14x1 z przesunięciem 1,5 obrotu (więcej na foto), 2 odstojniki, chłodnica KO fi 86,5 a w niej 4,6m rurki fi12x1. Wykonane sposobem gospodarczym (dobrze znać firmę, gdzie produkują maszyny z stali KO).
Sterowanie, własna inwencja twórcza na bazie "elektrody" i "pamel-a".
Destyluję z reguły cukrówki i nieudane "rodziny" wina. Procentowo utrzymuję 91-92%. Przy drugim przepuszczeniu 91-94%. Produkt z 2 przepuszczenia jest wg. mnie produktem nie do odróżnienia od sklepowego spirytusu.
Ale jak to w życiu bywa ... czas na zmiany. Dlatego warto czytać zacne forum i wprowadzać unowocześnienia. I dlatego własnie się tu zarejestrowałem.
Na zdrowie :pije: :piwo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdzie tak pędzicie obywatelu... Aaa panie władzo. To w garażu, to w kuchni...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Przemmo

Post autor: lesgo58 »

Cześć i witamy na forum.
Cieszy nas Twoje zadowolenie z osiągniętych wyników. I to jest clue naszego hobby.
Ale jak to w życiu bywa ... czas na zmiany. Dlatego warto czytać zacne forum i wprowadzać unowocześnienia. I dlatego własnie się tu zarejestrowałem.
Jakiego typu unowocześnienia/zmiany masz na myśli?
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
przemmo
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 25 lis 2013, 19:53
Krótko o sobie: Jestem spokojny i umiem słuchać ale jak się zdenerwuje to potrafię górę przesunąć.
Ulubiony Alkohol: Wyrób własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Prawie Bieszczady
Re: Przemmo

Post autor: przemmo »

Witaj. Mam w zanadrzu projekt, ale jeszcze nie dokończony, nowej korony dla mojej wieży. Opiszę go niebawem i umieszczę do konsultacji. Będzie to LM/OVM. Chodzą mi po głowie różne koncepcje, ale jakoś nie mam przekonania którą przedstawić. Możliwe że przedstawię obie... i wybiorę która lepsza. Dążymy do doskonałości ... nieprawdaż.
Pozdrawiam serdecznie.
Gdzie tak pędzicie obywatelu... Aaa panie władzo. To w garażu, to w kuchni...

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Przemmo

Post autor: aronia »

Witaj na forum,
jeżeli chcesz ulepszyć to na pewno znajdziesz tutaj odpowiedź albo poradę co będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o ten to coś można kombinować, ale niewiele więcej można wykombinować(wyciąć odstojniki, zamienić część wypełnienia na zmywaki lub sprężynki pryzmatyczne, inaczej podłączyć ZP).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Przemmo

Post autor: soltys »

Lat tyle samo co zim ... południowy-wchód... prawie Bieszczady
To tak jak ja:)
Cześć przemmo!
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy

Autor tematu
przemmo
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 25 lis 2013, 19:53
Krótko o sobie: Jestem spokojny i umiem słuchać ale jak się zdenerwuje to potrafię górę przesunąć.
Ulubiony Alkohol: Wyrób własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Prawie Bieszczady
Re: Przemmo

Post autor: przemmo »

Witam również.
Aronia. Właśnie nieustannie od kilkunastu dni czytam i czytam..... Gdzie nie gdzie sprzeczne informacje, ale zawsze jakiś morał z nich wypływa. Niedługo przedstawię projekt w dziale Konstrukcje.
Sołtys. Witaj. Forum jest dobre. Zrzesza ludzi z wielu zakątków.
Pozdrawiam.
Gdzie tak pędzicie obywatelu... Aaa panie władzo. To w garażu, to w kuchni...
Awatar użytkownika

forbik
100
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 16:45
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: Lasek Koło Drogi
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Przemmo

Post autor: forbik »

Witaj.

Bardzo estetycznie i solidnie masz ocieplony keg.

Pozdrawiam i jesio raz witam.
"Alkohol jest największym wrogiem człowieka, ale w Biblii zostało napisane... ...Kochaj swoich wrogów". ~ Frank Sinatra ~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”