Przechowywanie sprzętu psotnika .

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
tacim
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2016, 21:03
Krótko o sobie: Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem :)
Ulubiony Alkohol: wsio
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: tacim »

Witam mam do Was pytanie czy po psocie rozbieracie sprzęt na czynniki pierwsze, czy stoi złożony. Nigdzie nie trafiłem na takie informacje a zastanawiam się czy nie zaszkodzę uszczelkom jak maszyna będzie np złożona. :roll:
"Każdy alkohol jest bardzo dobry z wyjątkiem denaturatu który jest dobry " -Mój rower .

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem :)
Awatar użytkownika

mariusz19029
100
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 22:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: mariusz19029 »

Ja raczej zawsze składam sprzęt, ale to dlatego, że zajmuje sporo miejsca i musiałbym go omijać. Natomiast jeśli chodzi o uszczelki to nic im się nie stanie jeżeli sprzęt będziesz miał złożony. Zobacz, w samochodach czy maszynach uszczelki są na stałe i rzadko im się coś dzieje, a jeżeli już to dlatego, że oddziałują na nich jakieś siły. Tak więc nie masz się co obawiać.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: Zbynek80 »

U mnie większość roku stoi złożona, rozkładam na sezon letni bo wtedy nie gotuję.
Awatar użytkownika

jozzek666
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 16:59
Krótko o sobie: Drożdże to najlepszy przyjaciel człowieka. Od niedawna członek Mensy polska.
Ulubiony Alkohol: Własne piwo w szczególności AIPA, American Wheat, Sour Ale. SM Whisky.
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 165 razy
Kontakt:
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: jozzek666 »

Ja, rozkładam na czynniki pierwsze, bo gotuje 2-3 razy w roku, więc po co ma mi zalegać :)

Wysłano przekazem myśli z urządzenia mobilnego.
AlkoCalc Web - https://alko-calc.netlify.app

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: gadaka »

Ja gotuję w kuchni, więc pomiędzy procesami muszę rozkręcać i wynosić - głowica i pół kolumny leżą w kawałkach a resztę przenoszę razem z kegiem .

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: golec269 »

Uszczelkom nic nie będzie, jak rozkładasz sprzęt to dbaj o zbiornik żeby powietrze dochodziło bo pleś się wkrada i zapach nie ciekawy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
tacim
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2016, 21:03
Krótko o sobie: Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem :)
Ulubiony Alkohol: wsio
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: tacim »

No widzisz a ja odwrotnie zamykałem wlot aby nic tam się nie dostało hehe. Tak jak piszecie tymi uszczelkami nie ma co się zbytnio przejmować przecież na rynku muszą być nowe. Co do psocenia 2-3 razy w roku to ja chyba alkoholik jestem :).
"Każdy alkohol jest bardzo dobry z wyjątkiem denaturatu który jest dobry " -Mój rower .

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem :)
Awatar użytkownika

Bossmanik
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 29 lip 2016, 11:58
Ulubiony Alkohol: Produkt regionalny :-)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: Bossmanik »

Moja kolumna po złożeniu jeszcze nie była rozbierana. Mam ją od dwudziestego któregoś tam grudnia 2016r i od tej pory po każdym procesie, a było ich chyba 10 lub 11, przepłukuję ją wodą. Jeśli chodzi o uszczelki, to im dłużej pozostają w pierwotnym odkształceniu, tym dłużej posłużą - dla uszczelek lepiej jak się ich nie rozbiera. Dłużej pożyją.

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: Maki »

tacim pisze:No widzisz a ja odwrotnie zamykałem wlot aby nic tam się nie dostało hehe. Tak jak piszecie tymi uszczelkami nie ma co się zbytnio przejmować przecież na rynku muszą być nowe. Co do psocenia 2-3 razy w roku to ja chyba alkoholik jestem :).
Ja 1- 2 razy w roku psocę. I zastanawiam się jak zabezpieczyć układ chłodzenia przed pleśnią wewnątrz bo woda stojąca z powietrzem też się psuje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
tacim
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 17 sty 2016, 21:03
Krótko o sobie: Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem :)
Ulubiony Alkohol: wsio
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: tacim »

Możesz woreczki z ryżem wsadzić jak się mieszczą powinny wyssać co trzeba, albo takie wsady jak do butów są lecz nie wiem czy to można kupić :)
"Już nie jednej osobie zdarzyło się utopić swój telefon... W basenie, w kałuży, w garnku z wodą czy w toalecie. Zamoczony telefon, który przestaje reagować wcale nie musi być zepsuty! Trzeba spróbować go wysuszyć, a idealny sposób to włożenie go do... miski z ryżem! Ryż ma właściwości higrskopijne i świetnie wchłonie wilgoć."
"Każdy alkohol jest bardzo dobry z wyjątkiem denaturatu który jest dobry " -Mój rower .

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem :)

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: Maki »

Chodzi mi o chłodnicę wewnątrz tam ryżu nie nasypię a jak się zostawi latem na dłużej to pleśnieje. Sprężarką też wszystkiego nie wydmuchasz.
Awatar użytkownika

jozzek666
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 16:59
Krótko o sobie: Drożdże to najlepszy przyjaciel człowieka. Od niedawna członek Mensy polska.
Ulubiony Alkohol: Własne piwo w szczególności AIPA, American Wheat, Sour Ale. SM Whisky.
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 165 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: jozzek666 »

Maki pisze: Ja 1- 2 razy w roku psocę. I zastanawiam się jak zabezpieczyć układ chłodzenia przed pleśnią wewnątrz bo woda stojąca z powietrzem też się psuje.
Jest rozwiązanie. Zalej przedgonem który zebrałeś i trzymaj w pionie żeby nie wyciekł. To powinno zabezpieczyć przed pleśnią.

Wysłano przekazem myśli z urządzenia mobilnego.
AlkoCalc Web - https://alko-calc.netlify.app

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: rastro »

tacim pisze:...albo takie wsady jak do butów są lecz nie wiem czy to można kupić :)
Woreczków raczej nie, ale można kupić silikonowy żwirek dla kota to w sumie jest to samo...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

mariusz19029
100
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 22:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: mariusz19029 »

Jeżeli martwisz się o pleśń w chłodnicy, szczególnie latem, to co za problem po procesie ładnie wszystko wypłukać, wylać resztki i wystawić na słońce na godzinę czy dwie, resztki wody wyparują i będziesz spokojny, że nic niepozadanego się nie dostanie.

Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: Maki »

Z chłodnicy w głowicy nie za bardzo wyparują. Ale przepłukałem przedgonami.
Awatar użytkownika

mariusz19029
100
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 22:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przechowywanie sprzętu psotnika .

Post autor: mariusz19029 »

Chyba, że Ty masz zaspawaną, bo ja nie mam więc po każdym procesie ją wyjmuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”